Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Historia inspiruese e Donaldit, mësuesit që ndërtoi një shkollë në mënyrë vullnetare

Historia inspiruese e Donaldit, mësuesit që ndërtoi një shkollë në mënyrë vullnetare
October 28
15:00 2018

Kjo është historia inspiruese e Donald Dervishit, mësuesit që së bashku me mikun e tij Borsion Spaho,në mënyrë vullnetare ndërtoi një shkollë të re në fshatin Vëndreshë. Shumë vështirësi të kaluara, por si ja arriti qëllimit? Kush e ndihmoi? Çfarë mesazhi dëshiron ai të përcjellë?
Ai tashmë është finalist në konkursin “Vullnetari i vitit” që organizohet në Bruksel.
Dëgjoni rrëfimin e tij dhe inspirohuni për të bërë gjëra me vlerë në jetën tuaj. Nëse keni dhe ju një histori për ta ndarë me ne, mos hezitoni të na shkruani.

Mesuesi donald Dervishi qe ndertoi shkollen ne Skrapar

Kjo eshte historia njerezore e Donald Dervishit, mesuesit qe ne menyre vullnetare ndertoi nje shkolle te re ne fshatin Vendreshe. Si ja arriti qellimit? Kush e ndihmoi? Cfare mesazhi deshiron ai te percjelle?Degjoni rrefimin e tij.

Posted by Blitz.al on Saturday, October 27, 2018

Share