Blitz

Sporti

Lazio eliminohet. Rekord negativ për Italinë!

    Lazio eliminohet. Rekord negativ për Italinë!

Deri mbrëmjen e djeshme, ekipi i Lazios ishte i vetmi ekip italian i mbetur ende në garë në kupat e Europës. Por, mesa duket, ky sezon nuk u tregua aspak

Read Full Article

Totti largohet? Claudio Ranieri e kërkon te Leicester City!

    Totti largohet? Claudio Ranieri e kërkon te Leicester City!

Sipas asaj që raporton gazeta “Corriere dello sport”, kapiteni legjendar i Romës, Francesco Totti, do të largohet në fund të sezonit prej ekipit ku u rrit dhe luajti për gjithë

Read Full Article

“Tërmet” në “Allianz Arena”! Barcelona kualifikohet lehtësisht

    “Tërmet” në “Allianz Arena”! Barcelona kualifikohet lehtësisht

Një ndeshje “e çmendur” ajo në “Allianz Arena” për fazën e 1/8-ave të Champions League, ku deri në minutën e 90-të ekipi i Juventusit e shihte veten të kualifikuar në

Read Full Article

Rafa Nadal hedh në gjyq ish-ministren franceze

    Rafa Nadal hedh në gjyq ish-ministren franceze

Rafael Nadal po mendon të hedhë në gjyq një ish-ministre të qeverisë franceze, e cila është shprehur se mungesa 7-mujore e tenistit në vitin 2012 ishte me shumë mundësi për

Read Full Article

Revoltohet Karim Benzema!

    Revoltohet Karim Benzema!

Shumë dashamirës të futbollit dhe ndjekës të Karim Benzemas e kujtojnë ngjarjen e pak muajve më parë, që pati si protagonistë francezin e Real Madridit dhe Mathieu Valbuena. Një histori

Read Full Article

Conte – lamtumirë Kombëtares Italiane!

    Conte – lamtumirë Kombëtares Italiane!

Konfirmohen lajmet për largimin e trajnerit Antonio Conte nga Kombëtarja Italiane. Shkëputja e marrëdhënieve në fund të Kampionatit Europian 2016 është tashmë zyrtare, duke qenë se njoftimi vjen nga Presidenti

Read Full Article