Blitz

10-vjetori i veçantë i vajzës së Katie Holmes dhe Tom Cruise

    10-vjetori i veçantë i vajzës së Katie Holmes dhe Tom Cruise

Gëzuar ditëlindjes Suri Cruise! 10-vjeçarja e festoi ditëlindjen e saj pak më herët se zakonisht, në praninë e mami Kate Holmes në qytetin e Nju Jorkut. “Suri festoi ditëlindjen e

Read Full Article

“Treblova” sekuestron 22.5 kg kanabis, pranga 3 trafikantëve

    “Treblova” sekuestron 22.5 kg kanabis, pranga 3 trafikantëve

Gjatë një operacioni të zhvilluar në Vlorë, policia ka gjetur dhe sekuestruar 22 kg e 500 gram lëndë narkotike “cannabis sativa” dhe ka vënë në pranga tre shtetas. Një i

Read Full Article

“Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

    “Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet nën masa të forta sigurie seanca për “xhihadistët”. Mësohet se janë ushtruar kontrolle të vazhdueshme dhe është monitoruar situata me qen eksploziv.

Read Full Article

Veshja e Kylie Jenner në Coachella, e kopjuar

Veshja e Kylie Jenner në Coachella, e kopjuar

Kylie Jenner – Instagram ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Veshja e Kylie Jenner në Coachella ishte një nga më të spikaturat. Të shtunën, ajo postoi në Instagram

Read Full Article

Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

    Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

Një sulm me bombë në Jeruzalem ka shkaktuar 12 të vdekur dhe rreth 20 të plagosur. Nga hetimi paraprak, raportohet për një bombë të vendosur në pjesën e pasme të

Read Full Article

Anxhelina dhe Oni sërish bashkë?

    Anxhelina dhe Oni sërish bashkë?

Shpesh ndodh që informacionet rreth personazheve të showbiz-it të mos merren drejtpërdrejt nga personat, por nga postimet në rrjetet sociale. A janë këto postime sinjale që u jepen ndjekësve për

Read Full Article

Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

    Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

Gjykata e Krimeve të Rënda është blinduar ditën e sotme nga forca të shumta policie për shkak të dy çështjeve me rëndësi dhe rrezikshmëri që do trajtohen sot. Një prej

Read Full Article

Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

    Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

Një shpërthim tritoli është shënuar gjatë natës në një lokal në qytetin e Shkodrës. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në lagjen “Fermentimi”, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar persona të lënduar.

Read Full Article

Skandal! Minjtë pushtojnë restorantin në Tiranë

  Skandal! Minjtë pushtojnë restorantin në Tiranë

Në inbox-in e Blitz.al ka ardhur një foto aq sa e neveritshme, edhe e tmerrshme.  Fotoja është bërë në një

Read Full Article

6 ushqimet që ju bëjnë të ndiheni më të uritur

  6 ushqimet që ju bëjnë të ndiheni më të uritur

Shpesh ndihemi të uritur edhe pse kemi ngrënë. Sipas shkencës ne konsumojmë disa ushqime të cilat na shtojnë më shumë

Read Full Article

Supermodelja Naomi Campbell, nga pasarelat në karrige me rrota?

  Supermodelja Naomi Campbell, nga pasarelat në karrige me rrota?

Prej kohësh qarkullojnë informacione rreth problemeve shëndetësore të modeles së famshme Naomi Campbell, ama ende nuk ka një deklaratë zyrtare

Read Full Article

(Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

  (Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

Teknologjia e fitnesit ka bërë një hap të madh, duke lançuar pasqyrën e parë që mat peshën në 3D. Kjo

Read Full Article

Orgesa Zaimi: E kam për zemër këtë projekt. Më vjen keq që kolegët nuk pranojnë ftesa kur bëhet fjalë për bamirësi

  Orgesa Zaimi: E kam për zemër këtë projekt. Më vjen keq që kolegët nuk pranojnë ftesa kur bëhet fjalë për bamirësi

  FullSizeRender ◄ Back Next ► Picture 1 of 2   U bë pak kohë  që Orgesa Zaimi i ka

Read Full Article

(Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

  (Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

Që prej nisjes së garës për rektorin e ardhshëm të Universitetit të Tiranës, u vu re një jehonë e menjëhershme

Read Full Article

(Video) “Lëkura elektronike”, pajisja që do t’jua shndërrojë trupin në një ekran LED

  (Video) “Lëkura elektronike”, pajisja që do t’jua shndërrojë trupin në një ekran LED

Mendoni se orët “inteligjente” apo pajisjet që monitorojnë aktivitetin tuaj fizik janë objektet më të mirat teknologjike që mund të

Read Full Article

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

DOWNWARD DOG ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 “Downward Dog” është paksa e ngjashme me “më merr nga

Read Full Article

Studim: Kontakti me natyrën u zgjat jetën femrave

  Studim: Kontakti me natyrën u zgjat jetën femrave

Jetesa pranë natyrës së gjelbër mund t’i zgjasë jetën femrave. Në fakt, nuk duket si një lajm i ri, ama

Read Full Article

“Fantazma” që përndjek Chris Brown

  “Fantazma” që përndjek Chris Brown

7 vite më pas, mesa duket dhuna e ushtruar ndaj Rihanna-s akoma e përndjek këngëtarin e famshëm Chris Brown kudo.

Read Full Article

Krapfen me Nutella

  Krapfen me Nutella

Krapfen është një ëmbëlsirë në formë të rrumbullakët, e cila skuqet dhe mbushet me marmelatë, krem, Nutella ose shërbehet vetëm

Read Full Article

Këtë pranverë fjala kyçe është kjo…

  Këtë pranverë fjala kyçe është kjo…

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Shalli është një aksesor shumë i rëndësishëm, sidomos në stinën e

Read Full Article

(Foto) Mosha është thjesht një numër. Shihni të moshuarit më trendi të internetit

  (Foto) Mosha është thjesht një numër. Shihni të moshuarit më trendi të internetit

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 12   Mosha nuk është  asnjëherë një problem nëse stili i jetesës,

Read Full Article