Blitz | Kliko dhe Informohu

Arrestohet në Holandë Arben Frroku, ja emri që përdorte

    Arrestohet në Holandë Arben Frroku, ja emri që përdorte

Arben Frroku, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, është vënë në prangat e policisë holandeze. Mësohet se ai është kapur me dokumente

Read Full Article

(Video) “SignAloud”, dorezat inteligjente që përkthejnë gjuhën e trupit

    (Video) “SignAloud”, dorezat inteligjente që përkthejnë gjuhën e trupit

Të ashtuquajturat dorezat inteligjente shërbejnë për të shndërruar gjuhën e trupit në fjalë të vërteta. Ato kanë sensorë te pjesa e pëllëmbës dhe e kyçit në mënyrë që të zbulojnë

Read Full Article

Letra motivuese e një gruaje pas vdekjes së burrit: “Ka ardhur momenti…”

    Letra motivuese e një gruaje pas vdekjes së burrit: “Ka ardhur momenti…”

“Ka ardhur momenti… Kanë kaluar dy vite që prej momentit kur bashkëshorti im i dashur u nda nga jeta dhe tani kam arritur në përfundimin se ka ardhur koha të

Read Full Article

Valentino Rossi ia dhuron kupën e fituar një fëmije të sëmurë me kancer

    Valentino Rossi ia dhuron kupën e fituar një fëmije të sëmurë me kancer

Valentino Rossi me këtë gjest tregon që është kampion i vërtetë jo vetëm në gara, po edhe jashtë tyre. Fituesi i 9 kampionateve të Moto GP u ka dhuruar buzëqeshje

Read Full Article

Me çfarë mund t’i veshësh kominoshet e bardha?

Me çfarë mund t’i veshësh kominoshet  e bardha?

Në plazh ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Sipër rrobave të banjës mund të vishni kominoshe të bardha dhe një këmishë xhins. Xhinsi bën thyerjen e kominosheve të

Read Full Article

(Video) Ulja në Hënë, e vërtetë apo trillim? Shihni këto pamje!

    (Video) Ulja në Hënë, e vërtetë apo trillim? Shihni këto pamje!

Videoja që do të shihni më poshtë rizgjon diskutimet në internet! Shpesh ndodh që pak kohë pas një ngjarjeje të bujshme të dalin fakte, foto apo video të cilat dëshmojnë

Read Full Article

Ja disa produkte bukurie që mund të bëhen me vaj kokosi

    Ja disa produkte bukurie që mund të bëhen me vaj kokosi

Vaji i kokosit mund të përdoret edhe jashtë kuzhinës. Në fakt, herën tjetër që do t’ju duhet ta përdorni në një recetë do të shikoni se vaji i kokosit ka

Read Full Article

Disa marifete të pabesueshme, që vetëm një infermiere mund t’i dijë

Disa marifete të pabesueshme, që vetëm një infermiere mund t’i dijë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Lyeni gishtat me pastë dhëmbësh dhe vendosini poshtë hundës. Ky veprim ju ndihmon frymëmarrjen kur ndjeni se keni probleme. Infermierët janë

Read Full Article

Inteligjencën e fëmijëve tuaj e keni vetë në dorë

Inteligjencën e fëmijëve tuaj e keni vetë në dorë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Komunikoni me fëmijët tuaj. Disa studime kanë treguar se foshnjat që

Read Full Article

Këto sekrete do t’ju ndihmojnë të ulni kostot e faturës së energjisë elektrike

  Këto sekrete do t’ju ndihmojnë të ulni kostot e faturës së energjisë elektrike

1. Evidentoni “vampirët e energjisë” në shtëpi ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Duhet ta keni të qartë

Read Full Article

Destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave

Destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave

1. Shën Barts – për diell në ditët e ftohta të dimrit ◄ Back Next ► Picture 1 of 6

Read Full Article

Njihuni me përfitimet nga konsumi i birrës

  Njihuni me përfitimet nga konsumi i birrës

Alkooli gjithmonë përkufizohet si i rrezikshëm dhe i dëmshëm. Për shembull, për birrën thuhet se përveç problemeve nga përbërja alkoolike

Read Full Article

Mësohet më në fund se çfarë mendon Rihanna lidhur me tradhtinë e Jay Z

Mësohet më në fund se çfarë mendon Rihanna lidhur me tradhtinë e Jay Z

Rihanna është personi i fundit të botë që mund të mendojë se Jay Z ka tradhtuar Beyonce-n. “Rihanna e adhuron

Read Full Article

Dieta e “Malit” të “Game of Thrones”, më e frikshme sesa pamja e tij

  Dieta e “Malit” të “Game of Thrones”, më e frikshme sesa pamja e tij

Jeni ose jo një ndjekës “i kënaqur” i “Game of Thrones”, me siguri e njihni Hafþór Júlíus Björnsson, aktori i

Read Full Article

Rikthehet Kesha! Nuk do ta besoni se kush do ta kthejë në skenë

Rikthehet Kesha! Nuk do ta besoni se kush do ta kthejë në skenë

Pas dhimbjes, mesa duket Kesha-s i është rikthyer buzëqeshja. Me anë të një postimi në Instagram, ajo ka treguar se

Read Full Article

12 “torturat” që vetëm vajzat me flokë të gjatë i kuptojnë

12 “torturat” që vetëm vajzat me flokë të gjatë i kuptojnë

1. Goditja e e fytyrës së të tjerëve me flokë, mëse e zakonshme. ◄ Back Next ► Picture 1 of

Read Full Article

Zbulohet shkaku i vdekjes së Prince

  Zbulohet shkaku i vdekjes së Prince

Prince vuante nga AIDS para se të gjendej pa jetë javën e kaluar në shtëpinë e tij. Ai e kishte

Read Full Article

(FOTO) Zhvendoset memoriali i Azem Hajdarit

  (FOTO) Zhvendoset memoriali i Azem Hajdarit

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Ndërtimi i “Kullës së Fidelit” në kryeqytet, krahas ish-selisë të Partisë

Read Full Article

Një grua lind në avion, e pabesueshme çfarë emri zgjodhi për fëmijën!

Një grua lind në avion, e pabesueshme çfarë emri zgjodhi për fëmijën!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Një nënë i dha jetë fëmijës së saj gjatë kohës që

Read Full Article

Kim arrin qëllimin, humbet kilogramët e tepërt. Shihni sa peshon ajo sot!

Kim arrin qëllimin, humbet kilogramët e tepërt. Shihni sa peshon ajo sot!

kim në snapchat ◄ Back Next ► Picture 1 of 1 Dieta strikte dhe puna e vështirë në palestër e

Read Full Article

Calvin Harris dhe Rihanna, sërish bashkë

  Calvin Harris dhe Rihanna, sërish bashkë

calvin harris në Twitter ◄ Back Next ► Picture 1 of 1 Calvin Harris ka lajmëruar për ndjekësit e tij

Read Full Article