Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nëpërmjet shenjave të horoskopit, zbuloni anën e errët e çdokujt që njihni!

Nëpërmjet shenjave të horoskopit, zbuloni anën e errët e çdokujt që njihni!
July 04
16:17 2018

 

DASHI

Nuk ka kurrë “boll” për ju. Ju gjithmonë dëshironi më shumë. Ju doni gjithçka që jeta ka për të ofruar. Ju kurrë nuk jeni të kënaqur, dhe në një farë mënyre, kjo është një gjë e mirë sepse ju mban të motivuar për kohë të gjatë. Vetëm mbani në mend të mos i dëmtoni të tjerët në ndjekjen tuaj të pamëshirshme.

DEMI

Në të kaluarën, ju keni pasur kohë të mira dhe të këqija. Sidoqoftë, ju keni një dëshirë të brendshme të kujtoni ato të këqijat. Dështimet tuaja duket se ju mërzisin çdo ditë. Në vend që të përqendroheni sa herë keni dështuar, provoni të shikoni vendosmërinë tuaj për t’u kthyer përsëri në këmbë. Dështimet janë atje për t’ju dhënë një mësim, e për të shkuar përpara.

BINJAKËT

Njerëzit dinë mjaftueshëm që të mos duan kurrë të njohin anën tuaj të keqe, ose të paktën duhet të kenë disi frikë. Ju mund të jeni vërtetë “helmues” kur jeni i lodhur nga nervat. Ju jeni në gjendje të lëshoni “zjarr” në ata që ju kanë provokuar. Sidoqoftë, në rrethanat më të mira, zemërimi yt nuk është kurrë pa shkak. Për sa kohë jua bëni të gjithve të qartë këtë, njerëzit do t’ju respektojnë dhe do t’ju frikësohen duke mos ju çuar në pikën e fundit.

GAFORRJA

Ju keni lindur për të manipuluar të tjerët. Ju jeni tepër simpatik, gjë që tërheq njerëzit jashtëzakonisht. Dhe pastaj, pasi ia keni fituar zemrën njerzve, ju përdorni dinakërinë dhe inteligjencën tuaj për të qenë dashamirës ose mashtrues, sipas dëshirës e sipas rastit. Njerëzit ju besojnë instinktivisht dhe pastaj varet vetëm nga ju se çfarë bëni me atë besim.

LUANI

Fakti është, shumica prej nesh kalojnë nëpër jetë pa vëzhguar shumë se çfarë kemi rrotull. Në një mënyrë, ne jemi të verbër ndaj realitetit. Neve po, por ju juve të shenjës së Luanit. Ju jeni në gjendje të shihni gjërat, për atë që ato vërtet janë. E mira dhe e keqja kuptohet vetëm nga juve. Një nga detyrat tuaja më të vështira është të ndihmoni të tjerët ta shohin këtë të vërtetë, gjë që është më e lehtë të thuhet se sa të bëhet.

VIRGJËRESHA

Gjëja më e mirë për ju gjithashtu ju bën më të rrezikshëm. Ti je një partner i zjarrtë dhe besnik Virgjëreshë. Por ju gjithashtu tentoni të bëheni jashtëzakonisht posesiv. Xhelozia vjen shumë natyrshëm tek ju dhe sapo ta shijoni atë, nuk ka asgjë që dikush të thotë ose të bëjë që ju të ndiheni ndryshe.

PESHORE

Të gjithë ne kemi demonët e brendshëm, por tuajat janë më të zhurmat. Megjithatë, kjo nuk është e gjitha e keqe, sepse demonët e “egoizmit” gjithashtu ju shtyjnë që të jeni më të mirët që mund të jeni. Dhe në fakt ju keni dëshirë që kurrë të mos jeni të zakonshëm. Cilado që është norma, është e mërzitshme dhe doni të lundroni nëpër territore të paeksploruara ku gjithnjë të bëni diferencën.

AKREPI

Ju kurrë nuk keni probleme me kontrollin e impulsit. Ju e dini saktësisht kohën për të pritur dhe kohën për të “goditur”. Ata që demostrojnë forcën e tyre janë budallenj në mendimin tuaj, sepse e dini se koha dhe planifikimi mund të krijojnë forcën më të madhe. Nuk ka shumë kohë për ju për të analizuar një situatë dhe për të planifikuar zgjidhjen tuaj në përputhje me rrethanat. Mundohuni të mos jeni shumë cinik gjatë gjithë kohës.

SHIGJETARI

Ti je si era. S’të intereson të kujdesesh dhe të egër shumë herë ne mendime. Ashtu si një stuhi nuk kujdeset për atë që vjen në rrugën e saj, kështu dhe ju kur jeni në ndjekje të dëshirave tuaja. Ju keni nevojë për liri mbi të gjitha. Megjithatë, kjo pjesë e personalitetit tuaj shpesh përfundon duke dëmtuar ata që janë pranë jush. Mëso ta kontrollosh veten e të keni të qartë se jo gjithmonë liria absolute është çelësi.

BRICJAPI

Njerëzit nuk janë në gjendje të kuptojnë me lehtësi se çka është pikërisht marrëveshja me ju! Ka gjithmonë një mister që çon drejt errësirës. E vërteta është se ky mister nuk është plotësisht i qartë edhe për ju. Por ju mbani demonët tuaj nën kontroll dhe kjo është më e rëndësishme se çdo gjë tjetër.

 

UJORI

Njerëzit varen nga ju që të jeni si një shkëmb dhe t’i jepni forcë. Dhe për pjesën më të madhe ju nuk keni problem ta bëni këtë. Ka qenë kaq e gjatë koha që jeni marrë me vuajtjet tuaja dhe dhimbjen që nuk ka rëndësi nëse ju shtohen edhe disa në grumbull. Por kini kujdes, jot ë gjithë jua dinë vlerën.

PESHQIT

Ju keni pasur pjesën tuaj të drejtë të betejave dhe shanset janë që fitorja ishte në anën tuaj, më shpesh. Kjo ndjekje e pamëshirshme e asaj që beson se është e vërtetë ju shënjon jetën, dhe plagët nga gjërat e vështira që ke kaluar, përcaktojnë armiqtë tuaj. Është e lehtë të harrosh veten kur po lufton një luftë, por duhet të kesh parasysh sakrificat e tua.

Komento
Shperndaje