Blitz | Kliko dhe Informohu

Kryepeshkopi Ortodoks uron besimtarët: “Fryma e Ngjalljes le të fuqizojë ecurinë tonë për të dalë nga çdo formë dëshpërimi”

    Kryepeshkopi Ortodoks uron besimtarët: “Fryma e Ngjalljes le të fuqizojë ecurinë tonë për të dalë nga çdo formë dëshpërimi”

Kryepeshkopi Ortodoks,  Imzot Anastas Janullatos, ka dërguar një mesazh urimi për të gjithë besimtarët me rastin e  Pashkës Ortodokse, duke u shprehur se kjo ditë është simbol i daljes dhe

Read Full Article

Ish-roja i Auschwitz-it kërkon falje për viktimat e Holokaustit

    Ish-roja i Auschwitz-it kërkon falje për viktimat e Holokaustit

Një ish-roje i Auschwitz-it ka kërkuar falje për viktimat në një gjykatë të Gjermanisë. Ai u shpreh i penduar që ka qenë pjesë e një organizate kriminale, e cila i

Read Full Article

Drake: E dua shumë Nicki Minaj, por i dashuri i saj na e ka ndaluar të flasim

    Drake: E dua shumë Nicki Minaj, por i dashuri i saj na e ka ndaluar të flasim

Mbrëmjen e djeshme, në prag të daljes së albumit të tij të 4-t “Views”, reperi Drake i është përgjigjur pyetjeve të Zane Lowe të radios Beats 1 sa u përket

Read Full Article

6 arsyet pse duhet të flini pa rroba

6 arsyet pse duhet të flini pa rroba

  1. Është “regjimi” i duhur për vaginën tuaj ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Të brendshmet e ngushta mund të të mbajnë ngrohtë, por nga ana tjetër

Read Full Article

10 maskat e fytyrës që ju rekomandojnë yjet e Hollivudit

10 maskat e fytyrës që ju rekomandojnë yjet e Hollivudit

Locioni Sisley Black Rose ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Ajo është një maskë ushqyese për fytyrën që e përdor edhe Amber Heard, pasi zhduk shenjat në fytyrë.

Read Full Article

Era Istrefi emocionon Ledina Çelon

    Era Istrefi emocionon Ledina Çelon

Tashmë e dinë të gjithë se fama e Era Istrefit është përhapur kudo në Europë. Këtë gjë e dëshmon edhe një video e postuar nga këngëtarja Ledina Çelo, e cila

Read Full Article

NATO gati të dërgojë trupa rreth kufijve të Rusisë

    NATO gati të dërgojë trupa rreth kufijve të Rusisë

Flitet se aleatët e NATO-s po planifikojnë të dërgojnë katër batalione në Poloni dhe vendet e tjera baltike për të forcuar kufirin me Rusinë, si përgjigje ndaj rritjes së aktivitetit

Read Full Article

10 gjëra që nuk kanë shumë rëndësi nëse e doni njëri-tjetrin

    10 gjëra që nuk kanë shumë rëndësi nëse e doni njëri-tjetrin

Kur dashuria për të është e vërtetë, kur je me të duhurin, ai do të jetë gjithmonë në plan të parë dhe gjithçka tjetër nuk do të ketë më rëndësi.

Read Full Article

Marc Anthony rrëfen: Jam penduar që kam kaluar pak kohë me fëmijët e mi

  Marc Anthony rrëfen: Jam penduar që kam kaluar pak kohë me fëmijët e mi

Këngëtari Marc Anthony, në një intervistë të dhënë së fundmi, ka rrëfyer detaje nga jeta e tij, duke u shprehur

Read Full Article

19 fustane me të cilët mund të rrini vetëm në këmbë

  19 fustane me të cilët mund të rrini vetëm në këmbë

  Beyonce në Met Gala ◄ Back Next ► Picture 1 of 19 Paraqitja në evente të rëndësishme kërkon një

Read Full Article

“PriFilmFest” mbyll siparin me “Gratë”. Destani: Së shpejti me një projekt të madh kombëtar

  “PriFilmFest” mbyll siparin me “Gratë”. Destani: Së shpejti me një projekt të madh kombëtar

Edicioni i 8 të Festivalit ndërkombëtar të Filmit, “PriFilmFest” ka shfaqur në Prishtinë premierën rajonale “Frauen”, në shqip “Gratë”. Një

Read Full Article

Sherr mes dy të rinjve në Tiranë, plagoset 27-vjeçari

  Sherr mes dy të rinjve në Tiranë, plagoset 27-vjeçari

Një konflikt mes dy të rinjve në periferi të Tiranës ka degraduar me plagosjen e njërit prej tyre. Sipas burimeve

Read Full Article

(Video) Një mesazh motivues nga Messi

(Video) Një mesazh motivues nga Messi

Lionel Messi ka realizuar reklamën e kompanisë së pijes energjike “Gatorade”, një reklamë shumë e bukur, por mbi të gjitha

Read Full Article

Fruthi dhe rubeola, i domosdoshëm rivaksinimi i të lindurve në vitet ’80-’90

  Fruthi dhe rubeola, i domosdoshëm rivaksinimi i të lindurve në vitet ’80-’90

Për shkak të rrezikut të lartë të fruthit dhe rubeolës te të rriturit, specialistë të Shëndetit Publik kanë apeluar për rivaksinimin

Read Full Article

Ndalimi i Shoqërisë Civile në dëgjesë, Rama: Donin të hynin të paftuar

  Ndalimi i Shoqërisë Civile në dëgjesë, Rama: Donin të hynin të paftuar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të analistëve dhe opozitës lidhur me ndalimin e hyrjes së Shoqërisë Civile në

Read Full Article

(VIDEO) Shpëton një njeri nga vetëvrasja, polici shndërrohet në hero

  (VIDEO) Shpëton një njeri nga vetëvrasja, polici shndërrohet në hero

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Një video e kthyer tashmë në virale, tregon se si një

Read Full Article

Si u bë Joeli zëri “zyrtar” i kësaj sfilate në Barcelonë

  Si u bë Joeli zëri “zyrtar” i kësaj sfilate në Barcelonë

Amarda Toska është një nga moderatoret më të njohura të ekranit shqiptar. Suksesi i saj nuk kufizohet vetëm në televizion,

Read Full Article

(Intervistë) Alesia Noka, “Ajo” e Brunos: Edhe në jetë, provokuese si në klip

  (Intervistë) Alesia Noka, “Ajo” e Brunos:  Edhe në jetë, provokuese si në klip

Publikimi i projektit më të ri muzikor të këngëtarit Bruno, që mban titullin “Ajo”, jo vetëm që tërhoqi vëmendjen e publikut

Read Full Article

Dekriminalizimi, 9 ministra dhe 40 deputetë ende pa plotësuar formularin e vetëdeklarimit

  Dekriminalizimi, 9 ministra dhe 40 deputetë ende pa plotësuar formularin e vetëdeklarimit

Ndërkohë që pak ditë kanë mbetur nga mbyllja e afatit për dorëzimin e formularit të dekriminalizimit, bëhet e ditur se

Read Full Article

Meditimi, një ilaç kundër depresionit

  Meditimi, një ilaç kundër depresionit

Mjafton të hapni faqen tuaj të Facebook dhe ju paraqiten materiale pafund se si mund të arrini qetësinë shpirtërore dhe

Read Full Article

Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

  Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Njëmbëdhjetë  të vdekur dhe dy të tjerë të humbur është bilanci i

Read Full Article