Blitz

28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

    28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

Një tërmet me magnitudë 7.8 ballë ka goditur disa orë më parë Ekuadorin dhe ka lënë të vdekur menjëherë 28 persona. Në zona ku ka pasur dëmtime prej tërmetit është

Read Full Article

Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

    Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

Spiro Vaso është i njohur si avokati aktivist i Partisë Demokratike për Sarandën. Në orën 01:50 të ditës së sotme, makina e tij tip Benz ka shpërthyer. Hetimet paraprake treguan

Read Full Article

Shpërthim në qendër të Tiranës

Shpërthim në qendër të Tiranës

Kryeqyteti është tronditur pak minuta më parë nga një shpërthim i fuqishëm në zonën e stadiumit Dinamo. Sipas të dhënave paraprake, ka pasur një shpërthim pranë  një automjet i tipit

Read Full Article

Dyshime se kërcënoi kandidatin për rektor, policia shoqëron Emiliano Shullazin

    Dyshime se kërcënoi kandidatin për rektor, policia shoqëron Emiliano Shullazin

Pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha se Emiljano Shullazi kishte kërcënuar kandidatin për rektor të UT-së, Mynyr Koni, policia ka kryer shoqërimin e Shullazit. Sipas Berishës, Shullazi ka kërcënuar kandidatin

Read Full Article

Arrestohet çifti turk me pasaportë false në Rinas, gruaja e dënuar për plagosje

    Arrestohet çifti turk me pasaportë false në Rinas, gruaja e dënuar për plagosje

Dy shtetas turq janë vënë në prangat e policisë kufitare, pasi janë arrestuar në flagrancë me pasaportë false. Është kryer arrestimi i Recep Cahit Dogan, 65 vjeç, lindur dhe banues

Read Full Article

Edhe Jonida Vokshi i bashkohet kauzës

Edhe Jonida Vokshi i bashkohet kauzës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 6   Në kuadër të nismës “Fundjavë ndryshe”, shumë personazhe të njohur e të panjohur për ekranin kanë dhënë kontributin e tyre

Read Full Article

Shumë shpejt, të gjithë sytë nga 2PAC

    Shumë shpejt, të gjithë sytë nga 2PAC

“All Eyes On Me”, filmi i bazuar në jetën e reperit 2Pac, sapo ka mbaruar xhirimet dhe ka kaluar në fazën e montazhit dhe produksionit final. Regjisori i filmit, Benny

Read Full Article

100 kompanitë VIP në Shqipëri, zbardhen emrat e aksionerëve

    100 kompanitë VIP në Shqipëri, zbardhen emrat e aksionerëve

Kompanitë më të mëdha me pronësi shqiptare ndër vite janë shndërruar në biznese të qëndrueshme dhe janë përgjithësisht transparente me pronarët apo aksionerët (në rastin kur janë shoqëri aksionere). Emrat

Read Full Article

Kërcënohen futbollistët e Librazhit, u kërkohet të lënë Pogradecin të fitojë

  Kërcënohen futbollistët e Librazhit, u kërkohet të lënë Pogradecin të fitojë

Disa persona të paidentifikuar, të cilët udhëtonin me një mjet tip fuoristradë, kanë ndaluar autobusin në të cilin udhëtonte skuadra

Read Full Article

Goditi efektivin e Policisë Rrugore, pranga të riut nga Shkodra

  Goditi efektivin e Policisë Rrugore, pranga të riut nga Shkodra

Një shtetas është vënë në prangat e Policisë së Tiranës për shkak se ka goditur disa herë me grushte një

Read Full Article

Personazhe të famshëm dhe idetë e tyre “të çmendura”

Personazhe të famshëm dhe idetë e tyre “të çmendura”

Liria e shprehjes dhe e fjalës i kanë dhënë mundësinë njeriut të shprehë hapur atë që ai mendon. Kjo gjë

Read Full Article

(VIDEO) Polici godet studenten, fotoja bëhet virale në internet

  (VIDEO) Polici godet studenten, fotoja bëhet virale në internet

Fotoja e një polici sigurie në Francë, i cili ka goditur me shqelm një studente gjatë një demonstrate të zhvilluar

Read Full Article

Bruno: Sa herë më ka tradhtuar ajo…

Bruno: Sa herë më ka tradhtuar ajo…

  Në një intervistë ekskluzive për  Blitz.al kemi arritur të bëjmë të rrëfehet Brunon, që ka treguar më shumë mbi

Read Full Article

Penelope Kardashian vetëm 3 vjeç dhe grimohet si profesioniste

Penelope Kardashian vetëm 3 vjeç dhe grimohet si profesioniste

  … ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Harrojini mësimet e make up-it në Youtube! Le të flasim

Read Full Article

Akuza për abuzim seksual me të miturën, familja e minatorit: Sajesë, gruaja u hakmor

  Akuza për abuzim seksual me të miturën, familja e minatorit: Sajesë, gruaja u hakmor

Shtetasi 43-vjeçar Petrit Çupi është liruar nga gjykata, e cila ka vendosur ndaj tij masën “detyrim paraqitje”. Lidhur me këtë

Read Full Article

Kakavijë, sekuestrohen 3.1 kg hashash në autobusin Tiranë-Athinë

  Kakavijë, sekuestrohen 3.1 kg hashash në autobusin Tiranë-Athinë

Policia Kufitare në Kakavijë ka gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 3.1 kilogramë hashash në një autobus të linjës Tiranë-Athinë,

Read Full Article

Projekti i Unazës së Vogël në Tiranë, nis prishja e ndërtimeve

  Projekti i Unazës së Vogël në Tiranë, nis prishja e ndërtimeve

Projekti i Unazës së Vogël në kryeqytet ka nisur me prishjen e ndërtimeve që preken nga ky projekt. Konkretisht, pas

Read Full Article

Papa do kthehet në Itali së bashku me 12 refugjatë

  Papa do kthehet në Itali së bashku me 12 refugjatë

Sipas televizionit shtetëror grek, Papa Françesku do të kthehet në Romë bashkë me 12 refugjatë, ndër ta sirianë dhe afganë,

Read Full Article

Basha: Është thelluar rënia ekonomike. Do t’u kthejmë shqiptarëve 1 mld euro çdo vit

  Basha: Është thelluar rënia ekonomike. Do t’u kthejmë shqiptarëve 1 mld euro çdo vit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për rënien e besimit të biznesit dhe konsumatorëve në nivele rekord. Sipas

Read Full Article

U akuzua për abuzim me 4-vjeçaren në Bulqizë, lihet i lirë 43-vjeçari

  U akuzua për abuzim me 4-vjeçaren në Bulqizë, lihet i lirë 43-vjeçari

Shtetasi 43-vjeçar Petrit Çupi, i cili u arrestua pak ditë më parë, i akuzuar për abuzim me një të mitur

Read Full Article

Mendoni se janë trupa qiellorë? Në fakt janë thjesht ushqime

Mendoni se janë trupa qiellorë? Në fakt janë thjesht ushqime

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Për këtë planet të ngjashëm me Tokën autori ka përdorur një

Read Full Article