Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kujdes sepse kalojnë limitet! Këto janë pikat më të rrezikshme të çdo shenje horoskopi

Kujdes sepse kalojnë limitet! Këto janë pikat më të rrezikshme të çdo shenje horoskopi
June 01
08:34 2017

Vazhdimisht kur mendojmë për shenjat e horoskopit menjëherë mendojmë për veçoritë pozitive të gjithsecilit dhe kur bëhet fjalë për njerëzit tanë të afërt e kemi me shumë qejf që t’i eliminojmë fare ato detajet negative, duke parë vetëm ato gjëra që kemi me qejf të shohim te dikush.

Sot do t’ju tregojmë se në çfarë pike nuk duhet t’i prekni shenjat e horoskopit, sepse situata mund të kthehet në problematike. Gjithsekush nga ne ka limitet  e veta, por ka situata të tilla delikate kur ato limite thjesht zhduken.

Në mënyrë që mos të keni probleme me personin që keni pranë, mirë është ta dini se në çfarë pike nuk durojnë më.

DASHI – Nëse i bëni me nerva, më mirë mos flisni më fare sepse nuk kanë ndërmend as t’ju dëgjojnë dhe as t’ju kuptojnë në ato momente.

DEMI – Nevrikosen shumë shpejt dhe nëse nevrikosen, nuk keni shanse t’ua ndërroni mendjen për diçka edhe pasi janë qetësuar.  Do t’i ngulmojnë deri në fund të vetës.

BINJAKËT – Nëse ju i prekni aty ku nuk duhet, ata do të zgjidhnin problemin në mënyrën më të keqe të mundshme duke mos menduar as për pasojat dhe as për rrjedhën që do të ketë ajo zgjidhje.

GAFORRJA – Kanë një veti të çmendur për t’u vetëmbrojtur dhe do t’ju nxjerrin gjithmonë fajtorë edhe kur nuk jeni.

LUANI – Kanë kompleks superioriteti dhe shkatërrojnë në kuptimin e parë të fjalës këdo që përpiqet t’u vrasë egon.

VIRGJËRESHA – Nuk do të lejojnë që askush të futet midis tyre dhe asaj çka duan të arrijnë. Nëse ju do të provoni të futeni në mes, atëherë keq për ju.

PESHORJA – Nëse i prekni aty ku nuk duhet, do t’i harrojnë tërësisht ndjenjat dhe thjesht do të kthehen në “bisha” pa emocione që mund t’ju rrotullojnë sipas qejfit.

AKREPI – Në nerva e sipër mund të arrijnë edhe në dhunë dhe veprimet e tyre të dhunshme bëhen pa asnjë pikë emocioni, çka i bën shumë të rrezikshëm.

SHIGJETARI – Do bëjnë gjithçka vetëm për hir të rebelimit, mund të kalojnë edhe mbi parimet e veta vetëm për t’ju provuar që mundet të bëjnë edhe të kundërtën.

BRICJAPI – Do bënin gjithçka për të shkuar në majë, shkelin edhe mbi kufoma nëse do jetë e nevojshme.

UJORI – Nuk do  mundeni kurrë, por kurrë ta kuptoni se çfarë po mendojnë dhe kjo gjë do t’ju çmendë.

PESHQIT – Nëse i çoni aty ku nuk duhet, do të luajnë rolin e ujkut në lëkurën e deles.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje