Blitz | Kliko dhe Informohu

Studimi i lumturisë, tani degë e veçantë në universitet

    Studimi i lumturisë, tani degë e veçantë në universitet

Në botën e studimit, shpesh temat kryesore janë fizika, biologjia, kultura apo edhe ndonjë gjuhë e huaj, por asnjëherë diçka që lidhet me botën shpirtërore të njeriut, ndaj Universiteti i

Read Full Article

Alzhaimeri nuk është turp!

Alzhaimeri nuk është turp!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 1 Anna Nina, që ndryshe është e njohur për publikun shqiptar si “vajza e velave” apo e vetmja femër marinare në Shqipëri,

Read Full Article

Jennifer Lawrence: Prej kohësh nuk ndiej prekjen e një mashkulli…

    Jennifer Lawrence: Prej kohësh nuk ndiej prekjen e një mashkulli…

Në një intervistë të dhënë së fundmi në premierën e dokumentarit “A beautiful planet”, aktorja simpatike Jennifer Lawrence ka folur edhe për jetën e saj private dhe për marrëdhëniet me

Read Full Article

Anne Hathaway, Julie Andrews dhe Garry Marshall bëhen gati për “Ditari i Princeshës 3”?

    Anne Hathaway, Julie Andrews dhe Garry Marshall bëhen gati për “Ditari i Princeshës 3”?

Vetëm muajin e kaluar, Garry Marshall deklaroi se ai dhe Anne Hathaway kanë në plan të ndërmarrin iniciativën e vazhdimit të filmit “Ditari i Princeshës”, sepse ky film ishte dhe

Read Full Article

Gisele Bundchen: Më thoshin që s’do të bëhesha kurrë modele se e kisha hundën të madhe

Gisele Bundchen: Më thoshin që s’do të bëhesha kurrë modele se e kisha hundën të madhe

Gisele Bundchen mund të jetë një nga modelet më të paguara në botë, por kjo nuk do të thotë që ajo e “ka kaluar lumin” pa u lagur. Modelja e

Read Full Article

Rrihet sepse i ngjan aktorit të njohur. Aktori i dërgon mesazh

    Rrihet sepse i ngjan aktorit të njohur. Aktori i dërgon mesazh

Javën e kaluar, Mario Licato, regjisor, u gjuajt me grusht nga një person i panjohur teksa po dilte nga metroja lindore e New York-ut. Dhe e vetmja gjë që mundi

Read Full Article

(Video) NASA zbulon një panoramë të plotë të sipërfaqes së planetit Mars

    (Video) NASA zbulon një panoramë të plotë të sipërfaqes së planetit Mars

NASA ka zbuluar një panoramë të plotë të planetit Mars të marrë nga “Mastcam”  i makinerisë së agjencisë hapësinore “Curiosity Mars”, më 4 prill 2016. Kjo panoramë është një regjistrim

Read Full Article

Kjo është dhurata më e pazakontë që një burrë mund t’i bëjë gruas së tij

Kjo është dhurata më e pazakontë që një burrë mund t’i bëjë gruas së tij

Të gjithë ju gra dhe nëna, çfarë dhuratash merrni nga burrat tuaj për ditën e gruas? Lule, çokollata, bizhuteri? Epo, Penn Holderness i ka kaluar parashikimet për dhuratën që i

Read Full Article

Europa League – Jurgen Klopp: Rasti i golit, i vetmi gabim që bëmë, por lufta nuk ka mbaruar

  Europa League – Jurgen Klopp: Rasti i golit, i vetmi gabim që bëmë, por lufta nuk ka mbaruar

Ka rezultuar një mbrëmje e pafat ajo e djeshma për Jurgen Klopp dhe ekipin e tij të Liverpool, të cilët

Read Full Article

E pabesueshme por e vërtetë! Rona Nishliu ndryshon përgjithmonë

E pabesueshme por e vërtetë! Rona Nishliu ndryshon përgjithmonë

rona nishliu ◄ Back Next ► Picture 1 of 1 Ndoshta mendoni se nuk ka se çfarë t’ju habisë më

Read Full Article

Pushimi i “21 Janarit”, Tahiri: Sqarim procedural, qëndrimi ynë mbetet i njëjtë

  Pushimi i “21 Janarit”, Tahiri: Sqarim procedural, qëndrimi ynë mbetet i njëjtë

Vetëm pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Lartë e cila rrëzoi rekursin e Prokurorisë për dosjen e “21 Janarit”,

Read Full Article

Shikoni çfarë nëne është Fjolla Morina!

Shikoni çfarë nëne është Fjolla Morina!

Fjolla Morina – Instagram ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Për shumëkënd Fjolla Morina është këngëtarja seksi e

Read Full Article

Çmendet Usher! Poston foto nudo në Snapchat

  Çmendet Usher! Poston foto nudo në Snapchat

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Artisti amerikan Usher ka habitur të gjithë pak më parë me

Read Full Article

Arrestohet në Holandë Arben Frroku, ja emri që përdorte

  Arrestohet në Holandë Arben Frroku, ja emri që përdorte

Arben Frroku, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, është vënë në prangat

Read Full Article

(Video) “SignAloud”, dorezat inteligjente që përkthejnë gjuhën e trupit

  (Video) “SignAloud”, dorezat inteligjente që përkthejnë gjuhën e trupit

Të ashtuquajturat dorezat inteligjente shërbejnë për të shndërruar gjuhën e trupit në fjalë të vërteta. Ato kanë sensorë te pjesa

Read Full Article

Letra motivuese e një gruaje pas vdekjes së burrit: “Ka ardhur momenti…”

  Letra motivuese e një gruaje pas vdekjes së burrit: “Ka ardhur momenti…”

“Ka ardhur momenti… Kanë kaluar dy vite që prej momentit kur bashkëshorti im i dashur u nda nga jeta dhe

Read Full Article

Valentino Rossi ia dhuron kupën e fituar një fëmije të sëmurë me kancer

  Valentino Rossi ia dhuron kupën e fituar një fëmije të sëmurë me kancer

Valentino Rossi me këtë gjest tregon që është kampion i vërtetë jo vetëm në gara, po edhe jashtë tyre. Fituesi

Read Full Article

Me çfarë mund t’i veshësh kominoshet e bardha?

Me çfarë mund t’i veshësh kominoshet  e bardha?

Në plazh ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Sipër rrobave të banjës mund të vishni kominoshe të bardha

Read Full Article

(Video) Ulja në Hënë, e vërtetë apo trillim? Shihni këto pamje!

  (Video) Ulja në Hënë, e vërtetë apo trillim? Shihni këto pamje!

Videoja që do të shihni më poshtë rizgjon diskutimet në internet! Shpesh ndodh që pak kohë pas një ngjarjeje të

Read Full Article

Ja disa produkte bukurie që mund të bëhen me vaj kokosi

  Ja disa produkte bukurie që mund të bëhen me vaj kokosi

Vaji i kokosit mund të përdoret edhe jashtë kuzhinës. Në fakt, herën tjetër që do t’ju duhet ta përdorni në

Read Full Article

Disa marifete të pabesueshme, që vetëm një infermiere mund t’i dijë

Disa marifete të pabesueshme, që vetëm një infermiere mund t’i dijë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Lyeni gishtat me pastë dhëmbësh dhe vendosini poshtë hundës. Ky veprim

Read Full Article