Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 librat më të mirë të 2016-s sipas “New York Times”

10 librat më të mirë të 2016-s sipas “New York Times”
December 05
19:07 2016

 

Ashtu siç kanë filluar të publikohen listat e këngëve dhe albumeve më të mira të vitit që po lëmë pas, këtë herë prestigjiozja “New York Times” ka publikuar listën e 10 librave më të bukur të 2016-s.

Nga “The Association of Small Bombs” deri te “The Return: Fathers, Sons and the Land in Between”, ja 10 librat më të mirë të vitit që po lëmë pas.

  1. The Association of Small Bombs – Karan Mahajan

10mahajan-tmagsf

 

  1. The North Water – Ian McGuire

10mcguire-tmagsf

 

  1. The Underground Railroad – Colson Whitehead

45

 

  1. The Vegetarian – Han Kang

10kang-tmagsf

 

  1. War and Turpentine – Stefan Hertmans

10hertmans-tmagsf

 

  1. At the Existentialist Café: Freedom, Being, and Apricot Cocktails – Sarah Bakewell

 

1

 

 

  1. Dark Money: The Hidden History of the Billionaires Behind the Rise of the Radical Right – Jane Mayer

capture

 

  1. Evicted: Poverty and Profit in the American City – Matthew Desmond

10desmond-tmagsf

 

  1. In the Darkroom – Susan Faludi

10faludi-tmagsf

 

  1. The Return: Fathers, Sons and the Land in Between – Hisham Matar

10matar-tmagsf

 

 

Komento
Shperndaje