Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Jeni në prag të mbarimit të Universitetit? Horoskopi ju tregon se çfarë do të ndodh tani me ju!

Jeni në prag të mbarimit të Universitetit? Horoskopi ju tregon se çfarë do të ndodh tani me ju!
May 17
22:36 2018
  1. Tani që e keni derdhur “gjakun” tuaj, djersën dhe lotët në kush e di se sa vite Universitet, ju jeni më në fund gati për të marrë atë diplomë dhe për nisur karrierën tuaj.

Universiteti është një përvojë e mrekullueshme që pasuron jetën dhe na mbush me njohuri, por është gjithashtu rraskapitës. Sa netë keni kaluar duke qëndruar deri në agim, duke u përpjekur me “mish e me shpirt” të bënit gati trurin tuaj para provimit të mëngjesit të ardhshëm?

Ju mund të ndjeheni sikur doni vetëm kohë për të pushuar. Ose, mund ta gjesh veten duke pyetur: “Tani çfarë?”

Nëse ndiheni pak të humbur ose dëshironi një mendje më të qëndrueshme të drejtimit, do të të ndihmojnë yjet! Astrologjia është gjithmonë një vend i mirë për të filluar kur keni pyetje më të thella që nuk i gjeni dot përgjigje.

Dashi

Ju jeni shenja e “shkëputjes”, zjarri që frymëzon një veprim të shpejtë brenda jush. Ndoshta ndiheni shumë të gatshëm, nëse nuk jeni të shqetësuar, të filloni me aventurën e ardhshme. Për shkak se qëndrueshmëria juaj është e pabesueshme, kjo është ndoshta koha e duhur për të filluar vendosjen e planeve tuaja në veprim dhe për të dërguar ndjenjat tuaja atje për mundësi punësimi.

Demi

Shijet tuaja janë të rafinuara, por ju nuk e lini portofolin tuaj ta pësojë dëmin. Ndërsa situata juaj financiare nuk mund t’ju kërkojë të lëvizni sepse tashmë mund të keni arritur të kurseni ca para, mund të dëshironi të shfrytëzoni mundësinë për ta bërë këtë gjithsesi. Kapni momentin tuaj duke filluar aventurat tuaja tani. Kur ndalojmë të marrim një pushim për një kohë të gjatë, ne humbim vrullin, dhe ti, Demi komod, bëhu gati të shkundesh.

Binjakët

Truri juaj shpesh është i dyjëzuar midis dy ose më shumë vendimeve, duke analizuar dhe racionalizuar për të siguruar që ju zgjidhni më të mirën. Merrni këtë moment për të ndaluar agonizimin e mundësive të humbura dhe vendimeve “të gabuara” dhe vlerësoni kush jeni në këtë moment dhe gjithçka që keni arritur. Është në rregull të ndiheni të friëksuar ndonjëhërë, thjesht mos e lejoni t’ju marrë para.

Gaforrja

Natyra juaj intuitive ju ka bërë mirë deri më tani, dhe kështu mund të keni tashmë një ide se ku të shkoni meqë keni mbaruar shkollën. Çfarëdo që të bëni, sigurohuni që ai profesion që do të merrni “flet” në zemrën tuaj dhe ushqen shpirtin. Emocionaliteti juaj kalon përmes talenteve dhe aftësive tuaja, duke krijuar art në të gjitha ato që prodhoni. Le të flasë zemra, guximi yt dhe forca udhëheqëse brenda dhe nëpërmjet jush.

Luani

Luani që do të jetë gjithënjë në qendër të vëmendjes, por është mjaft i lumtur për ta ndarë atë me të tjerët, do të ketë një periudhë të shkurtër reflektimi pasi do t’i futet planeve me kokë. Nëse bashkëpunoni me të tjerë, ose merrni një projekt të gjithin për vete, ju do të jeni të ndritshëm. Karizma juaj arrin në zemrat e të tjerëve, kështu që shtrihet në bukuri në takimet e biznesit ndaj kini besim sepse do ia dilni.

Virgjëresha

Të gjitha punët e mundshme nuk mjaftojnë për ta lodhur një Virgjëreshë! Ju punoni dhe punoni shumë. Ndoshta kjo është një kohë e mirë për të marrë një pushim dhe të rikuperoheni, duke rikthyer disa prej asaj energjie të humbur që keni derdhur në shkollën tuaj. Dilni në natyrë dhe bashkohuni me Tokën; nëse merr një ditë, një muaj apo një vit, kur të kthehesh do të jesh shumë energjik.

Peshorja

Doni të mbani ekuilibrin, kështu që një lojë pak e përzier me detyrat e jetës është në rregull. Ju mund të dëshironi të filloni të kërkoni punë dhe të vendosni këmbët tuaja në tokë, por bëjeni atë në disa këpucë me të vërtetë të shkëlqyeshme. Trajtojeni veten mirë dhe luani me atë ekuilibër që ju dini si ta menaxhoni mes biznesit dhe kënaqësisë shumë të nevojshme.

Akrepi

Detyra jote është të gjesh pasionin tend sepse pa atë do të ngurrosh ta “fusësh” zemrën tënde në ndonjë profesion. Duhet të bësh diçka që të bën të ndihesh gjallë. Çfarëdo që mund të jetë, varet nga ju, dhe nëse e keni gjetur atë, ju jeni në gjysmë të rrugës! Kur e dini se si ju doni të kontribuoni markën tuaj të misterit në botë, pjesa tjetër do të bien dakord.

Shigjetari

Ju keni marrë ndoshta vendimin që synon rreth njëqind drejtime të ndryshme tani, duke u lëkundur si lavjerrësi i orës mes një projekti dhe një tjetri. Optimizmi juaj ju lejon të bini në dashuri me shumë projekte, megjithatë, fatkeqësisht, shumë prej tyre harrohen shpejt nga ju. Merrni një moment për të vendosur se cilat synime do të dëshironit të vendosni dhe të filloni të synoni vetëm në atë drejtim.

Bricjapi

Bricjapi nuk do të quhet asnjëherë mediokër, ju doni të jeni më të mirët në çdo gjë që bëni. Ju mund të keni një ide se çfarë është kjo, por kjo është një kohë e mrekullueshme për të zbuluar se si të vendosni rrotullimin tuaj në të dhe t’i bëni tuajat shërbimet unike që ju ofroni. Ju doni çmime? Identifikoni aftësitë tuaja më të forta dhe u jepni njerëzve atë që ata nuk mund të gjejnë në ndonjë vend tjetër.

Ujori

Mendja juaj nuk ndalon kurrë të krijojë ide të shkëlqyera. Ju jeni gjithashtu të mirë me njerëzit dhe dini ta shprehni veten me anë të artit, kështu që përpiquni të kombinoni këto dy tipare në një strategji marketingu të shkëlqyer për karrierën tuaj të re. Së fundi, përdorni personalitetin tuaj enigmatik për të shitur idetë tuaja të pabesueshme.

Peshqit

Imagjinata juaj është një nga pasuritë tuaja më të mira, dhe mendja juaj ndoshta është e mbushur me mundësi të madhe për tani. Ju mund të ndërhyni krijimin e artit, muzikës, edukimit ose ndihmimit të njerëzve në një farë mënyre si mjek, si një shërues natyror apo diçka e ngjashme.

 

Komento
Shperndaje