Blitz | Kliko dhe Informohu

(Ekskluzive) Vesa Luma: Pse emri që zgjodhëm për djalin na emocionoi të gjithëve

(Ekskluzive) Vesa Luma: Pse emri që zgjodhëm për djalin na emocionoi të gjithëve

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Që në momentin kur u mësua lajmi se çifti i artistëve Vesa Luma dhe Big Basta do të bëheshin prindër, kureshtja

Read Full Article

Doni të vizitoni këto vende turistike? Mos u mashtroni nga fotot!

Doni të vizitoni këto vende turistike? Mos u mashtroni nga fotot!

Fotot e mahnitshme të agjencive turistike na premtojnë parajsën e vërtetë. Sidoqoftë, jo shumë persona arrijnë të kuptojnë se realiteti është shumë, shumë, shumë më ndryshe! Ne ju ftojmë të

Read Full Article

Xhudo – Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

    Xhudo – Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

Xhudistja e njohur kosovare, Majlinda Kelmendi ka arritur sërish të triumfojë dhe të shpallet fituese në Kampionatin Europian të xhudos, që u zhvillua në Rusi. Në kategorinë deri në 52

Read Full Article

Modelet më të mira të të gjitha kohërave

Modelet më të mira të të gjitha kohërave

Veruschka ◄ Back Next ► Picture 1 of 17 Viti 1960. Nga Kaliningradi, Rusi. Emri i saj: Vera Gottlieve Anna Grafin. Vajza e bukur bionde, e cila vizatonte “sy” në

Read Full Article

Këngëtari Prince ndahet nga jeta!

    Këngëtari Prince ndahet nga jeta!

Kanë nisur investigimet e policisë së Minnesota-s në “Paisley Park”, në studion regjistruese nën pronësinë e këngëtarit Prince. Sipas raportimeve të TMZ-së, policia ka konfirmuar përgjigjen e një telefonate emergjence

Read Full Article

Si të ndihesh seksi rreth të 50-ave? Këto zonja japin “recetën”

Si të ndihesh seksi rreth të 50-ave? Këto zonja japin “recetën”

Sheryl Roberts, 48 vjeçe ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Kur kam qenë rreth të 20-ve dhe bëja modelen, kam pasur plot pasiguri. Nuk kisha një identitet timin,

Read Full Article

Rei Manaj i shpreh dashurinë Interit

    Rei Manaj i shpreh dashurinë Interit

Fitorja e Interit kundër Juventusit në finalen e Kupës së Italisë për të rinj javën e kaluar, pa si protagonist shqiptarin Rei Manaj. Në një intervistë të dhënë për “Inter

Read Full Article

Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

    Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

“Në fillim, largimi nga FIFA më ka bërë të vuaj, ama sot jo më!”  – ka deklaruar ish presidenti i institucionit më të lartë të futbollit botëror, Joseph Blatter. Ai

Read Full Article

Kujdes! Mos e teproni me ‘bacon’-in dhe alkoolin. Shkaktojnë kancer!

  Kujdes! Mos e teproni me ‘bacon’-in dhe alkoolin. Shkaktojnë kancer!

Ngrënia e mishit të përpunuar si ‘bacon’ dhe konsumimi i alkoolit është i lidhur ngushtë me rrezikun e kancerit të

Read Full Article

Pse kësaj vajze i zgjatën periodat për 5 vjet?

  Pse kësaj vajze i zgjatën periodat për 5 vjet?

Kur cikli menstrual zgjat  5 ditë është e tmerrshme dhe e padurueshme. Imagjino çfarë duhet të thotë  një grua australiane,

Read Full Article

“Maja” tjetër ku është ngjitur Adele

  “Maja” tjetër ku është ngjitur Adele

Pa asnjë mëdyshje, Adele duket se i kap majat shumë shpejt dhe me lehtësi. Këtë herë, 27-vjeçarja është ngjitur në

Read Full Article

Lojërat Olimpike 2016 – ndizet pishtari që do të përshkojë 19.700 km

  Lojërat Olimpike 2016 – ndizet pishtari që do të përshkojë 19.700 km

Në qytetin antik të Olimpit është kryer rituali i ndezjes së pishtarit, i cili do të përshkojë gjysmën e botës para

Read Full Article

Freddie Mercury, sekreti i zërit të pabesueshëm

  Freddie Mercury, sekreti i zërit të pabesueshëm

Sekreti i zërit të pabesueshëm të Freddie Mercury-t: shkencëtarët thonë se kontrolli i jashtëzakonshëm i vokalit e ktheu në një

Read Full Article

Rrëfimi i një gruaje të martuar: “Tradhtova online dhe nuk pendohem”

  Rrëfimi i një gruaje të martuar: “Tradhtova online dhe nuk pendohem”

“Ashley Madison” është një faqe në internet e krijuar specifikisht për të gjithë të martuarit që duan të kenë njohje

Read Full Article

Si do të zgjoheshin të famshmet shqiptare po të ishin personazhet e “Disney”-t?

Si do të zgjoheshin të famshmet shqiptare po të ishin personazhet e “Disney”-t?

Tiana Vs Hueyda el Saied ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Princeshat e “Disney”-t i kanë tashmë sozitë

Read Full Article

Vdes tifozi më i zjarrtë i Leicester City, fitoret e ekipit po e mbanin gjallë

  Vdes tifozi më i zjarrtë i Leicester City, fitoret e ekipit po e mbanin gjallë

Edhe pse kishte lindur në Adelaide të Australisë, Tony Skeffington që prej fëmijërisë ka qenë tifozi më i zjarrtë i

Read Full Article

I keni pëlqyer këto ushqime në fëmijëri? Ka ardhur koha të hiqni dorë prej tyre

I keni pëlqyer këto ushqime në fëmijëri? Ka ardhur koha të hiqni dorë prej tyre

1. Pasta të gatshme me ton ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Në fakt, nuk bëhet fjalë vetëm

Read Full Article

Rama-opozitës: Shullazi, sebepi i radhës për të shtyrë reformën. Berisha: Shqiptarë, armatosuni

  Rama-opozitës: Shullazi, sebepi i radhës për të shtyrë reformën. Berisha: Shqiptarë, armatosuni

Në seancën e sotme plenare nuk kanë munguar debatet mes palëve për çështjen Shullazi. Sipas kreut të Qeverisë, Edi Rama,

Read Full Article

Elvana nesër në “Altar”

  Elvana nesër në “Altar”

Dita e nesërme do të jetë shumë e rëndësishme për artisten Elvana Gjata. Pak kohë më parë ajo i çuditi

Read Full Article

Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

  Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Rusia ka vendosur të lëshojë pe dhe të lejojë pjesëmarrësit nga

Read Full Article

Tragjedia e refugjatëve në Mesdhe, flitet për më shumë se 400 viktima

  Tragjedia e refugjatëve në Mesdhe, flitet për më shumë se 400 viktima

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me tragjedinë e ditëve të fundit, atë të mbytjes së 400 refugjatëve në ujërat

Read Full Article