Blitz

Peleshi në OKB, nënshkruan Marrëveshjen e Parisit për klimën

    Peleshi në OKB, nënshkruan Marrëveshjen e Parisit për klimën

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Niko Peleshi, ka nënshkruar gjatë kësaj të premteje Marrëveshjen e Parisit për klimën në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Flitet për një rekord historik pasi

Read Full Article

Promovohet libri në nder të publicistit Ardian Klosi, familjes i dorëzohet edhe një çmim

    Promovohet libri në nder të publicistit Ardian Klosi, familjes i dorëzohet edhe një çmim

Në nderim të publicistit Ardian Klosi është promovuar pasditen e sotme në COD (Qendra për Hapje e Dialog në Kryeministri), libri “Për Ardian Klosin, gjermanin nga Shqipëria”. Libri është një botim

Read Full Article

Kur të vegjlit imitojnë “emoticons”, shikoni çfarë del…

Kur të vegjlit imitojnë “emoticons”, shikoni çfarë del…

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 13 Fëmijët janë të mrekullueshëm, sidomos në momentet e para të jetës. Ndërkohë që ditët kalojnë, shqisat e tyre përforcohen, qajnë, qeshin, mërziten

Read Full Article

Promovimi i letërsisë vendase, hapet për herë të parë fondi për përkthimin e veprave shqipe në gjuhë të huaj

    Promovimi i letërsisë vendase, hapet për herë të parë fondi për përkthimin e veprave shqipe në gjuhë të huaj

Me qëllim promovimin e letërsisë shqipe, Ministria e Kulturës ka hapur për herë të parë fondin për përkthimin e veprave letrare shqipe në gjuhë të huaj. Kjo vjen në kuadër

Read Full Article

Çfarë po shohin këta meshkuj?

Çfarë po shohin këta meshkuj?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 E keni menduar ndonjëherë  se çfarë ndodh pas jush, ndërkohë që jeni duke bërë fotografi për qejfin tuaj? Ndoshta nuk ju

Read Full Article

“Euro 2016”, FSHF publikon axhendën e Kombëtares

    “Euro 2016”, FSHF publikon axhendën e Kombëtares

Federata Shqiptare e Futbollit së bashku me trajnerin e kuqezinjve kanë publikuar axhendën e Kombëtares Shqiptare gjatë periudhës së përgatitjeve dhe gjatë zhvillimit të “Euro 2016”. Në bazë të një plani

Read Full Article

Greta Koçi prezanton “S’jena ni moti”

    Greta Koçi prezanton “S’jena ni moti”

Shumë pak kohë pas klipit “I besova”,  i cili u pasua nga  një konflikt me producentin Besim Buzuku, Greta Koçi sjell për publikun këngën e re nën titullin “S’jena ni

Read Full Article

Detaji i trupit të Ciara-s që çmendi publikun…

Detaji i trupit të Ciara-s që çmendi publikun…

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Ciara është ngjitur në skenë mbrëmjen e kaluar në “WE DAY” në Seattle për të performuar një kolazh hitesh, të sajat

Read Full Article

Tragjedi në Ohio, vriten 7 anëtarë të një familjeje

  Tragjedi në Ohio, vriten 7 anëtarë të një familjeje

Një numër i konsiderueshëm njerëzish janë gjetur të vdekur në një skenë krimi në Ohio. Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm

Read Full Article

Rusët nderuan flamurin e Kosovës në kampionatin e xhudos, “çmenden” serbët. Ja si kanë reaguar

  Rusët nderuan flamurin e Kosovës në kampionatin e xhudos, “çmenden” serbët. Ja si kanë reaguar

Suksesi i Majlinda Kelmendit në Kampionatin Europian të Xhudos që u mbajt në Rusi, ku ajo fitoi Medaljen e Artë

Read Full Article

Nishani takon kreun e Bundestagut: Vetëm progresi siguron hapjen e negociatave

  Nishani takon kreun e Bundestagut: Vetëm progresi siguron hapjen e negociatave

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka zhvilluar një takim kokë më kokë me Presidentin e parlamentit të Gjermanisë,

Read Full Article

Aurela Gaçe: “Ndihem e fyer nga artistët e rinj”

Aurela Gaçe: “Ndihem e fyer nga artistët e rinj”

Aurela Gaçe njihet për mënyrën e saj të drejtpërdrejtë të të shprehurit, si dhe për natyrën pa komplekse. Këtë gjë

Read Full Article

Ish-hotel “Vollga”, gjyqtari Skënderi: Shullazit i është dhuruar më vonë

  Ish-hotel “Vollga”, gjyqtari Skënderi: Shullazit i është dhuruar më vonë

Gjyqtari Vladimir Skënderi, ndaj të cilit ka nisur hetimi nga Prokuroria e Durrësit, ka deklaruar se ish-hotel “Vollga”, deri në vitin

Read Full Article

Si të përgatisni qofte patatesh me djathë

  Si të përgatisni qofte patatesh me djathë

Qofte patatesh me djathë është një recetë e thjeshtë dhe e shijshme. Do të ishte një zgjedhje perfekte për një

Read Full Article

Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge “kopjojnë” Iphone-n

  Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge “kopjojnë” Iphone-n

Ditët e fundit është diskutuar për ngjyrën e re të Samsung  Galaxy S7 dhe Samsung Galaxy S7 Edge, që është

Read Full Article

Lista e personaliteteve më të fuqishme të globit

  Lista e personaliteteve më të fuqishme të globit

Revista prestigjioze “Time” ka publikuar sot listën e përvitshme të 100 personaliteteve më të fuqishëm të globit, listë që përbëhet

Read Full Article

Zhveshi me dhunë qytetarin në mes të bulevardit, policia: Ndaluam babë e bir, ishin të dehur

  Zhveshi me dhunë qytetarin në mes të bulevardit, policia: Ndaluam babë e bir, ishin të dehur

Në një video të regjistruar në orët e para të ditës së sotme në bulevardin kryesor të Tiranës shihet se

Read Full Article

Rumania përjashtohet nga Eurovizioni. Ja arsyeja…

  Rumania përjashtohet nga Eurovizioni. Ja arsyeja…

Për herë të parë në 61 vite histori të konkursit muzikor Eurovizion, një vend është përjashtuar nga kompeticioni. Rumania është

Read Full Article

Kombinoni ngjyrat dhe jepini gjallëri pamjes tuaj

Kombinoni ngjyrat dhe jepini gjallëri pamjes tuaj

Ngjyra e kuqe thyen të bardhën ◄ Back Next ► Picture 1 of 20 Kombinimi perfekt i ngjyrave është çelësi

Read Full Article

Byroja përjashton ish-kryeministrin Berisha për 10 ditë. Spaho: Ligjin e bën si dëshiron kur ke votat në Byro

  Byroja përjashton ish-kryeministrin Berisha për 10 ditë. Spaho: Ligjin e bën si dëshiron kur ke votat në Byro

Byroja e Kuvendit ka përjashtuar deputetin e Partisë Demokratike, Sali Berisha  për 10 ditë, pas deklaratave të djeshme në Parlament.

Read Full Article

Tahiri për Nishanin: “Në rresht pas SHQUP-it”

  Tahiri për Nishanin: “Në rresht pas SHQUP-it”

  Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar pak minuta më parë nëpërmjet faqes së tij zyrtare në “Facebook”, lidhur me

Read Full Article