Blitz

Aksident fatal në Velipojë, vdes 24-vjeçari

    Aksident fatal në Velipojë, vdes 24-vjeçari

Në Velipojë një 24-vjeçar i identifikuar, Elsid Leva ka humbur jetën si pasojë e daljes nga rruge me automjetin e tij, nga ku ka rënë në ujrat e hidrovorit në

Read Full Article

Lulzim Basha uron Pashkët; e nesërmja do të jetë me e mirë

    Lulzim Basha uron Pashkët; e nesërmja do të jetë me e mirë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nëpërmjet një mesazhi publik i ka uruar të gjithë besimtarëve ortodoksë Festën e Pashkës. Në mesazhin e tij, Basha është ndalur më së shumti

Read Full Article

Kate Middleton ndjek hapat e Princeshës Diana

Kate Middleton ndjek hapat e Princeshës Diana

Dukesha Kate – VOGUE ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Revista e njohur e modës dhe fashion-it, Vogue, feston 100-vjetorin e krijimit të saj. Princesh Diana, ka qenë

Read Full Article

Studimi holandez: Vera dhe kafeja, të mira për zorrët

    Studimi holandez: Vera dhe kafeja, të mira për zorrët

Nëse deri tani i kemi besuar shprehjes “Një mollë në ditë mban mjekun larg”, studimi i ri i kryer nga disa studiues holandez flet për të njëjtin efekt pozitiv të

Read Full Article

Presidenti Nishani uron Pashkët, risjell në vëmendje bashkëjetesën fetare

    Presidenti Nishani uron Pashkët, risjell në vëmendje bashkëjetesën fetare

Me rastin e Festës së Pashkëve që festojnë sot besimtarët ortodoks, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka uruar këta të fundit nëpërmjet një fjale të mbajtur direkt nga Presidenca. Si

Read Full Article

Komisioni Europian do të rekomandojë liberalizimin e vizave për Kosovën

    Komisioni Europian do të rekomandojë liberalizimin e vizave për Kosovën

Kosova ka nisur bisedimet me Bashkimin Europian për procesin e liberalizimit të vizave në janar të vitit 2012, si dhe është i vetmi vend në Ballkan që nuk e gëzon

Read Full Article

Kastro Zizo: Na mbytën kurvat!

    Kastro Zizo: Na mbytën kurvat!

Producenti dhe këngëtari Kastro Zizo, i njohur për publikun shqiptar për natyrën e tij impulsive, aq sa edhe të drejtpërdrejtë, shpeshherë reagon për situata të ndryshme. Ai nuk ngurron të

Read Full Article

Deklaroi se ka prova të forta për “21 Janarin”, kërcënohet djali i Myrtajt

    Deklaroi se ka prova të forta për “21 Janarin”, kërcënohet djali i Myrtajt

Renato Myrtaj, djali i Faik Myrtajt, një prej të vrarëve në 2011-ën në protestën e 21 Janarit, deklaroi pak ditë më parë se disponon disa prova që do të trondisin

Read Full Article

Pse të gjithë po shkojnë drejt “Altar”?

  Pse të gjithë po shkojnë drejt  “Altar”?

Valdrin Sahiti ka sjellë koleksionet e fustaneve të tij me firmën e Elvana Gjatës në Tiranë. Për çdo vajzë të

Read Full Article

EULEX: 30 ditë paraburgim për ish-kreun e UÇK-së Azem Syla

  EULEX: 30 ditë paraburgim për ish-kreun e UÇK-së Azem Syla

Një gjyqtar i EULEX-it caktoi ditën e djeshme masën e paraburgimit prej një muaj për të pandehurin Azem Syla. Lajmi është

Read Full Article

Anulohet turi “Formation” i Beyonce

  Anulohet turi “Formation” i Beyonce

Beyonce ka lënë të hutuar fansat e saj me lajmin e anulimit të turit botëror të “Formation”, i cili ka

Read Full Article

Ndalimi i flamurit të Kosovës në Eurovizion, Lunaçek reagon ashpër

  Ndalimi i flamurit të Kosovës në Eurovizion, Lunaçek reagon ashpër

Raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të EBU-së për të ndaluar valëvitjen e flamurit

Read Full Article

Sonila Meço: Ngujimi mediatik s’është zgjidhje, veçse dëshmi e dështimit

  Sonila Meço: Ngujimi mediatik s’është zgjidhje, veçse dëshmi e dështimit

Moslejimi i një grupi gazetarësh të njohur dhe Shoqërisë Civile në dëgjesën publike për prezantimin e projektit të “Arenës Kombëtare”,

Read Full Article

Zgjedhjet parlamentare, ja lista e 35 degëve të PD ku do të zgjidhen kryetarët e rinj

  Zgjedhjet parlamentare, ja lista e 35 degëve të PD ku do të zgjidhen kryetarët e rinj

Ende një vit nga zgjedhjet parlamentare, Partia Demokratike pritet të rikonstruktojë më shumë se gjysmën e degëve të saj. Vendimi

Read Full Article

8 pasione të VIP-ave që nuk do t’i imagjinonit kurrë

8 pasione të VIP-ave që nuk do t’i imagjinonit kurrë

Angeline Jolie ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Angeline Jolie është një koleksionuese thikash dhe kamash. Asaj i

Read Full Article

Panairi i Punës, Klosi: S’janë plotësuar 100 vende për taksist

  Panairi i Punës, Klosi: S’janë plotësuar 100 vende për taksist

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, e cilësoi si të suksesshëm Panairin e Punës, i cili përfundon sot.

Read Full Article

Aksident i rëndë në Shkopet, rrëzohet furgoni me pasagjerë. Dyshohet për dy viktima

  Aksident i rëndë në Shkopet, rrëzohet furgoni me pasagjerë. Dyshohet për dy viktima

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mesditën e sotme në Shkopet. Mësohet se një furgon me pasagjerë ka dalë

Read Full Article

(Video) Marrëdhënia e çuditshme e Alexis Sanchez me qentë e tij “shokon” fansat

  (Video) Marrëdhënia e çuditshme e Alexis Sanchez me qentë e tij “shokon” fansat

Historia e dashurisë së futbollistit të Arsenalit, Alexis Sanchez, me dy qentë e tij, duket se po bën xhiron e

Read Full Article

Sërish sulme ajrore në Aleppo. 200 të vrarë brenda javës

  Sërish sulme ajrore në Aleppo. 200 të vrarë brenda javës

Banorëve të Aleppos u është dashur të kalojnë një të premte nën sulmet e vazhdueshme ajrore. Prej luftimeve të ashpra

Read Full Article

Nëse figurat mashkullore të showbiz-it do të ishin personazhe të filmave vizatimorë…

Nëse figurat mashkullore të showbiz-it do të ishin personazhe të filmave vizatimorë…

Bisha vs Genc salihu ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Pak ditë më parë ju treguam personazhet e

Read Full Article

Nuk do ta besonit ku e ka zënë gjumi Anxhelina Hadërgjonajn…

Nuk do ta besonit ku e ka zënë gjumi Anxhelina Hadërgjonajn…

Anxhelina Hadërgjonaj, përveçse mjaft  simpatike dhe e ëmbël në portret, ka edhe një trup mjaft të tonifikuar, i cili padyshim

Read Full Article