Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ermonela Jaho, fituese e çmimit të madh ndërkombëtar të muzikës lirike

Ermonela Jaho, fituese e çmimit të madh ndërkombëtar të muzikës lirike
May 15
22:47 2016

Sopranoja e mirënjohur shqiptare Ermonela Jaho është shpallur fituese e çmimit të madh të muzikës lirike. Çmimi u shpall gjatë ceremonisë “Opera Awards”, e cila u mbajt në teatrin e Londrës mbrëmjen e së dielës.

Shqiptarja arriti që me performancën e saj të përloste të gjithë të pranishmit. Në përfundim të performancës, ajo u duartrokit nga i gjithë publiku i çuar në këmbë. Në llogarinë në Twitter të “Opera Awards 2016” u shkrua: Të gjithë në lot pas performancës së Ermonela Jahos “Mamma usciva da casa”.

Lajmi për nominimin e saj u bë fillimisht i ditur nga Ilir Kerni.