Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

NASA: Deri tani shenjat e horoskopit kanë qenë gabim. Kjo është shenja e 13!

NASA: Deri tani shenjat e horoskopit kanë qenë gabim. Kjo është shenja e 13!
September 04
13:11 2016

Për herë të parë në 2000 vjet, ka ardhur një ndryshim i horoskopit nga një raport i NASA. Në këtë raport thuhet se një shenjë do të shtohet duke e çuar kështu në 13 nurmin e shenjave të horoskopit. Ky ndryshim ka ndodhur si shkak i lëkundjes së tokës nga forca gravitacionale mes hënës dhe diellit gjatë këtyre dy viteve të fundit.

Shenja që i shtohet horoskopit do të jetë Ofikusi, që në mitologjinë greke është heroi dhe Zot i shërimit, djali i Apollos.

Më ketë ndryshim, janë ri-renditur edhe datat e hyrjes dhe përfundimit të shenjave ekzistuese të horoskopit. Nuk dihet nëse versioni përfundimtar do të mbetet ky, megjithatë nëse po, duhet të shikoni se ndoshta nuk do të keni më të njëjtën shenjë horoskopi.

Horoskopi i ri:

Bricjapi: 20 janar – 16 shkurt

Ujori: 16 shkurt – 11 mars

Peshqit: 11 mars – 18 prill

Dashi: 18 prill – 13 maj

Demi: 13 maj – 21 qershor

Binjakët: 21 qershor – 20 korrik

Gaforrja: 20 korrik – 10 gusht

Luani: 10 gusht – 16 shtator

Virgjëresha: 16 shtator – 30 tetor

Peshorja: 30 tetor – 23 nëntor

Akrepi: 23 nëntor – 29 nëntor

Ofikusi: 29 nëntor – 17 dhjetor

Shigjetari: 17 dhjetor – 20 janar

/Blitz.al/

Shperndaje