Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aktorët e Hollywood-it që e kanë nisur karrierën në filmat horror

Aktorët e Hollywood-it që e kanë nisur karrierën në filmat horror
October 29
13:21 2016

Shumë nga yjet e Hollywood-it, paçka se sot i shohim në piedestal dhe me pasuri të panumërta, dikur kanë vrapuar në një rrugë të errët për t’i shpëtuar vrasësit, në mënyrë që të realizonin një skenë sa më të arrirë të filmit horror.

Pra, shumë aktorë të njohur dikur kanë qenë pjesë e filmave horror, që kanë shërbyer si trampolinë për t’u ngjitur në rangun që janë sot. Cilët janë këta VIP-a? I zbuloni më poshtë. /Blitz.al/

  1. Leonardo DiCaprio në Critters 3 (1991)

1

 

 

 

2. Jennifer Aniston në Leprechaun (1993)

2

 

 

 

3. George Clooney në Return to Horror High (1987)

3

 

 

 

4. Amy Adams në Psycho Beach Party (2000)

4

 

 

 

5. Brad Pitt në Cutting Class (1989)

5

 

 

6. Tom Hanks në He Knows You’re Alone (1980)

6

 

 

7. Charlize Theron në Children of the Corn III: Urban Harvest

7

 

 

8. Johnny Depp në A Nightmare on Elm Street (1984)

8

 

 

 

9. Eva Mendes në Urban Legends: Final Cut (2000)

9

 

 

10. Bradley Cooper në My Little Eye (2002)

10

Komento
Shperndaje