Blitz

Shërbimet sekrete turke: Fëmijët hebrenj të Stambollit, në shënjestër të ISIS

    Shërbimet sekrete turke: Fëmijët hebrenj të Stambollit, në shënjestër të ISIS

Shërbimet sekrete turke kanë zbuluar për “Sky News” se në shënjestër të Shtetit Islamik janë edhe fëmijët hebrenj të Stambollit. Sipas tyre, terroristët kanë plane të avancuara për të vrarë

Read Full Article

(VIDEO) 13 operacione të koduara policore, 50 të arrestuar

    (VIDEO) 13 operacione të koduara policore, 50 të arrestuar

Trembëdhjetë operacione policore të koduara janë finalizuar me sukses brenda një jave. Në kuadër të luftës kundër trafikimit të lëndëve narkotike, të lëndëve eksplozive, armëve të zjarrit e municioneve, armëmbajtjes

Read Full Article

Ja me kë është shtatzënë transgjinorja shqiptare

    Ja me kë është shtatzënë transgjinorja shqiptare

E njihni Edona James? Nëse jo, turp t’ju vijë! Djali, domethënë vajza në fjalë është ndër të vetmit shqiptarë të deklaruar si transgjinorë, pra që kanë ndërruar gjini. Tanimë nuk

Read Full Article

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Trendet e selfie-ve në Instagram kanë evoluar shumë, duke lënë pas “duck face”, “fish gape” etj. Trendi i momentit është dora

Read Full Article

Pako e dyshimtë në Capitol Hill, mbyllet Shtëpia e Bardhë

    Pako e dyshimtë në Capitol Hill, mbyllet Shtëpia e Bardhë

Shtëpia e Bardhë është mbyllur sërish për shkak të një pakoje të dyshimtë që është gjetur në Capitol Hill. Një ditë më parë, shkak për mbylljen u bënë të shtënat,

Read Full Article

Vazhdojnë tensionet në Idomeni, refugjatët godasin me gurë policinë

    Vazhdojnë tensionet në Idomeni, refugjatët godasin me gurë policinë

Edhe sot ka pasur tension mes refugjatëve. Para pak orësh është shënuar incidenti i radhës në kampin në Idomeni, në linjën hekurudhore ku po strehohen refugjatë që prej 11 ditësh. Në

Read Full Article

Konfuzion për rrëmbyesin e avionit në Qipro, arrestohet një tjetër i dyshuar

    Konfuzion për rrëmbyesin e avionit në Qipro, arrestohet një tjetër i dyshuar

Për rrëmbimin e avionit egjiptian me 81 pasagjerë mëngjesin e sotëm ka konfuzion në mediat e huaja. Pasi avioni i rrëmbyer ka bërë ulje të detyruar në Qipro, është arrestuar

Read Full Article

Mavraj thyen heshtjen: Me Canën, vëllezër!

    Mavraj thyen heshtjen: Me Canën, vëllezër!

Duket se ndeshja ndaj Luksemburgut e cila do të zhvillohet sonte në mbrëmje i ka bashkuar edhe më shumë futbollistët e kombëtares! Humbja 2 me 1 me Austrinë u bë

Read Full Article

M. City – Pellegrini “bën gati valixhet” para kohe!

  M. City – Pellegrini “bën gati valixhet” para kohe!

Bazuar në informacionet e fundit, “Daily Star” në Britani raporton se drejtuesit e Manchester City-t mund të jenë duke menduar

Read Full Article

SportBild : Lewandowski rinovon deri në 2021 (Foto)

  SportBild : Lewandowski rinovon deri në 2021 (Foto)

Prestigjozja gjermane Sport Bild e bën të kryer firmosjen e kontratës së re të sulmuesit të Bayernit të Mynihut Robert

Read Full Article

Policia e Shtetit, kallëzim penal deputetëve të PD-së

  Policia e Shtetit, kallëzim penal deputetëve të PD-së

Drejtoria e Policisë së Tiranës ka kallëzuar penalisht 9 deputetë të Partisë Demokratike për protestën e ditës së djeshme te

Read Full Article

Scarlett Johansson kthehet në shtëpi me vajzën pas xhirimeve në Zelandën e Re

Scarlett Johansson kthehet në shtëpi me vajzën pas xhirimeve në Zelandën e Re

  Scarlett Johansson ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Një qëndrim i zgjatur në Zelandën e Re përfundoi

Read Full Article

Turisti arab me super makina në Londër

Turisti arab me super makina në Londër

  Mercedes G63 ◄ Back Next ► Picture 1 of 8   Për shumë njerëz, një udhëtim jashtë vendit mund

Read Full Article

16 momente ku meshkujt kanë befasuar me idenë e propozimin për martesë

16 momente ku meshkujt kanë befasuar me idenë e propozimin për martesë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 16 Propozimi është momenti më i bukur, të cilin çdo çift e

Read Full Article

17 çiftet e famshme me diferencë të madhe moshe

  17 çiftet e famshme me diferencë të madhe moshe

1. Angelina Jolie dhe Brad Pitt / Diferenca: 12 vite ◄ Back Next ► Picture 1 of 17 Të gjithë

Read Full Article

Gjermani-Itali, asnjëherë një miqësore e thjeshtë!

  Gjermani-Itali, asnjëherë një miqësore e thjeshtë!

Pavarësisht se priten ndryshime nga formacionet e ndeshjeve të fundit miqësore, përballja Itali-Gjermani (sot në mbrëmje) nuk është asnjëherë për

Read Full Article

Japoni, hyn në fuqi ligji i luftës për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore

  Japoni, hyn në fuqi ligji i luftës për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore

Sot, më 29 mars, është miratuar dhe ka hyrë në fuqi ligji mbi sigurinë ushtarake në Japoni. Vetë kryeministri Shinzo

Read Full Article

PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

  PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

Pas protestë së djeshme, ku policia ka arrestuar disa qytetarë protestues dhe përfaqësues të opozitës, kjo e fundit i është

Read Full Article

FBI “thyen” Apple-n!

  FBI “thyen” Apple-n!

Sipas asaj që raporton Departamenti i Drejtësisë në SHBA, FBI ka arritur të zhbllokojë telefonin iPhone të atentatorit të San

Read Full Article

Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

  Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

Paraditen e sotme, në rendin e ditës së gjykatës në Tiranë, ishte procesi gjyqësor mes ministrit Beqaj dhe kreut të

Read Full Article

9 misteret që fshihen pas statujave më të famshme!

  9 misteret që fshihen pas statujave më të famshme!

1. Moisiu nga Michelangelo Buonarotti ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Michelangelo bëri këtë skulpturë të Moisiut me

Read Full Article