Blitz | Kliko dhe Informohu

Kinema

Lajm i mirë për kinematografinë shqiptare! Filmi “Bini” i nominuar në kategorinë e veçantë në “OSCAR”

    Lajm i mirë për kinematografinë shqiptare! Filmi “Bini” i nominuar në kategorinë e veçantë në “OSCAR”

“Student Academy Awards” ka publikuar listën e finalistëve të zgjdhur për këtë vit. Në mesin e tyre është edhe film i relizuar nga regjizori shqiptar Erblin Nushi Ky lajm e

Lexo me Shume

“Një kast i frikshëm”: Tarantino bën bashkë gjenitë e aktrimit dhe fansat mezi po presin!

    “Një kast i frikshëm”: Tarantino bën bashkë gjenitë e aktrimit dhe fansat mezi po presin!

Më herët këtë vit Quentin Tarantino shpalli lajmin e shumëpritur se filmi i tij i nëntë do fillonte xhirimet, me titull “Once upon a time in Hollywood” dhe me personazhet

Lexo me Shume

Pritjes duket se i erdhi fundi : Seriali më i  dashur për publikun  “Friends” do të rikthehet

    Pritjes duket se i erdhi fundi : Seriali më i  dashur për publikun  “Friends” do të rikthehet

Më në fund pas kaq shumë vitesh pyetjesh e insistimi nga mediat por më tepër nga fansat, një nga protagonistet kryesore të serialit “Friends” i ka dhënë dritën jeshile idesë

Lexo me Shume

(Foto) Gratë luftarake dhe me karakter të fortë si në asnjë serial tjetër, një motiv për të ndjekur të padiskutueshmin “Game of Thrones”

    (Foto) Gratë luftarake dhe me karakter të fortë si në asnjë serial tjetër, një motiv për të ndjekur të padiskutueshmin “Game of Thrones”

Sezoni i tetë i superserialit “Game of Thrones” pritet të vijë për të gjithë fansat në mbarë botën në vitin 2019. Seriali që ka thyer rekorde, seriali më i piratuar

Lexo me Shume

Cilat janë skenat më të frikshme në kinematografinë Hollywood-iane?

    Cilat janë skenat më të frikshme në kinematografinë Hollywood-iane?

Kur kujtojmë filmat horror na vijnë në mendje ato 100 skenat e tmerrshme që mund të kemi parë gjatë “Saw/Sharra”, “The Ring/Rrethi” apo “The Exorcism/Exorcizmi”. E keni menduar  ndonjëherë se

Lexo me Shume

O milet, dëgjoni e mbani vesh: Dy yje Hollywood-i vijnë nesër në Tiranë!

    O milet, dëgjoni e mbani vesh: Dy yje Hollywood-i vijnë nesër në Tiranë!

Mos u çudisni aspak nëse haseni këtë fundjavë në Tiranë me dy figura të njohura të kinematografisë botërore. Më 14 Prill në Cineplexx do të vijnë për herë të parë

Lexo me Shume

Filmat me humor të zi më të mirë të Hollywood-it

    Filmat me humor të zi më të mirë të Hollywood-it

Kur mendojmë për filmat me humor na vijnë në mendje të gjitha produksionet që na kanë lënë mbresa me situata e batuta komike. Nga ana tjetër, janë ata filmat që

Lexo me Shume

Ke një abonim në Netflix, por ka pak filma? Ju tregojmë mënyrën si të hapni të gjithë katalogun e aplikacionit!

    Ke një abonim në Netflix, por ka pak filma? Ju tregojmë mënyrën si të hapni të gjithë katalogun e aplikacionit!

  Tashmë është e mundur që edhe në vendin tonë të shkarkosh dhe instalosh në smartphone-in apo kompjuterin tuaj Netflix-in, me anë të të cilit mund të shikosh filmat dhe

Lexo me Shume

Slender Man: Legjenda urbane që po kthehet në filmin më të frikshëm që keni parë!

  Slender Man: Legjenda urbane që po kthehet në filmin më të frikshëm që keni parë!

“Slender Man” dikur ishte thjesht një legjendë urbane që përdorej për të trembur fëmijët kur nuk i merrte gjumi, por

Lexo me Shume

“Black Panther” thyen rekordet: 700 milion$ për vetëm 2 javë!

