Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Cili sport ju përshtatet në Lojërat Olimpike sipas shenjës së horoskopit?

August 10
10:59 2016

1. Dashi – Gjimnastikë

Picture 1 of 12

Dashi është perfekt për gjimnastikë, sepse është impulsiv dhe nuk e ka problem të marrë një risk. Adrenalina që i jep ky sport Dashit mund t’i falë jo vetëm vetëbesim, por edhe qetësi shpirtërore.

Tani që e gjithë bota i ka sytë nga Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Rio të Brazilit, me siguri të gjithë ata që e ndjekin këtë event si spektatorë vrasin mendjen se cili do të ishte një nga sportet olimpike që do t’i shkonte më shumë për shtat nëse do të kishin mundësi të merrnin pjesë. Edhe pse kjo përgjigje mund të vijë kryesisht duke konsideruar karakteristikat tuaja fizike dhe talentin në sporte, sërish një pjesë e mirë e sporteve duan më tepër se kaq. Bëhet fjalë për ndjesinë e brendshme dhe sa na përshtatet një sport shpirtërisht. Ndaj këtu mund të na vijë në ndihmë më së miri shenja e horoskopit.

Nëpërmjet galerisë, ndiqni se cili sport i përshtatet më tepër shenjës suaj të horoskopit dhe, pse jo, konsiderojeni si sugjerim, kurrë nuk është vonë! /Blitz.al/

Share