Blitz

Keni fëmijë adoleshentë? Ja si të planifikoni pushimet me ta…

Keni fëmijë adoleshentë? Ja si të planifikoni pushimet me ta…

1. Zgjidhni destinacionin së bashku ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Një gjë më e keqe se një adoleshent i acaruar në pushimet e padëshiruara është një mama

Read Full Article

Në Indi femrat vazhdojnë të masakrohen. Ja rasti më i fundit

    Në Indi femrat vazhdojnë të masakrohen. Ja rasti më i fundit

Përdhunimi i tmerrshëm dhe vrasja e një gruaje në Kerala ka hapur  debatet lidhur me mungesën e mbrojtjes për gratë e kastave më të ulëta në Indi. 30-vjeçarja e quajtur

Read Full Article

Ja cila është artistja që Adele adhuron

    Ja cila është artistja që Adele adhuron

E dini cila është gjëja më e bukur që mund të shohësh në Hollivud? Artistë që mbështesin njëri-tjetrin. Një gjë e tillë ka ndodhur edhe me Adelen, e cila nuk

Read Full Article

Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

    Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

Gjatë mbrëmjes së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për 9 shtetasit e akuzuar për rekrutim të besimtarëve shqiptarë dhe dërgimin e tyre për të luftuar në

Read Full Article

Ekzekutimi i Elton Çiços, publikohet një tjetër video

    Ekzekutimi i Elton Çiços, publikohet një tjetër video

Vetëm dy ditë pas ekzekutimit të shtetasit Elton Çiço në lokalin “De Niro” në Tiranë, pamje të reja janë publikuar së fundmi, ku duket qartazi se si autori i krimit

Read Full Article

Idhulli që keni tregon karakterin tuaj. Zbulojeni se si…

Idhulli që keni tregon karakterin tuaj. Zbulojeni se si…

Spice Girl ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Në qoftë se Spice Girl kanë qenë të preferuarat tuaja, ju e doni muzikën pop dhe keni një personalitet të

Read Full Article

Alban Skënderaj bashkon sërish forcat me një reper

    Alban Skënderaj bashkon sërish forcat me një reper

Këngëtari i shumëpëlqyer Alban Skënderaj po përgatitet të lançojë këngën e tij më të re. Pas suksesit të arritur me këngën “Unë dhe ti”, vetëm 2 muaj nga data e

Read Full Article

Ndryshimet e pabesueshme që kanë ndodhur në vetëm 10 vite

Ndryshimet e pabesueshme që kanë ndodhur në vetëm 10 vite

SELFIE ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Si bëheshin “selfie”-et në 2006-n vs “selfie” në 2016-n.   Në të gjithë botën, një gjë është e sigurt: koha është

Read Full Article

Edhe femrat kanë penis. Zbulojeni se ku!

  Edhe femrat kanë penis. Zbulojeni se ku!

  A e dini ç’është klitorisi? Ku ndodhet? Në  përgjithësi, sa herë përmendet klitorisi jepet përkufizimi i zonës së vogël

Read Full Article

Ç’të veshim në një javë?

Ç’të veshim në një javë?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 22 Gardëroba e javës ndryshon nga disa elemente: puna që bëjmë, vendi

Read Full Article

Studim i ri: Të vdekurit mund të rikthehen në jetë!

  Studim i ri: Të vdekurit mund të rikthehen në jetë!

Një kompani “Biotech” në SHBA ka marrë leje për të rekrutuar  20 pacientë, të cilët kanë qenë të deklaruar klinikisht të

Read Full Article

Ja se me çfarë do të përballeni kur të largoheni nga shtëpia

Ja se me çfarë do të përballeni kur të largoheni nga shtëpia

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Të mungon familja më shumë se sa e kishe menduar. Babai

Read Full Article

10 fakte mbi kontrollin e mendjes

  10 fakte mbi kontrollin e mendjes

10. Kulticizmi përdor teknikën e “larjes së trurit” për të fituar kontrollin e mendjes mbi ndjekësit e tyre, si në kishën  Moonies.

Read Full Article

Foto mbresëlënëse të sportistëve pa rroba

Foto mbresëlënëse të sportistëve pa rroba

Alexandra Raisman – gjimnastikë ◄ Back Next ► Picture 1 of 39 Sportistë të famshëm çdo vit bëjnë sete fotografish

Read Full Article

Barbara Berlusconi sërish shtatzënë

  Barbara Berlusconi sërish shtatzënë

Skuadrës së Milanit i shtohet një tifoz i ri! Sipas asaj që raporton revista e përjavshme “Chi”, Administratorja e Deleguar

Read Full Article

Performancat më seksi dhe të çmendura të këngëtareve shqiptare

Performancat më seksi dhe të çmendura të këngëtareve shqiptare

Çiljeta Xhilaga ◄ Back Next ► Picture 1 of 11 Nuk ishte hera e parë që këngëtarja u këndonte të

Read Full Article

Unë boss, ti boss, po lopën kush do ta kullosë?

  Unë boss, ti boss, po lopën kush do ta kullosë?

E hapi Getoar Selimi lojën dhe tani është tepër vonë për t’i ndalur. “Ma i madhi në ven” nuk e

Read Full Article

Si e ndryshoi “Ajo” Brunon?

Si e ndryshoi “Ajo” Brunon?

Kënga e re e Brunos “Ajo” ka bërë shumë bujë.  Kudo flitet për “Atë”. Kush ishte “Ajo”? Cfarë i bëri

Read Full Article

Merkato – Juventus kërkon Shkodran Mustafin

  Merkato – Juventus kërkon Shkodran Mustafin

Pas fitores së kampionatit të 5-të radhazi në Itali, ekipi i Juventusit tashmë mund të mendojë i qetë për ndërtimin

Read Full Article

Hani më pak, edhe nëse nuk jeni mbipeshë

  Hani më pak, edhe nëse nuk jeni mbipeshë

Për disa që nuk kanë nevojë të humbin kilogramët, ideja e konsumimit të ushqimit nuk është edhe aq tunduese sesa

Read Full Article

(Video) “100 vite bukuri siriane”, më shumë sesa vetëm stil

(Video) “100 vite bukuri siriane”, më shumë sesa vetëm stil

Siria është ndoshta vendi më i përfolur i momentit për shkak të luftës, refugjatëve dhe gjithçka lidhet me këto trazira.

Read Full Article