  “Black Panther” thyen rekordet: 700 milion$ për vetëm 2 javë!

Aktualisht, “Black Panther” po kthehet në suksesin më të madh komerçial të kompanisë filmike “Marvel”. Edhe pse me një buxhet

Lexo me Shume

Shpallen nominimet e Golden Globes 2018: Tom Hanks “kokë më kokë” me Denzel Washington!

  Shpallen nominimet e Golden Globes 2018: Tom Hanks “kokë më kokë” me Denzel Washington!

Nominimet për eventin “Golden Globes 2018” janë bërë publike ditën e sotme në hotelin Beverly Hilton nga Kristen Bell, Sharon

Lexo me Shume

Hollywood: 10 filmat më të mirë të 2017-ës!

  Hollywood: 10 filmat më të mirë të 2017-ës!

  Pak nga pak po i afrohemi fundit të 2017-ës dhe shumë prej mediave më prestigjoze kanë filluar publikimin e

Lexo me Shume

Eksperienca që më tregoi se “Nënat” për atë që duan japin edhe shpirtin

  Eksperienca që më tregoi se “Nënat” për atë që duan japin edhe shpirtin

Kisha dëgjuar shumë kohët e fundit për një film që pritej të shfaqej shumë shpejt në kinema. Jo vetëm në

Lexo me Shume

(Trailer) Rikthehet më fantastik se kurrë versioni i ri i filmit të famshëm!

  (Trailer) Rikthehet më fantastik se kurrë versioni i ri i filmit të famshëm!

E mbani mend “Jumanjin”, filmin e famshëm ku katër djem e gjejnë veten e tyre në një xhungël nga një

Lexo me Shume

Çmimet Emmy 2017 – Nicole Kidman i puth të gjithë, madje edhe kolegun në sy të bashkëshortit

  Çmimet Emmy 2017 – Nicole Kidman i puth të gjithë, madje edhe kolegun në sy të bashkëshortit

Një natë entuziaste, vecanërisht për Nicole Kidman dhe Aleksander Skarsgard, të cilët fituan çmimin Emmy Award, përkatësisht si “Aktorja më

Lexo me Shume

“Klouni” çon në shtëpi shumën e frikshme prej 123 milionë $!

  “Klouni” çon në shtëpi shumën e frikshme prej 123 milionë $!

Rikthimi i klasikut “It” ka sjellë një shumë të majme në “box office” në vetëm pak ditë nga shfaqja në

Lexo me Shume

(Video) Dasmë edhe në “Fifty Shades”. Zbulohen detaje nga filmi i fundit i trilogjisë së famshme

  (Video) Dasmë edhe në “Fifty Shades”. Zbulohen detaje nga filmi i fundit i trilogjisë së famshme

Pritja për episodin e tretë e të fundit të trilogjisë së famshme, “Fifty Shades”, mbaroi. Ditën e sotme është publikuar

Lexo me Shume

Filmi i parë shqiptar i vlerësuar me çmimin BAFTA vjen më në fund në Tiranë

  Filmi i parë shqiptar i vlerësuar me çmimin BAFTA vjen më në fund në Tiranë

“HOME to HOME” është filmi i parë kosovar që ka arritur të çojë në shtëpi çmimin prestigjioz “Filmi më i

Lexo me Shume

Filmat horror që mezi presim t’i shohim në 2017-n!

  Filmat horror që mezi presim t’i shohim në 2017-n!

Një fillimviti nënkupton një sërë projektesh të reja që do të publikohen, qoftë nga ana e muzikantëve ashtu edhe nga

Lexo me Shume

Margot Robbie rrëfen çfarë i bëri Di Caprios për të marrë rolin në “The Wolf of Wall Street”

  Margot Robbie rrëfen çfarë i bëri Di Caprios për të marrë rolin në “The Wolf of Wall Street”

Margot Robbie, pas rolit të saj në filmin “The Wolf of Wall Street”, ka fituar një tjetër peshë në opinionin

Lexo me Shume

“E bukura dhe bisha” ndalohet në shtetin amerikan. Arsyeja do t’ju habisë!

  “E bukura dhe bisha” ndalohet në shtetin amerikan. Arsyeja do t’ju habisë!

E mbani mend përrallën “E bukura dhe bisha”? Tashmë filmin vizatimor që jemi mësuar ta shohim në stacionet televizive për

Lexo me Shume