Blitz

Prokuroria jep pretencën: 35 vjet burg për Julian Sinanaj

    Prokuroria jep pretencën: 35 vjet burg për Julian Sinanaj

Gjyqi i “grupit të vrasësve me pagesë” po shkon drejt fundit, pas zhvillimit të 55 seancave. Në seancën e ditës së sotme, Prokuroria lexoi konkluzionet përfundimtare për të akuzuarit dhe vitet

Read Full Article

Hoffman për reformën në drejtësi: Të miratohet përpara verës

    Hoffman për reformën në drejtësi: Të miratohet përpara verës

Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Helmut Hoffman, tha për reformën në drejtësi se është e domosdoshme të miratohet përpara verës, duke qenë se është një hap i rëndësishëm që Shqipëria

Read Full Article

Lil Wayne në një situatë të sikletshme

    Lil Wayne në një situatë të sikletshme

Nuk ka asgjë më mirë se të mësosh si të luash një këngë në kitarë nga një legjendë. Ka qenë kjo që i ka ndodhur Lil Wayne kur u caktua

Read Full Article

(VIDEO) Prezantohet projekti i “Arenës Kombëtare”, Rama: Ndër më të bukurit në Europë

    (VIDEO) Prezantohet projekti i “Arenës Kombëtare”, Rama: Ndër më të bukurit në Europë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Paraditen e sotme është prezantuar projekti i stadiumit të ri kombëtar, për të cilin kreu i FSHF-së, Armando Duka, tha se

Read Full Article

Shpërdorim detyre, nis procedimi penal për ish-kreun e komunës Velçan

    Shpërdorim detyre, nis procedimi penal për ish-kreun e komunës Velçan

Ish-kryetari i komunës Velçan po procedohet penalisht nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. 45-vjeçari I. M me banim në po këtë fshat, dyshohet se gjatë kohës së ushtrimit të kësaj

Read Full Article

Neuer rinovon deri në 2021-shin (Foto)

    Neuer rinovon deri në 2021-shin (Foto)

Portieri i Bayernit të Mynihut, Manuel Neuer, ka rinovuar kontratën edhe për 5 vite të tjera, deri në vitin 2021. Një rinovim shumë i rëndësishëm për lojtarin dhe skuadrën në

Read Full Article

Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

    Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

Në rendin e seancës së sotme plenare parashikohet diskutimi i dy projektligjeve, “Për ndihmën shoqërore” dhe “Për marrëveshjet ndërkombëtare në Republikën e Shqipërisë”. Në rend dite janë edhe tre projektrezoluta,

Read Full Article

Gigi Hadid kap mat Zayn Malik

    Gigi Hadid kap mat Zayn Malik

Gigi Hadid dhe Zayn Malik ishin një çift i përkryer në sytë e të tjerëve. Por mesa duket “përrallës” së tyre po i vjen fundi. Pas 5 muajsh të lumtur

Read Full Article

Elbasan, 30-vjeçari mbyt nënën e tij

  Elbasan, 30-vjeçari mbyt nënën e tij

Një krim brenda e familjes ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, ku djali 30-vjeçar ka mbytur me duar nënën e

Read Full Article

Silvana Baltadori: “Një femër me shumë eksperienca është k**vë”

  Silvana Baltadori: “Një femër me shumë eksperienca është k**vë”

Virgjëria është një temë shumë e diskutuar në Shqipëri. Ajo është ende një  tabu, edhe pse shumë njerëz nuk duan ta

Read Full Article

Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

  Zgjedhjet në universitete, ja fituesit në rang vendi. Në UT, Mynyr Koni në avantazh

U zhvilluan dje zgjedhjet për drejtuesit e universiteteve publike në vend. Deri tani kanë dalë rezultatet për disa universitete, ndërkohë

Read Full Article

A jeni gati të vishni përsëri bluzë poshtë fustanit?

A jeni gati të vishni përsëri bluzë poshtë fustanit?

Rihanna ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Çdo trend që është ndjekur dikur është duke u kthyer përsëri

Read Full Article

Kujt i nevojitet Rihanna?

Kujt i nevojitet Rihanna?

Pak minuta më parë, Rihanna ka publikuar videon e radhës nga albumi “Anti”. Videoja titullohet “Needed Me” dhe ka mbledhur

Read Full Article

Pilulat kontraceptive i shkaktojnë vdekjen balerinës

  Pilulat kontraceptive i shkaktojnë vdekjen balerinës

17-vjeçarja Maria Santa ishte studente në një shkollë të njohur baleti. Maria nisi të merrej me balet që në moshën

Read Full Article

Arturo Vidal paralajmëron skuadrën: Kujdes! Atletico Madrid si Juventusi

  Arturo Vidal paralajmëron skuadrën: Kujdes! Atletico Madrid si Juventusi

Njëra prej dy përballjeve të fazës gjysmëfinale në Champions League do të jetë Bayern Munchen – Atletico Madrid. Teksa ekipi

Read Full Article

Pozat që (s’)duhet t’i merrni para kamerës

Pozat që (s’)duhet t’i merrni para kamerës

Ditët e sotme, pozimi para kamerës së telefonit apo aparatit fotografik është një ritual i përditshëm. Dalim apo nuk dalim

Read Full Article

Si të përgatitni një koktej me verë?

  Si të përgatitni një koktej me verë?

Ju dashuroni verën dhe kotejet, por nuk e kishit menduar se mund të përgatisnit një koktej vere. Edhe në qoftë

Read Full Article

Norvegji – vrasësi Breivik “mposht” shtetin. I janë shkelur të drejtat

  Norvegji – vrasësi Breivik “mposht” shtetin. I janë shkelur të drejtat

Ju kujtohet Anders Behring Breivik, autori i masakrës së 22 korrikut të vitit 2011 në Oslo e Utoya, ku vrau

Read Full Article

“People”: Jennifer Aniston, femra më e bukur

  “People”: Jennifer Aniston, femra më e bukur

Jennifer Aniston, sërish femra më e bukur në botë! Aktorja e personazhit Rachel në serialin “Friends” dhe e shumë filmave

Read Full Article

Ecclestone: Jo femrave në gara!

  Ecclestone: Jo femrave në gara!

Sërish deklarata polemizuese nga kreu i Formula 1, Bernie Ecclestone. A kanë vend femrat në njëvendëshet e garave të automobilizmit?

Read Full Article

Ushqimet që sugjeron një instruktor palestre

Ushqimet që sugjeron një instruktor palestre

Peshku ton ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Përpara stërvitjes së mëngjesit duhet të konsumoni peshk ton me

Read Full Article