Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Cilat janë skenat më të frikshme në kinematografinë Hollywood-iane?

Cilat janë skenat më të frikshme në kinematografinë Hollywood-iane?
October 31
18:17 2016

Kur kujtojmë filmat horror na vijnë në mendje ato 100 skenat e tmerrshme që mund të kemi parë gjatë “Saw/Sharra”, “The Ring/Rrethi” apo “The Exorcism/Exorcizmi”. E keni menduar  ndonjëherë se cilat janë skenat më të tmerrshme që mund të jenë xhiruar ndonjëherë në filat horror të Hollywood-it?

HMV.com ka vëzhguar dhe pyetur 2,000 persona lidhur me preferencat e tyre të skenave horror e të frikshëm dhe nga përfundimet e arritura mund të themi se skena epike e rrotullimit të kokës në filmin “The Exorcism/Exorcizmi” është më e frikshmja në historinë e kinematografisë.

Skena e dushit në “Psycho”, 1960, mban vendin e dytë me 16,9%, kurse vendin e tretë e zë “Carrie” në vitin 1976. Më shumë lidhur me studimin e HMV.com keni në grafikun e mëposhtëm. /Blitz.al/

 

fdfdfd

Komento
Shperndaje