Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto janë zakonet e këqija të çdo shenje horoskopi! Por mund t’i rregulloni kështu…

September 29
14:03 2016

Dashi

Picture 1 of 12

Dashi ka një zakon që përpiqet të vendosë gjithnjë veten në radhë të parë. Dhe kjo nuk është aspak mënyrë figurative e të thënit. Ju kërkoni të jeni kudo të parët, të merrni çdo vendim dhe fjala juaj të ndiqet nga të gjithë. Madje, aq shumë e doni këtë sa arrini të bëni kompromise edhe me gjëra të shtrenjta për ju. Ajo çka do t'ju ndihmonte është të kujdeseshit për një kafshë shtëpiake apo fëmijë të vogël. Kur të mësoheni me ndjenjën e kujdesit, atëherë edhe egoizmi i tepruar do fillojë të bjerë.

Askush nuk është perfekt, rrjedhimisht asnjë shenjë horoskopi nuk mund të jetë perfekte. Por fatmirësisht astrologjia na jep zgjidhje të çmuara se si mund të rregullojmë veten në mënyrë që edhe ato zakone të këqija që kemi të mos i thellojmë edhe më tepër. Nëpërmjet galerisë mund të identifikoni disa nga zakonet tuaja të këqija për çdo shenjë horoskopi dhe këshillat se si mund t’i rregulloni. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje