Blitz

Tronditëse, rusët kishin paralajmëruar për sulmin në Bruksel

    Tronditëse, rusët kishin paralajmëruar për sulmin në Bruksel

Rusia ka qenë në dijeni të sulmit të organizuar ditën e sotme në Belgjikë, madje mësohet se rusët i kishin vënë në dijeni belgët, sipas medias “Life News”. Shërbimet sekrete

Read Full Article

Kupa e Botës 2022, vizitorët do të qëndrojnë në shkretëtirë në tenda beduine

    Kupa e Botës 2022, vizitorët do të qëndrojnë në shkretëtirë në tenda beduine

Fillimisht kur Katari u përzgjodh në 2010-n për Kupën e Botës të vitit 2022, qeveria njoftoi ndërtimin e të paktën 55,000 dhomave për të akomoduar mysafirët, të cilët priten të

Read Full Article

Policia rinis “avazin” në SHBA

    Policia rinis “avazin” në SHBA

    Një 25-vjeçare është qëlluar për vdekje ditën e sotme nga dy oficerë policie në shtetin e Virxhinias. Në deklaratën e policisë thuhet se 25-vjeçarja, e quajtur India Beaty,

Read Full Article

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s: “Ky është një sulm ndaj vlerave tona dhe ndaj shoqërisë sonë të hapur”

    Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s: “Ky është një sulm ndaj vlerave tona dhe ndaj shoqërisë sonë të hapur”

    Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s ka dalë sot në një deklaratë për shtyp, pas tragjedisë së Brukselit. Jens Stoltenberg ka folur për masakrën duke shprehur ngushëllimet për ata

Read Full Article

Zbrazet aerodromi në Paris

    Zbrazet aerodromi në Paris

Alarm ka pasur edhe në Paris menjëherë pas shpërthimeve të njëpasnjëshme në Bruksel. Në aeroportin Roissy në Paris janë marrë masa të përforcuara. Evakuimi ka filluar menjëherë pas identifikimit të

Read Full Article

Ngjarje e rëndë në Tiranë, iraniani tenton të përdhunojë një 11-vjeçar

    Ngjarje e rëndë në Tiranë, iraniani tenton të përdhunojë një 11-vjeçar

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme një muxhahedin 35 -vjeçar me akuzën e tentativës për abuzim seksual. I ndaluari nga policia, me origjinë nga Irani, i vendosur në

Read Full Article

Shihni se çfarë kanë pikturuar këta modelë për Pashkë

    Shihni se çfarë kanë pikturuar këta modelë për Pashkë

  1. ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Pashkët po afrojnë. Të gjithë përgatitemi të ziejmë vezë dhe t’i lyejmë, pse jo edhe t’i pikturojmë sipas dëshirës. Disa

Read Full Article

5 kryeministra, 5 deklarata për Brukselin!

    5 kryeministra, 5 deklarata për Brukselin!

Liderët e politikës janë sensibilizuar me ngjarjen në Bruksel dhe kanë dhënë mbështetjen e tyre për Belgjikën, duke bërë të qartë se sulmi i sotëm ishte sulm mbi të gjithë

Read Full Article

Blackberry dështon, humbet mbështetjen e Facebook-ut dhe Whatsapp-it

  Blackberry dështon, humbet mbështetjen e Facebook-ut dhe Whatsapp-it

Kushdo që ka një aparat celular të markës Blackberry padyshim që i intereson ta lexojë këtë lajm.  Ndryshe nga markat

Read Full Article

Ndalohen martesat e fëmijëve në Zambia të Afrikës

  Ndalohen martesat e fëmijëve në Zambia të Afrikës

Në shtetin afrikano-jugor të Zambias tashmë është e jashtëligjshme të martohesh nën moshën 18 vjeç. Sipas të dhënave të deritanishme,

Read Full Article

Guardiola-City: Gati 4-5 lojtarë klasi për sezonin e ardhshëm

  Guardiola-City: Gati 4-5 lojtarë klasi për sezonin e ardhshëm

Zyrtarë të klubit të Manchester City-t kanë besimin se duke i ofruar trajnerit Guardiola atmosferën e duhur për të punuar

Read Full Article

Eksperti i ngrohjes globale, James Hansen, paralajmëron përkeqësim

  Eksperti i ngrohjes globale, James Hansen, paralajmëron përkeqësim

  Ngrohja globale mund të rrisë nivelin e deteve me disa metra brenda shekullit që po jetojmë. Një raport i

Read Full Article

I gjuajnë elefantëve me gurë, ja si hakmerren ata…

  I gjuajnë elefantëve me gurë, ja si hakmerren ata…

Elefantët kanë vrarë 5 njerëz në Indi pasi fshatarët kanë hedhur gurë mbi ta për t’i trembur. Ndërkohë që numri

Read Full Article

Trump thotë se SHBA-të duhet të shkurtojnë shpenzimet për NATO-n

  Trump thotë se SHBA-të duhet të shkurtojnë shpenzimet për NATO-n

Kandidati presidencial republikan, Donald Trump, ka thënë se vendi i tyre duhet të shkurtojë shpenzimet marramendëse që i merr organizimi

Read Full Article

Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

  Kate Middleton tregon për dhuratën e sikletshme që i ka bërë Mbretëreshës Elizabet

Të bësh dhuratën e përsosur të Krishtlindjes është një detyrë torturuese, për më tepër kur këtë dhuratë të duhet t’

Read Full Article

Ambasadorja shqiptare në Bruksel: Nuk ka viktima nga Shqipëria

  Ambasadorja shqiptare në Bruksel: Nuk ka viktima nga Shqipëria

Në një lidhje direkte me ambasadoren shqiptare në Bruksel, televizioni Neës 24 ka bërë të mundur të mësojë nëse ka

Read Full Article

Vdes nga kanceri… për t’u kthyer sërish në jetë

  Vdes nga kanceri… për t’u kthyer sërish në jetë

Eksperienca që Anita Moorjani, e diagnostikuar me kancer, përjetoi pas lajmit të vdekjes së saj, është vërtet shokuese. Rreth 4

Read Full Article

Taulant Balla në Bruksel, fare pranë shpërthimit

  Taulant Balla në Bruksel, fare pranë shpërthimit

Deputeti Taulant Balla, gjendet në Bruksel si kryetar  delegacionit të Shqipërisë për diskutime me anëtarë të tjerë të Bashkimit Europian.

Read Full Article

Përkeqësohet gjendja në Bruksel

  Përkeqësohet gjendja në Bruksel

Tronditjet e Brukselit kanë bërë që edhe Parlamenti Europian të pezullojë të gjitha mbledhjet e planifikuara. Metroja ku ndodhi shpërthimi

Read Full Article

Dyshohet për autorin e ngjarjeve në Bruksel, i riu i lidhur me terrorizmin në Paris

  Dyshohet për autorin e ngjarjeve në Bruksel, i riu i lidhur me terrorizmin në Paris

Po bën xhiron e mediave nëpër botë fotografia e Najim Laachraoui, i cili është terroristi i fundit i planit të

Read Full Article

Plas në tenis – Moore: Femrat vlejnë më pak se meshkujt!

  Plas në tenis – Moore: Femrat vlejnë më pak se meshkujt!

Ka shkaktuar zhurmë deklarata e bërë nga drejtori i turneut vjetor të tenisit “Indian Wells”, për tenistet femra: “Po të

Read Full Article