Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Ju tregojmë se cilat janë 3 shenjat më me fat të horoskopit për 2018-ën dhe arsyet pse

Ju tregojmë se cilat janë 3 shenjat më me fat të horoskopit për 2018-ën dhe arsyet pse
January 04
22:29 2018

Pas ditëve festive të gjithë i kemi drejtuar sytë nga horoskopi: Si do të na shkojë ky vit? A do të kemi apo jo fat? A do të na shkojë mirë gjithçka me shëndetin, dashurinë, familjen apo karrierën?

Ndonëse shumë gjëra nuk mund të na i thotë horoskopi e duhet t’i zbulojmë vetë, aestrologët kanë mundur të përpilojnë me anë të llogaritejeve të tyre tri shenjat më me fat për vitin 2018.

DASHI

Jeta e Dashit do të ndryshojë tërësisht në vitin 2018 përsa i përket karrierës. Transformimet janë gjithmonë të këndshme por në rastin e Dashit transformimi do të vijë pasi ju e keni ëndërruar dhe pritur prej kohësh diçka të tillë. Do të riskoni në pikën tuaj më të fundit por do të shikoni se gjithçka ka një faturë të mirë ndaj dhe do të mmotivoheni akoma më shumë për të pasur një ndër vitet më të mira.

PESHORJA

Ju jeni mërzitur nga uljet dhe ngritjet që ju kanë ndodhur në sferën tuaj të dashurisë dhe tashmë do të mund të përqëndroheni vetëm në një pikë: ju dashuroni dhe dashuria juaj veçse do të ngjitet vazhdimisht në drejtim të mbarë. Ju do të ndiheni më mirë psikologjikisht dhe do të keni mundësi ta shikoni jetën në mënyrë më pozitive se çdo vit tjetër.

AKREPI

Shtëpia e ndryshimit do të jetë më bujarja për juaj këtë vit. Ju do  të jeni jo vetëm të plotësuar nga ana e karrierës dhe ajo emocionale por edhe do të ndryshoni shumë fizikisht pasi do ta merrni veten më seriozisht se vitet e tjera. Gjithsesi duhet të jeni të përgatitur që pjesa më e mirë e vitit do të vijë gjatë muajve të fundit, pasi ju të jeni pjekur siç duhet nga ana profesionale e personale dhe do të mund të shihni të gjitha frytet e këtij viti të mirë për ju, vit që do ju japë përgjigjet të gjitha pyetjeve dhe dilemave që keni pasur prej vitesh. /Blitz.al/

Share