Blitz | Kliko dhe Informohu

Më thuaj sa e do Europën, të të them sa shqiptar je!

    Më thuaj sa e do Europën, të të them sa shqiptar je!

Hajria është një zonjë e moshuar në lagjen time. Si çdo pensionist, edhe ajo shqetësohet mëngjeseve nga zhurmat e makinave të atyre që shkojnë në punë. Kafen e mëngjesit preferon

Read Full Article

Kryeparlamentari Meta vizitë në Kosovë. Bashkëpunim me Pejën për bujqësinë

    Kryeparlamentari Meta vizitë në Kosovë. Bashkëpunim me Pejën për bujqësinë

Ditën e sotme, kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka të planifikuar një vizitë në Kuvendin e Kosovës. Fillimisht ai është ndalur në Pejë, ku ka pasur një takim me kreun

Read Full Article

Presidenti Nishani takon kreun e Gjykatës Europiane për të Drejtat e Njeriut

    Presidenti Nishani takon kreun e Gjykatës Europiane për të Drejtat e Njeriut

Kreu i Shtetit është takuar sot me Presidentin e ri të Gjykatës Europiane për të Drejtat e Njeriut, Guido Raimondi. Presidenti Nishani ka shprehur keqardhjen për ndodhitë e djeshme në

Read Full Article

Tenis, Djokoviç kërkon falje!

    Tenis, Djokoviç kërkon falje!

Novak Djokoviç ka kërkuar falje për frazat seksiste të shprehura pak ditë më parë rreth vlerës monetare që meritojnë meshkujt në krahasim me femrat e tenisit. Numri 1 i botës

Read Full Article

Ja cilët janë viktimat e tragjedisë së Brukselit…

    Ja cilët janë viktimat e tragjedisë së Brukselit…

Kanë filluar të zbardhen emrat e atyre që u vranë, u dëmtuan apo që janë shpallur të humbur nga sulmet në Bruksel. Kjo po arrihet nëpërmjet bashkëpunimit të qeverisë belge

Read Full Article

Eric-Emmanuel Schmitt anulon vizitën në Tiranë. Arsyeja, sulmi në Bruksel

    Eric-Emmanuel Schmitt anulon vizitën në Tiranë. Arsyeja, sulmi në Bruksel

Do të organizohej sot në mbrëmje në teatrin eksperimental “Kujtim Spoahivogli” monodrama “Zoti Ibrahim dhe lulet e Kuranit”, e vënë në skenë nga autori i mirënjohur Mirush Kabashi. Në këtë

Read Full Article

Personazhet shqiptare të çmendura pas këtij trendi

    Personazhet shqiptare të çmendura pas këtij trendi

Olta Gixhari ◄ Back Next ► Picture 1 of 14 Xhinset e grisura nuk janë trend i ri. Në fakt, ky stil i xhinseve “të pikëlluara” ka rënë në sy

Read Full Article

Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

    Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

Kur bëhet fjalë për filma të animuar harrojmë ndonjëherë që janë njerëz realë ata që i japin zë karakterit  e që shpesh mund të përkojnë me aktorët apo këngëtarët tanë

Read Full Article

Dy kamikazët e shpërthimit në Bruksel ishin vëllezër, i treti në kërkim

  Dy kamikazët e shpërthimit në Bruksel ishin vëllezër, i treti në kërkim

Janë identifikuar me anë të kamerave të sigurisë së aeroportit fytyrat e tre të dyshuarve për tragjedinë e Brukselit ditën

Read Full Article

6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

  6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

Përdorni vaj kokosi për flokët tuaj ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Vaji i kokosit ndihmon në hidratimin

Read Full Article

“Street style” thyen rregullat e modës në New York

  “Street style” thyen rregullat e modës në New York

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 1. Në një veshje sportive,mund të lidhësh një xhaketë të dytë

Read Full Article

Dinozaurët rikthehen në jetë!

  Dinozaurët rikthehen në jetë!

Sipas dr. Jack Horner, paleontologut që frymëzoi  regjisorin Steven Spielberg për filmin e famshëm “Jurassic Park”, shumë shpejt shkencëtarët do

Read Full Article

Sulmi në metronë e Brukselit, turma e njerëzve këmbëngul të udhëtojë

  Sulmi në metronë e Brukselit, turma e njerëzve këmbëngul të udhëtojë

Një ndër shënjestrat e sulmeve terroriste të shënuara sot në Bruksel ishte edhe stacioni i metrosë në Maelbeek. Si pasojë

Read Full Article

Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet të vesh?

  Nga dimri në pranverë, po tani çfarë duhet  të vesh?

Xhaketë pa mëngë ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Në këtë sezon, një xhaketë pa mëngë do të

Read Full Article

Çizmet pranverore, trend i momentit

  Çizmet pranverore, trend i momentit

Çizme me lidhëse deri te kyçi ◄ Back Next ► Picture 1 of 15 Nuk është e thënë që çizmet

Read Full Article

Sulmet në Bruksel, liderët e BE-së: Të bashkuar përballë kërcënimit. Shërbimet sekrete irakiane: Priten tri sulme të tjera

  Sulmet në Bruksel, liderët e BE-së: Të bashkuar përballë kërcënimit. Shërbimet sekrete irakiane: Priten tri sulme të tjera

Në një deklaratë të përbashkët, liderët e Bashkimit Europian dënuan sulmet e shënuara sot në Bruksel. Ata u shprehën se

Read Full Article

Bruksel, çaktivizohet përpara shpërthimit bomba e tretë në aeroport. Ja 4 kamikazët e dyshuar

  Bruksel, çaktivizohet përpara shpërthimit bomba e tretë në aeroport. Ja 4 kamikazët e dyshuar

Autoritetet belge të sigurisë kanë arritur në kohë të çaktivizojnë një bombë në aeroportin ndërkombëtar të Brukselit. Bomba e tretë

Read Full Article

ISIS kërcënon me foton e fëmijës së vdekur: Ky është një shpagim

  ISIS kërcënon me foton e fëmijës së vdekur: Ky është një shpagim

Pasi ka pranuar autorësinë e sulmeve të shënuara sot në Bruksel, ISIS ka vijuar me kërcënimet. Në një mesazh të

Read Full Article

Ja si tallen francezët me “Dashni” të Majkut!

  Ja si tallen francezët me “Dashni” të Majkut!

Më në fund ndodhi ajo që shumë të rinj donin prej kohësh: Radio Libre në Francë bën të mundur që

Read Full Article

Artistët bëhen bashkë për tragjedinë belge

  Artistët bëhen bashkë për tragjedinë belge

  Pas sulmeve terroriste në Bruksel, të martën në mbrëmje, shumë artistë, tekstshkrues, muzikantë, këngëtarë dhe kompozitorë janë bërë pjesë

Read Full Article

Vrau dhe plagosi nipat e gruas së Alikos, identifikohet autori

  Vrau dhe plagosi nipat e gruas së Alikos, identifikohet autori

Policia ka bërë me dije identitetin e autorit të dyshuar për vrasjen dhe plagosjen e nipave të gruas së ish-kryekomunarit

Read Full Article