Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto janë shenjat e horoskopit që qëndrojnë në një lidhje edhe kur kjo e fundit është bërë torturuese

Këto janë shenjat e horoskopit që qëndrojnë në një lidhje edhe kur kjo e fundit është bërë torturuese
April 27
08:56 2018

Ne të gjithë kemi aftësinë për të qëndruar në një marrëdhënie toksike, ose të qëndrojmë rreth partnerëve që s’janë të mirë për ne shumë më gjatë se duhet. Por kur bëhet fjalë për astrologjinë, mund të ketë disa shenja që kanë më shumë gjasa të qëndrojnë në një marrëdhënie toksike se të tjerët, shpesh për shkak të dashurisë dhe vlerësimit të tyre – dhe nganjëherë, dëshira e tyre intensive – për të pasur të gjitha gjërat të qëndrueshme.

Ndërsa është fisnike që të përpiqesh të zgjidhësh gjërat në një marrëdhënie, është gjithashtu e rëndësishme të dish se kur një marrëdhënie është toksike dhe kur është koha për të dalë. “Është e dobishme të jesh i vetëdijshëm për këtë tendencë, sepse është më mirë të jesh vetëm për arsyet e duhura sesa me dikë për ato të gabuara”, thotë MacGuire.

Natyrisht, vetëm për shkak se shenja juaj mund të jetë në këtë listë, nuk do të thotë që ju do të jeni në një marrëdhënie toksike me siguri. Në vend të kësaj, karakteristikat dhe tendencat e shenjës suaj të zodiakut duhet të përdoren si një udhëzues për të ndihmuar në informimin e sjelljes suaj dhe për të ditur të veproni më mirë në marrëdhëniet tuaja.

Këtu janë tre shenjat e zodiakut që kanë më shumë gjasa të hyjnë në marrëdhënie toksike, sipas astrologëve.

DEMI

Demi është shenja më besnike e zodiakut, dhe ata janë partnerë të të dashur dhe mbështetës. Por ata kanë një tendencë për të marrë besnikërinë e tyre paksa shumë larg dhe shpesh “qëndrojnë pranë [partnerit] të tyre edhe kur partneri i tyre nuk e meriton”, thotë MacGuire. Ata gjithashtu janë shumë të tërhequr nga stabiliteti dhe kështu mund të përpiqen t’i bëjnë gjërat të funksionojnë me një partner toksik, vetëm për hir të mbajtjes së një marrëdhënie afatgjatë.. Por pikërisht kjo është arsyeja pse ata janë një nga shenjat që janë më të prirura për të qëndruar rreth e rrotull – edhe kur nuk duhet. Për të thyer ciklin, “Demi duhet të kuptojë se besnikëria e tyre më e fortë duhet të jetë për veten e tyre”, thotë MacGuire. “Leksioni i tyre shpirtëror është vetë-vlerë, kështu që nëse ata e dinë vlerën e tyre, ata do të jenë besnikë ndaj vetvetes dhe nuk do të marrin vendime bazuar në frikën e të qenurit i vetëm”.

PESHORJA

Peshorja rregullon partneritetet, “dhe e do partneritetin, si rezultat,” thotë MacGuire. “Duke qenë se në një partneritet balancon Peshorja, nëse ndahen ose divorcohen, ndihen të paaftë”, prandaj ata shpesh janë të gatshëm të tolerojnë më shumë. Peshoret do të zgjidhnin të jetonin me një negativitet dhe do të qëndronin aty ku ishin, sesa të largoheshin dhe të ndiheshin të çekuilibruar. Ata vlerësojnë lidhjen dhe mbështetjen e një partneri – dhe nganjëherë i lejojnë vetes të injorojnë negativet në një marrëdhënie, me qëllim që të thithin pozitive. Mund të ndihmojë në zgjidhjen e kësaj çështejeje, nëse fillojnë të shohin marrëdhëniet si një mënyrë për të përmirësuar jetën e tyre, në vend që të shpresojnë se një partner do t’i plotësojë ato.

PESHQIT

Peshqit kanë shumë tipare të personalitetit që e bëjnë të lehtë që ata të rrinë në rrethana të këqija. Për fillestarët, “Peshqit është shenja e sakrificës”, thotë MacGuire. “Ata … kanë aftësinë e madhe për të dalë nga realiteti, duke injoruar gjithçka që ndodh rreth tyre. Midis akteve të tyre sakrifikuese dhe aftësisë së tyre për të dalë nga realiteti, ata mund të qëndrojnë në marrëdhënie që janë jashtëzakonisht të këqija”. Peshqit duhet ta kuptojnë se vetëflijimi i panevojshëm nuk po iu bën ndonjë favor. Peshqit mund të gjejnë motivim për të lënë një situatë të keqe duke prekur dëshirën e tyre për të vendosur një shembull të mirë për të tjerët. Nuk është gjithmonë e lehtë të njihen ose të lihen marrëdhënie toksike. Por me ndihmën e miqve, të familjes – dhe nganjëherë edhe të një terapisti – sigurisht që është e mundur të bëhet kështu. Ajo që ka rëndësi është të shohësh një marrëdhënie toksike për atë që është dhe të ndërmarrë hapat e nevojshëm për të ecur përpara.

 

Komento
Shperndaje