Blitz

 Breaking News

Çfarë filmash mund të shihni këtë javë në kinematë shqiptare

Çfarë filmash mund të shihni këtë javë në kinematë shqiptare
March 19
16:37 2016

 

Dirty grandpa

Picture 1 of 5

E kush nuk do ta dëshironte një gjysh të çmendur? Një gjysh që i pëlqejnë festat, netët e karaokeve, femrat dhe aventurat. Epo, fatin e ka aktori Zac Efron: të ketë një gjysh të tillë, si Robert De Niro, dhe njëkohësisht të bashkëpunojë më të. Në rolin e Jason, ai është duke u përgatitur për dasmën e tij. Por para se të shkojë në altar do të shoqërojë gjyshin e tij, një ish–leitnant-kolonel, për pushime në Florida. Prej vitesh Jason dhe Dick i kishin humbur kontaktet me njëri-tjetrin. Komedia sjell situata komike me interpretimin e dy aktorëve të brezave të ndryshëm, por të dashur për publikun.

Blitz.al këtë javë ju sugjeron të shkoni në kinema. Në rrjetin e kinemave “Imerial”, “Millenium” dhe “Cineplexx” mund të shihni disa nga filmat që po shfaqen njëkohësisht në kinematë botërore. Për të mësuar më shumë, shfletoni galerinë.

Tags
Share