Blitz

Ndalohet përdorimi i aplikacionit Whatsapp në Brazil

    Ndalohet përdorimi i aplikacionit Whatsapp në Brazil

Qeveria braziliane ka bllokuar mundësinë  përdorimit të aplikacionit Whatsapp, në një tentativë të tyren për të zhbllokuar mesazhet e qytetarëve. Pak javë më parë, Whatsapp i ka koduar të gjitha

Read Full Article

Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA

    Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA

Vendimi i Kongresit të UEFA-s shkruan historinë për futbollin e Kosovës! Fillimisht, mediat kosovare raportuan lajmin e keq për Kosovën, e cila humbte gjasat për pranim për shkak të mos

Read Full Article

Zbardhet dëshmia e gjyqtarit Hoxha: Paratë s’kishin lidhje me procesin gjyqësor

    Zbardhet dëshmia e gjyqtarit Hoxha: Paratë s’kishin lidhje me procesin gjyqësor

I arrestuar mbrëmjen e djeshme bashkë me të birin, gjyqtari Ibrahim Hoxha ka dëshmuar përpara Prokurorit lidhur me paratë që po merrte në çastin e kapjes në flagrancë. Gjatë dëshmisë

Read Full Article

Sherr në parlamentin turk, grushte dhe shqelma mes deputetëve

    Sherr në parlamentin turk, grushte dhe shqelma mes deputetëve

Një koment i ministrit të Drejtësisë në Turqi, Bekir Bozdag, i cili akuzoi partinë HDP si mbështetëse të kurdëve dhe për nxitje të dhunës në seancën plenare, ka shkaktuar debate

Read Full Article

Kylie Jenner dëmtohet në “Met Gala”

    Kylie Jenner dëmtohet në “Met Gala”

Kylie Jenner është paraqitur tepër seksi në mbrëmjen e “Met Gala” këtë vit e dukej mahnitëse në një fustan ngjyrë argjendi. Por jo gjithçka ka shkuar mirë për të. Më

Read Full Article

Aksidentohen dy nxënëse në Peshkopi, helikopteri kthehet mbrapsht për shkak të motit të keq

    Aksidentohen dy nxënëse në Peshkopi, helikopteri kthehet mbrapsht për shkak të motit të keq

Një aksident u shënua paraditen e sotme në Peshkopi, ku dy nxënëse u përplasën nga automjeti teksa ndodheshin pëpara shkollës 9-vjeçare “Selim Alliu”. Për pasojë, njëra prej tyre është transportuar

Read Full Article

Simuloi krimin për përfitim azili, arrestohet 34-vjeçari në Dibër

    Simuloi krimin për përfitim azili, arrestohet 34-vjeçari në Dibër

Një shtetas 34-vjeçar në Dibër është vënë në prangat e policisë pasi simuloi ngjarjen për përfitim azili në vendet e BE-së. Teksa ndodhej tek banesa e xhaxhait të tij në

Read Full Article

Beyonce zhgënjen fansat, ata e “tallin” në rrjetet sociale

Beyonce zhgënjen fansat, ata e “tallin” në rrjetet sociale

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Duket se jo të gjithë e kanë pëlqyer pamjen e Beyonce-s mbrëmjen e djeshme në MET Gala. Edhe pse marka “Givenchy”

Read Full Article

Tapeti i kuq i “Met Gala”-s. Ja parakalimi i yjeve

  Tapeti i kuq i “Met Gala”-s. Ja parakalimi i yjeve

  “Met Gala” ka qenë kryefjala e mediave botërore mbrëmjen e djeshme. Ideja kryesore e këtij viti, “Fashion in the

Read Full Article

Kompozitori Limos Dizdari – Ramës: Më kërcënuan, mos bëj gabim që më dhimbset jeta?!

  Kompozitori Limos Dizdari – Ramës: Më kërcënuan, mos bëj gabim që më dhimbset jeta?!

Kompozitori Limos Dizdari i ka shkruar një letër kryeministrit Rama ku shprehet se është kërcënuar me jetë. Ai ka treguar

Read Full Article

Rita Ora provon të vërtetën! Ja çfarë ka postuar ajo…

  Rita Ora provon të vërtetën! Ja çfarë ka postuar ajo…

Të gjithë keni dëgjuar të paktën një herë se Rita Ora mund të jetë “Beti me flokë të bukur” që

Read Full Article

MET Gala 2016: “Veshje dhe teknologji”

MET Gala 2016: “Veshje dhe teknologji”

1. Beyonce ◄ Back Next ► Picture 1 of 20 Met Gala, ndryshe “Costume Institute Gala” (Instituti i Kostumeve Gala)

Read Full Article

Mahnit klientët. Ja çfarë bën adoleshenti 13-vjeçar

  Mahnit klientët. Ja çfarë bën adoleshenti 13-vjeçar

Është vetëm 13 vjeç, një nxënës model në lëndët shkencore, megjithatë duket se diku tjetër ai ndihet më i përmbushur.

Read Full Article

Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

  Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

Partia Demokratike ka vendosur t’i japë fund bojkotit të nisur pak ditë më parë pas përjashtimit të ish-kryeministrit Berisha nga

Read Full Article

Detaje të reja nga ekzekutimi në Tiranë, ja kush është mjeku i arrestuar

  Detaje të reja nga ekzekutimi në Tiranë, ja kush është mjeku i arrestuar

Detaje të reja janë zbardhur nga hetimi që vijon lidhur me ekzekutimin e mbrëmjes së 1 majit në kryeqytet. Në

Read Full Article

Konfirmohet – Stresi largohet nga muzika dhe nga Shqipëria!

  Konfirmohet – Stresi largohet nga muzika dhe nga Shqipëria!

Lajmi për largimin e reperit Stresi nga muzika ka bërë ‘bujë’ orët e fundit nëpër portalet e ndryshme! Ishte një

Read Full Article

10 zakonet që çdo prind duhet t’i përsosë përpara se fëmijët të bëhen adoleshentë

10 zakonet që çdo prind duhet t’i përsosë përpara se fëmijët të bëhen adoleshentë

1. Hani darkë së bashku si një familje ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Nëse e keni bërë

Read Full Article

Obama përshëndet aktoren e njohur në “darkën e fundit”

Obama përshëndet aktoren e njohur në “darkën e fundit”

Në darkën e tij të fundit për korrespondentët në Shtëpinë e Bardhë, Obama ka gjetur çështjen që ka bashkuar mbështetësit

Read Full Article

Provokimi në ajër, dy avionë rus dhe amerikan rrezikuan përplasjen

  Provokimi në ajër, dy avionë rus dhe amerikan rrezikuan përplasjen

Pentagon ka denoncuar incidentin e fundit, ku një avion rus ka fluturuar në mënyrë jo profesionale mbi një avion tjetër

Read Full Article

Çdo gjë që duhet të dini për make up-in e përhershëm

Çdo gjë që duhet të dini për make up-in e përhershëm

Para make up-it ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Përpara se të bëni make up-in e përhershëm duhet

Read Full Article

Twitter – CIA transmeton ‘live’ vrasjen e Osama Bin Laden

  Twitter – CIA transmeton ‘live’ vrasjen e Osama Bin Laden

Një lumë kritikash janë hedhur drejt CIA duke filluar nga dita e djeshme, për arsye të transmetimit “në kohë reale”

Read Full Article