Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Nëse pëlqeni filmat horror, mos humbisni filmin që pushtoi kinematë këtë fundjavë!

Nëse pëlqeni filmat horror, mos humbisni filmin që pushtoi kinematë këtë fundjavë!
October 29
22:20 2018

Nëse nuk keni dëgjuar akoma për të, me siguri do të dëgjoni shumë në vazhdim. Dhe ne ju tregojmë për çfarë bëhet fjalë. Këtë fundjavë, kinematë janë pushtuar nga filmi horror “Suspiria”.

Filmi i Luca Guadagnino-s arriti 89,903$ nga dy shfaqje, rekordi i ri i 2018. Suspiria është një version i përpunuar i filmit klasik Italian të 1977.  Bëhet fjalë për një balerinë të re amerikane, që luhet nga Dakota Johnson, që fiton një vend një akademi kërcimi në Berlin. Por vetëm pasi kalon pak kohë, ajo kupton që pas saj fshihet një qëllim i errët dhe i keq. Aktore pjesëmarrëse janë dhe Tilda Swinton, Mia Goth dhe Chloe Grace Moretz.

Duket se ky vit ka qenë i duhuri për filmat horror, dhe ky ishte përfundimi i suksesshëm. Do të shfaqet në mbi më shumë se 250 kinema duke filluar që nga e mërkura e Halloween-it. /Blitz.al/

Share