Blitz | Kliko dhe Informohu

Stresi kronik përhap me të vërtetë kancerin

    Stresi kronik përhap me të vërtetë kancerin

Studimet tregojnë se stresi kronik përhap me të vërtetë kancerin në trup. Kur minjtë ekspozohen ndaj sëmundjeve kronike, si stresi i vazhdueshëm, sistemet e tyre limfatike pësojnë ndryshime fizike që

Lexo me Shume

Si të parashikoni të ardhmen e fëmijës tuaj?

    Si të parashikoni të ardhmen e fëmijës tuaj?

Edhe pse foshnja juaj  nuk mund të bëjë më shumë sesa të buzëqeshë, të mbushi pelenat, të hajë dhe të qajë, është e vështirë të shohësh atë fytyrën e vogël

Lexo me Shume

Ja çfarë nuk duhet të vishni në dasma

    Ja çfarë nuk duhet të vishni në dasma

  Çdo gjë të bardhë Ka kaq shumë ngjyra për të zgjedhur, nuk është vetëm e bardha në dollapin tuaj. Atë ditë fustanin e bardhë e ka nusja. Edhe në

Lexo me Shume

Pikturat që sfiduan mendjet njerëzore

    Pikturat që sfiduan mendjet njerëzore

Mes të gjitha portreteve të qeta dhe fisnike ka edhe piktura me pamje shqetësuese. Këto piktura janë tronditëse dhe “të çmendura”. Shfletoni galerinë! Kujdes: Përmban imazhe shqetësuese. Komento

Lexo me Shume

Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

    Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

Ndoshta ky është çmimi që ata paguajnë për të qenë të talentuar, edhe pse kjo nuk i shpjegon ata studentë të arteve që teshtijnë në një tablo dhe e quajnë kryevepër,

Lexo me Shume

“Deadpool” thyen rekord

    “Deadpool” thyen rekord

Filmi me një superhero karizmatik dhe ironik. Nuk e keni parë ende filmin “Deadpool”? Ky film super komik me përbërësin më pikant – ironinë – është bërë një nga premierat

Lexo me Shume

Çfarë filmash mund të shihni këtë javë në kinematë shqiptare

    Çfarë filmash mund të shihni këtë javë në kinematë shqiptare

  Blitz.al këtë javë ju sugjeron të shkoni në kinema. Në rrjetin e kinemave “Imerial”, “Millenium” dhe “Cineplexx” mund të shihni disa nga filmat që po shfaqen njëkohësisht në kinematë

Lexo me Shume

Ja çfarë do të thotë në të vërtetë dëshira për këto ushqime

    Ja çfarë do të thotë në të vërtetë dëshira për këto ushqime

Shumica prej nesh rritet duke besuar në idenë se kur ndjen nevojë për ushqime të caktuara ke mungesë të tyre. Por studimet e fundit tregojnë se fakt dëshira për ushqime

Lexo me Shume

Veliaj: “Në prill do të prishen të gjitha ndërtesat e pahipotekuara që kanë zaptuar liqenin”

  Veliaj: “Në prill do të prishen të gjitha ndërtesat e pahipotekuara që kanë zaptuar liqenin”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, gjatë një aktiviteti për mbjelljen e 200 pemëve, ka pohuar se në  muajin prill do

Lexo me Shume

Futbollistët e Romës kthehen pas në kohë (foto)

  Futbollistët e Romës kthehen pas në kohë (foto)

Ajo që nisi thjesht si një mënyrë për të kaluar kohën e lirë rezultoi një sukses i jashtëzakonshëm për Fabrizio

Lexo me Shume

Mihajloviç, e ardhmja në dyshim: Milan apo Lazio?

  Mihajloviç, e ardhmja në dyshim: Milan apo Lazio?

Sipas asaj që shkruan e përditshmja “Gazzetta dello Sport” në Itali, e ardhmja e trajnerit aktual të Milanit, Sinisa Mihajloviç,

Lexo me Shume

Kosovë, Jahjaga dekoron princin Charles me urdhrin “Ibrahim Rrugova”

  Kosovë, Jahjaga dekoron princin Charles me urdhrin “Ibrahim Rrugova”

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur princin e Wells-it dhe dukeshën e Cornwall, të cilët janë duke qëndruar në

Lexo me Shume

Sulmi në Stamboll, ministri francez: Akt i neveritshëm

  Sulmi në Stamboll, ministri francez: Akt i neveritshëm

Ministri i Jashtëm francez ka dënuar sulmin e ndodhur sot në Stamboll. Jean-Marc Ayrault, ministri i Jashtëm i Francës, dënon

Lexo me Shume

Sali Berisha “uron” Partinë Socialiste

  Sali Berisha “uron” Partinë Socialiste

Kongresi i Partisë më të madhe të së majtës nuk mund të shpëtonte kurrsesi nga vëmendja e ish-kryeministrit të Shqipërisë

Lexo me Shume

Meta në Kongresin e PS-së: E majta fiton bindshëm kur është e bashkuar

  Meta në Kongresin e PS-së: E majta fiton bindshëm kur është e bashkuar

Kryeparlamentari Meta vlerësoi reformat që qeveria ka ndërmarrë dhe tha që ato janë arritur në bashkëpunim mes partive të majta.

Lexo me Shume

Kongresi i PS-së, Rama: Do të diskutojmë për mandatin e kryetarit, qeverisjen dhe reformat

  Kongresi i PS-së, Rama: Do të diskutojmë për mandatin e kryetarit, qeverisjen dhe reformat

Kreu i koalicionit qeverisës, pasi falënderoi ish-kryetarin e partisë dhe anëtarët e saj, bëri me dije se do të diskutohet

Lexo me Shume

Kreshnik Spahiu: Ramën dhe Veliajn do t’i fusim në kazanë plehrash!

  Kreshnik Spahiu: Ramën dhe Veliajn do t’i fusim në kazanë plehrash!

“Edi Ramën dhe Erion Veliajn po i ruajmë dhe në momentin e duhur do t’i sulmojmë e do t’i fusim

Lexo me Shume

Parku te liqeni – shoqëria civile, protestë para bashkisë

  Parku te liqeni – shoqëria civile, protestë para bashkisë

Vijojnë protestat kundër ndërtimit të parkut te liqeni artificial. Shoqëria civile është mbledhur sërish sot për të protestuar përpara Bashkisë

Lexo me Shume

Kongresi i PS-së, video-mesazhe për delegatët. Blair: Shqipëria, vendi ku ndihem optimist

  Kongresi i PS-së, video-mesazhe për delegatët. Blair: Shqipëria, vendi ku ndihem optimist

Me nisjen e punimeve të Kongresit të PS-së, zyrtarë të huaj kanë përcjellë mesazhet e tyre. Socialistët zhvillojnë sot Kongresin

Lexo me Shume

Shpërthim në një qendër tregtare në Turqi, dyshohet për dy të vdekur

  Shpërthim në një qendër tregtare në Turqi, dyshohet për dy të vdekur

  Dyshohet se dy persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi

Lexo me Shume

Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

  Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

Bëhet fjalë për ish-kryetarin e Partisë Socialiste, Fatos Nano, kryetarin e PBDNJ-së Vangjel Dule dhe atë të PDIU-së Shpëtim Idrizi,

Lexo me Shume