Blitz | Kliko dhe Informohu

Kulture

Çfarë filmash mund të shihni këtë javë në kinematë shqiptare

    Çfarë filmash mund të shihni këtë javë në kinematë shqiptare

  Blitz.al këtë javë ju sugjeron të shkoni në kinema. Në rrjetin e kinemave “Imerial”, “Millenium” dhe “Cineplexx” mund të shihni disa nga filmat që po shfaqen njëkohësisht në kinematë

Lexo me Shume

Romeo dhe Zhulieta në Teatrin e Operës dhe Baletit

    Romeo dhe Zhulieta në Teatrin e Operës dhe Baletit

Në kalendarin artistik të Teatrit të Operës dhe Baletit do të vihet në skenë  opera lirike “Kapuletë dhe Montagë”.  Kjo vepër i është dedikuar çiftit të famshëm italian nga Verona,

Lexo me Shume