Blitz

 Breaking News

Arti në zi/ Ndahet nga jeta Xhevdet Ferri

Arti në zi/ Ndahet nga jeta Xhevdet Ferri
January 16
19:19 2020

Kinematografia shqiptare ka humbur një ndër aktorët më të mirë të saj.

Diten e sotme njoftohet se ka ndërruar jetë aktori Xhevdet Ferri. Ai vuante nga një sëmundje e pashërueshme duke ndërruar jetë sot.

Xhevdet Ferri, lindi në Durrës, më 26 nëntor 1960, është aktor shqiptar, bashkëshort i aktores Rozeta Ferri me të cilën ka luajtur në shumë filma si Dhe vjen një ditë, Vitet e pritjes,Gjoleka djali i Abazit,etj. Filmi i tij i parë ka qenë kur ai ishte akoma një student.

Redaksia e Blitz.al shpreh ngushëllimet për familjarët e aktorit.

Share