Blitz

Danimarkë – Ky spot ju fton të bëni seks. Ja rezultati që ka arritur…

    Danimarkë – Ky spot ju fton të bëni seks. Ja rezultati që ka arritur…

E kush do ta mendonte se një spot publicitar do të ndihmonte që të rritej numri i lindjeve në një vend? E besoni apo jo, një gjë e tillë ka

Read Full Article

Ministria e Brendshme: “Nga sot, ky është numri ku duhet të telefononi për çdo emergjencë!”

    Ministria e Brendshme: “Nga sot, ky është numri ku duhet të telefononi për çdo emergjencë!”

Sot, Ministria e Punëve të Brendshme ka vënë në zbatim një reformë të re.  Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, në Panairin e Policisë të Shtetit ka prezantuar numrin

Read Full Article

ISIS kërcënon sërish Romën. Papa në shënjestër

    ISIS kërcënon sërish Romën. Papa në shënjestër

“Ata duan Raqqan, ne duam Romën!” Me këtë titull është dokumenti i publikuar në rrjet nga ISIS, që kërcënon kryeqytetin Italian, për ta cilësuar atë më pas një ‘çerdhe’ të

Read Full Article

10 ide të Konfucit që mund të shërbejnë si mësime jete

    10 ide të Konfucit që mund të shërbejnë si mësime jete

Konfuci është filozofi më i madh që Lindja ka njohur ndonjëherë.  Mendimet e tij theksonin moralin personal të individit dhe moralin e udhëheqësve. Ai u mësoi ndjekësve të tij disa

Read Full Article

Norvegjia, vendi i parë që do të ndalojë makinat që punojnë me gaz

    Norvegjia, vendi i parë që do të ndalojë makinat që punojnë me gaz

Ndërkohë që SHBA  është duke menduar idenë e makinave elektrike  dhe mënyrat e tjera të transportit me më pak ndotje, Norvegjia ka hedhur hapin e parë me këtë qasje.  Plani ambicioz

Read Full Article

(Video) Flet gruaja e dhunuar, M. Caushaj: Kam kërkuar 3 herë urdhër mbrojtjeje!

    (Video) Flet gruaja e dhunuar, M. Caushaj: Kam kërkuar 3 herë urdhër mbrojtjeje!

Videoskandali i dhunës i shpërndarë sot në rrjetet sociale ka ngritur një valë debatesh e protestash. Pamjet e dhunës së një burri ndaj ish-bashkëshortes së tij, teksa ajo rrethohej nga

Read Full Article

Mënyrat se si mund ta vishni përsëri fustanin tuaj të martesës

Mënyrat se si mund ta vishni përsëri fustanin tuaj të martesës

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Zgjidhni një fustan me dy pjesë dhe bustin mund ta vishni me një fund edhe në përditshmëri. Fustani i martesës është

Read Full Article

Urdhër mbrojtjeje? Urdhri më i pavlerë në Shqipëri!

    Urdhër mbrojtjeje? Urdhri më i pavlerë në Shqipëri!

Dita e sotme ka lënë jo pak shije të hidhur. Gruaja që shtrëngonte fëmijët teksa dhunohej barbarisht dhe të vegjlit që mundoheshin ta mbronin është kocka që shumëkujt nga ne

Read Full Article

(Video) Aksident në Unazën e Elbasanit, një fëmijë në gjendje të rëndë

  (Video) Aksident në Unazën e Elbasanit, një fëmijë në gjendje të rëndë

Vetëm pak më parë, ka ndodhur një aksident i rëndë në Kryqëzimin e Kastrës, në unazën e Elbasanit. Një makinë

Read Full Article

Silvio Berlusconi ndodhet në spital pas një problemi kardiak

  Silvio Berlusconi ndodhet në spital pas një problemi kardiak

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është shtruar në spital pas një problemi kardiak. Ditën e hënë ish-kryeministri kishte shkuar në

Read Full Article

(Video) Filmat horror që do t’ju lënë pa gjumë këtë vit

  (Video) Filmat horror që do t’ju lënë pa gjumë këtë vit

Kineastët na kanë rezervuar një vit të “pasur” me filma, sidomos me filma horror. Këtë vit, Hollywood ka menduar të

Read Full Article

Alban Skënderaj i bën një dedikim special, vëllai i përgjigjet kështu…

  Alban Skënderaj i bën një dedikim special,  vëllai i përgjigjet kështu…

Data e sotme është një datë “e rrethuar me të kuqe” në kalendarin e Alban Skënderajt dhe kjo kuptohet lehtë

Read Full Article

Zbulohen raportet, Amber Heard ka dhunuar ish-të dashurën në vitin 2009

Zbulohen raportet, Amber Heard ka dhunuar ish-të dashurën në vitin 2009

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Disa raporte tregojnë se Amber Heard është arrestuar në vitin 2009

Read Full Article

(Ekskluzive) Video e dhunimit në Vlorë, detaje nga ngjarja. Autori nuk pranonte divorcin.

  (Ekskluzive) Video e dhunimit në Vlorë, detaje nga ngjarja. Autori nuk pranonte divorcin.

Menjëherë pas publikimit të video-skandalit të ndodhur ditën e sotme në Vlorë (lexo këtu), Blitz.al kontaktoi me zëdhënësen e Policisë

Read Full Article

A ka urim më të bukur se ky për një baba?

A ka urim më të bukur se ky për një baba?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Një nga figurat më të dashura të ekranit shqiptar, Ardit Gjebrea,

Read Full Article

VIDEO tronditëse, një nënë me fëmijë në krahë dhunohet në publik

  VIDEO tronditëse, një nënë me fëmijë në krahë dhunohet në publik

Dhuna ndaj grave vijon të mbetet një makth që ato e përjetojnë dhe nuk e shprehin, teksa zgjedhin të nënshtrohen

Read Full Article

Kesha i bën realitet ëndrrën çiftit homoseksual përballë mijëra personave

  Kesha i bën realitet ëndrrën çiftit homoseksual përballë mijëra personave

Listës së artistëve, të cilët u bëjnë realitet ëndrrat fansave të tyre, teksa performojnë live, i është shtuar edhe Kesha.

Read Full Article

Rihanna super seksi në plazhet e Caicos

Rihanna super seksi në  plazhet e Caicos

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Ajo është një nga femrat që investon shumë në punën e

Read Full Article

“Fashion Icon Awards” shkon për: Beyonce-n

“Fashion Icon Awards” shkon për: Beyonce-n

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Mbrëmja e kaluar rezervoi një spektakël të vërtetë për të gjithë

Read Full Article

Këto janë aktivitetet që ju relaksojnë njësoj si joga

Këto janë aktivitetet që ju relaksojnë njësoj si joga

1. Të shkruarit në ditar ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Nëse jeni një nga ata njerëz që

Read Full Article

Pajisja e përgjimit, nën hetim edhe Ministri i Brendshëm Tahiri

  Pajisja e përgjimit, nën hetim edhe Ministri i Brendshëm Tahiri

Prokuroria e Tiranës ka bërë të ditur se po hetohet edhe roli i Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, sa i

Read Full Article