Blitz

Labinot Tahiri shtrohet me urgjencë në spital

    Labinot Tahiri shtrohet me urgjencë në spital

Këngëtari i njohur nga Kosova, Labinot Tahiri, ka patur probleme me shëndetin. Pak orë përpara koncertit të tij në New York ai është shtruar me urgjencë në spital si pasojë

Read Full Article

Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

    Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

Mediat e huaja kanë bërë të mundur marrjen e informacioneve të reja për sa i përket rrëmbimit të avionit në Qipro. Bëhet me dije se pengmarrësi është një 59-vjeçar, profesor

Read Full Article

Beethoven apo Mozart? Ja cili është më i miri…

    Beethoven apo Mozart? Ja cili është më i miri…

Në një sondazh të zhvilluar nga radio “Classic FM”, Beethoven zë plot 19 vende në tabelën me 300 punime të listuara, ndërkohë që Mozarti vetëm 16. Por,ajo që i ka

Read Full Article

Kujdes! Celulari juaj mund të shkaktojë kancer!

    Kujdes! Celulari juaj mund të shkaktojë kancer!

Sipas një studimi të kryer nga instituti shkencor “Weizmann” në Izrael, disa lloje telefonash celularë mund të na vënë përballë niveleve të larta të rrezatimit elektromagnetik. I publikuar në “Biochemical

Read Full Article

Emina Cunmulaj bëhet nënë

Emina Cunmulaj bëhet nënë

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj solli në jetë fëmijën e saj të parë. Vogëlushja quhet Ella Faria Nazarian, peshon 3,360 Kg dhe e gjatë 54 cm. Fotoja e postuar

Read Full Article

Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

    Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

Izraeli dhe Egjipti kanë përforcuar masat e sigurisë dhe kanë shtuar në numër policinë së bashku me ushtrinë e vendeve përkatëse pasi janë në alarm nga sulmet e militantëve të

Read Full Article

Belgjikë, policia gjen dorezat që u përdorën nga terroristët

    Belgjikë, policia gjen dorezat që u përdorën nga terroristët

Autoritetet policore belge besojnë se kanë gjetur dy doreza të djathta në një autobus që ka lënë aeroportin shumë pak minuta pas shpërthimit të bombës po në të njëjtin vend.

Read Full Article

Karriera ideale sipas shenjave të horoskopit

    Karriera ideale sipas shenjave të horoskopit

  Nëse çdo ditë ulesh në tavolinën e punës dhe mendon se e urren  atë, atëherë duhet të shohësh datën e lindjes. Ashtu si në çdo aspekt të jetës, data

Read Full Article

Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

  Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

Avioni i linjës “Egyptair” ka bërë një ulje emergjente në aeroportin “Larnaka” në Qipro, ku më pas autoritetet policore kanë

Read Full Article

Panik në Kongres. Të shtëna armësh dhe një i plagosur

  Panik në Kongres. Të shtëna armësh dhe një i plagosur

Janë raportuar të shtëna armësh në vendin që është i hapur për vizitorët, aty ku ndodhet institucioni i Kongresit në Uashington

Read Full Article

Bleona ‘tall’ Adelina Tahirin. Ja si e quan…

  Bleona ‘tall’ Adelina Tahirin. Ja si e quan…

Ka startuar nata e tretë e “Your Face Sounds Familiar” në TV Klan, mes batutash e të qeshurash të shumta.

Read Full Article

(FOTO) Skandaloze, ja si prodhohen lëngjet e frutave që konsumojmë

  (FOTO) Skandaloze, ja si prodhohen lëngjet e frutave që konsumojmë

Disa foto të shpërndara së fundmi në rrjetet sociale tregojnë qartazi prodhimin në kushte skandaloze të lëngjeve të frutave që

Read Full Article

“Dragon School” – shkolla misterioze që nxjerr elitën e aktorëve

  “Dragon School” – shkolla misterioze që nxjerr elitën e aktorëve

Kur e përmend, duket sikur je duke folur për ndonjë shkollë sekrete si ajo e magjisë në Hogwarts, ku u

Read Full Article

Panairi i Punës, 28-30 prill 2016. Ja çfarë do të gjeni

  Panairi i Punës, 28-30 prill 2016. Ja çfarë do të gjeni

Në fund të muajit prill do të zhvillohet Panairi i Punës 2016, një mundësi për punëdhënësit dhe punëmarrësit. Ky panair

Read Full Article

Ja sa i kushton terrorizmi ekonomisë europiane

  Ja sa i kushton terrorizmi ekonomisë europiane

Sulmet terroriste, përveçse shkaktojnë humbje të mëdha në njerëz, përhapje të panikut, ndikojnë drejtpërdrejt edhe në ekonominë e një vendi.

Read Full Article

Transformimi i jashtëzakonshëm i Rozana Radit. Ja ndërhyrja e radhës!

  Transformimi i jashtëzakonshëm i Rozana Radit. Ja ndërhyrja e radhës!

Herë pas here Rozana Radi bën ndryshime rrënjësore. Një herë me flokë të kuqe, një herë bjonde, një herë çokollatë.

Read Full Article

(Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

  (Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

Në periudhën në të cilën jetojmë, teknologjia ka bërë hapa të mëdhenj përpara, duke i hyrë në ndihmë kështu shumë

Read Full Article

Vrasja e ish-efektivit Zeqaj, krijohet identikiti i autorit. Ja lëvizjet e kryera

  Vrasja e ish-efektivit Zeqaj, krijohet identikiti i autorit. Ja lëvizjet e kryera

Rreth dy javë pas vrasjes së ish-policit Ajet Zeqaj, është krijuar identikiti i autorit dhe është zbardhur itinerari që ai

Read Full Article

(FOTO) Më fal, ke harruar të veshësh pantallonat!

  (FOTO) Më fal, ke harruar të veshësh pantallonat!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Gigi Hadid, Kendall Jenner dhe pjesa tjetër e yjeve janë rrëmbyer

Read Full Article

Luis Enrique largohet nga Barcelona?

  Luis Enrique largohet nga Barcelona?

Zakonisht, periudha kur kampionatet ndërpriten si shkak i ndeshjeve të ekipeve kombëtare u shërben trajnerëve dhe drejtuesve për të reflektuar

Read Full Article

Shikoni disa prej kërkesave të çmendura që kompanitë u bëjnë stjuardesëve

  Shikoni disa prej kërkesave të çmendura që kompanitë u bëjnë stjuardesëve

Për të qenë stjuardesë ka disa standarde. Nuk është vetëm mënyra si i ke lyer buzët apo si të rri

Read Full Article