Blitz

Vërtetohet shkencërisht se “nuri i shtatzënisë” nuk është një legjendë urbane

    Vërtetohet shkencërisht se “nuri i shtatzënisë” nuk është një legjendë urbane

Të gjithë e dimë se kur dikush na thotë se pret një fëmijë, menjëherë reagimi ynë është: “Urime!” Pastaj: “Pret vajzë apo djalë?”. Menjëherë pas këtyre dy reagimeve vjen edhe

Read Full Article

Restaurohet “Sahati i Tiranës”, nga sot mund ta vizitojë çdokush

    Restaurohet “Sahati i Tiranës”, nga sot mund ta vizitojë çdokush

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Nga sot, “Kulla e Sahatit” mund të vizitohet nga çdokush që dëshiron. Në ceremoninë e hapjes ishin të pranishëm përfaqësues të institucioneve

Read Full Article

Pink, një mami e detajeve, sjell heronjtë e së bijës në festën e saj të ditëlindjes

    Pink, një mami e detajeve, sjell heronjtë e së bijës në festën e saj të ditëlindjes

Pink i ka bërë një tortë të mrekullueshme për ditëlindje vajzës së saj. Willow festoi ditëlindjen e saj të pestë dhe Pink i kishte bërë surprizë një tortë me personazhin

Read Full Article

Këto janë shenjat që xhelozia është kthyer në problem në marrëdhënien tuaj

Këto janë shenjat që xhelozia është kthyer në problem në marrëdhënien tuaj

1. Ju duhet të ndryshoni rrobat ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Ju keni stilin tuaj personal. Nëse keni një partner i cili nuk pëlqen që ju të

Read Full Article

Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

    Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, është pezulluar nga detyra, me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës. Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për Drejtorin

Read Full Article

Basha mbledh grupin parlamentar pas takimit me Ramën: Vlahutin e pozicionuar në një krah politik

    Basha mbledh grupin parlamentar pas takimit me Ramën: Vlahutin e pozicionuar në një krah politik

Pas takimit të djeshëm me kryeministrin Edi Rama, kreu i PD-së ka mbledhur grupin parlamentar. Mësohet se në mbledhjen e sotme nuk kanë munguar debatet e shumta mes deputetëve. Në

Read Full Article

Shkencëtarët zbulojnë “orën e trurit” për t’i mbajtur kujtimet tona “të kurdisura”

    Shkencëtarët zbulojnë “orën e trurit” për t’i mbajtur kujtimet tona “të kurdisura”

Në mënyrë që të organizojnë kujtimet, neuronet brenda trurit kanë nevojë për një cikël të rregullt aktiviteti për t’i mbajtur ato në radhë brenda kursit.  Disa studiues në  Japoni mendojnë

Read Full Article

Grupi i famshëm këndon bashkë pas 30 vitesh, fansat kërkojnë ribashkimin e tyre

    Grupi i famshëm këndon bashkë pas 30 vitesh, fansat kërkojnë ribashkimin e tyre

Grupi i famshëm ABBA dukej se nuk do të bashkohej kurrë, por më në fund ia ka dalë të kthejë në realitet ëndrrën e shumë fansave, që mezi e kanë

Read Full Article

Premier League – Eva Carneiro refuzon 1.5 milionë euro. Kërkon Mourinho-n në gjyq

  Premier League – Eva Carneiro refuzon 1.5 milionë euro. Kërkon Mourinho-n në gjyq

Nuk i ka ardhur ende fundi historisë së konfliktit mes Jose Mourinho-s dhe ish-mjekes së stafit të ekipit të Chelsea-t,

Read Full Article

Ministri grek Kotzias takim me Ramën, në mesditë takon Bashën

  Ministri grek Kotzias takim me Ramën, në mesditë takon Bashën

Gjatë ditës së dytë të vizitës së tij zyrtare në Tiranë, Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, është takuar

Read Full Article

Kate Moss dhe vajza e saj për herë të parë në një kopertinë bashkë

Kate Moss dhe vajza e saj për herë të parë në një kopertinë bashkë

Kopertina Vogue Italia – QERSHOR 2016 ◄ Back Next ► Picture 1 of 1 Modelja Kate Moss, edhe pse gjithnjë

Read Full Article

Rreth 11 mijë fëmijë refugjatë sirianë janë deklaruar të humbur

  Rreth 11 mijë fëmijë refugjatë sirianë janë deklaruar të humbur

Sot është organizuar një takim në Qendrën Kulturore të Athinës për  zhdukjen tragjike të refugjatëve të mitur. Konferenca është bërë

Read Full Article

Sulmohet autobusi policor në Stamboll, 11 të vrarë dhe 36 të plagosur

  Sulmohet autobusi policor në Stamboll, 11 të vrarë dhe 36 të plagosur

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Një shpërthim bombe në qendër të Stambollit ka shkaktuar të paktën

Read Full Article

Kim Kardashian tregon sekretin e saj për humbjen në peshë

  Kim Kardashian tregon sekretin e saj për humbjen në peshë

Nëse jetoni në këtë planeti, me siguri jeni në dijeni të formave perfekte trupore të Kim Kardashian në vitin 2010, vit

Read Full Article

Partia Demokrate emëron Hillary Clinton, kandidate për presidente të SHBA-ve

  Partia Demokrate emëron Hillary Clinton, kandidate për presidente të SHBA-ve

Hillary Clinton ka arritur të sigurojë emërimin e Partisë Demokrate si kandidate në zgjedhjet presidenciale që zhvillohen në SHBA. Pas

Read Full Article

Aurela Gaçe: Si më shikon Grace

  Aurela Gaçe: Si më shikon Grace

Ndër 10-ra postimeve që lidhen me muzikën dhe me karrierën e saj, këngëtarja Aurela Gaçe ka menduar t’i kushtojë një

Read Full Article

Atentati në Elbasan, autori i ulur në lokal me armë

  Atentati në Elbasan, autori i ulur në lokal me armë

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati i shënuar ditën e djeshme në Elbasan, ku mbetën të plagosur miku i

Read Full Article

Parashikimi i javës nga astrologia Meri Gjini

Parashikimi i javës nga astrologia Meri Gjini

Dashi ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Planeti Mars në lëvizje në të kundërt deri në 29/06 nxit

Read Full Article

Triumfon Anxhela Peristeri në “YFSF”

  Triumfon Anxhela Peristeri në “YFSF”

  Pas 12 puntatash, të edicionit të parë të spektaklit “Your Face Sounds Familiar”, finalja është mbyllur me një fituese

Read Full Article

Gjërat që duhet t’ia thoni patjetër mikeshës tuaj përpara dasmës së saj

Gjërat që duhet t’ia thoni patjetër mikeshës tuaj përpara dasmës së saj

1. “Jam vërtet krenare për ty!” ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Të gjithë mund të martohen, nuk

Read Full Article

Lindin këpucët “inteligjente” që do t’ju bllokojnë njoftimet në celular

Lindin këpucët “inteligjente” që do t’ju bllokojnë njoftimet në celular

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Epoka në të cilën po jetojmë, ku aparatet e teknologjisë së

Read Full Article