Blitz

Sporti

Futbollisti i njohur: “Po të mos bëhesha futbollist, do të isha një parukier”

    Futbollisti i njohur: “Po të mos bëhesha futbollist, do të isha një parukier”

Sulmuesi i  interit, Keita Bale ka folur në faqen zyrtare të klubit të Zikaltërve në përgatitije të ndeshjes kundër Lazios, ish-skuadrën e tij. Ai u shpreh se: “Kur isha i

Read Full Article

(VIDEO) Skandal, lojtarët e Laçit rrahin futbollistin e Tiranës

    (VIDEO) Skandal, lojtarët e Laçit rrahin futbollistin e Tiranës

Skenat e dhunës rikthehen sërish në futbollin shqiptar. Incidenti i radhës është regjistruar në fundin e takimit Tirana-Laçi, i mbyllur në barazim 1-1. BalkanWeb ka arritur të sigurojë pamjet e

Read Full Article

Kërkimi për trajnerin e ri të Kombëtares, Donadoni: “Jam gati të vij, por ja çfarë duhet të bëjë Shqipëria”

    Kërkimi për trajnerin e ri të Kombëtares, Donadoni: “Jam gati të vij, por ja çfarë duhet të bëjë Shqipëria”

Që pas shkarkimit të Christian Panucci-t, FSHF është në kërkim të trajnerit të ri të Kombëtares. Ndër emrat që janë lidhur më shumë me stolin kuqezi janë Edy Reja, Besnik

Read Full Article

Hamdi Salihi i jep lamtumirën futbollit: “Vendimi im është krejtësisht intuitiv, nuk e imagjinoja kurrë që do largohesha”

    Hamdi Salihi i jep lamtumirën futbollit: “Vendimi im është krejtësisht intuitiv, nuk e imagjinoja kurrë që do largohesha”

Hamdi Salihi do t’i japë fund futbollit të luajtur ditën e shtunë. Lajmi u konfirmua nga klubi austriak i Neustadt, i cili ka publikuar në faqen zyrtare një letër të

Read Full Article

 Zgjedhja e trajnerit të Kombëtares, Edy Reja kërkon kohë nga Duka për të marrë vendimin

     Zgjedhja e trajnerit të Kombëtares, Edy Reja kërkon kohë nga Duka për të marrë vendimin

Ish-trajneri i Napolit, Lacios dhe Atalantas, Eduardo Reja ende nuk ka shuar dyshimet e fundit edhe pse fillimisht ishte drejt refuzimit të kombëtares. Sipas Syri.net Italiani ka qenë dhe është

Read Full Article

Zbulohet trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare!

    Zbulohet trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare!

Pas shkarkimit të Christian Panuccit, Federata Shqiptare e Futbollit është në kërkim të trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare. Së fundmi, ish-kapiteni i Kombëtares, Besnik Hasi është shfaqur si një

Read Full Article

E turpshme dhe e sikletshme, boksieri puth gazetaren në buzë gjatë intervistës

    E turpshme dhe e sikletshme, boksieri puth gazetaren në buzë gjatë intervistës

  Kubrat Pulev, boksier i njohur bullgar fitoi ndeshjen e boksit ndaj Bogdan Dinu në Las Vegas të shtunën që lamë pas. Kjo ishte fitorja e tij e 27 nga

Read Full Article

Ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur i kombëtares shqiptare

    Ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur i kombëtares shqiptare

Një lajm i keq ka ardhur sot nga bota e futbollit shqiptar. Ish-futbollisti i Tiranës dhe Kombëtares Ali Mema është ndarë nga jeta si pasojë e një sëmundje të rëndë

Read Full Article

Pas humbjes me Turqinë, flet Armand Duka

  Pas humbjes me Turqinë, flet Armand Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë prononcimin e tij të parë pas shkarkimit të Kristian Panuçit

Read Full Article

Prapaskenat e shkarkimit, si u prish kontrata me Panucci-n nga FSHF

  Prapaskenat e shkarkimit, si u prish kontrata me Panucci-n nga FSHF

Pas humbjes së djeshme të kombëtares kuqezi me Turqinë, Presidenti i FSHF, Armand Duka ka qenë deri në orën 3

Read Full Article

Lajmi i fundit/FSHF shkarkon trajnerin Christian Panucci

  Lajmi i fundit/FSHF shkarkon trajnerin Christian Panucci

Ndeshja e humbur e përfaqësues shqiptare ditën e djeshme me Turqinë, ka rezultuar vendimtare për Christian Panucci-n, pasi i ka

Read Full Article

Lojtari i bejsbollit do të bëhet sportisti më i paguar në histori, ja shuma “e çmendur” që do të përfitojë nga kontrata e re

  Lojtari i bejsbollit do të bëhet sportisti më i paguar në histori, ja shuma “e çmendur” që do të përfitojë nga kontrata e re

Mike Trout është lojtari i bejsbollit, i cili do të nënshkruajë kontratën më të majme në historinë e të gjitha

Read Full Article

UEFA dënon Cristiano Ronaldon, ky është ndëshkimi i vendosur

  UEFA dënon Cristiano Ronaldon, ky është ndëshkimi i vendosur

Mesa duket UEFA e ka marrë vendimin dhe do të ndëshkojë gjestin e bërë nga Cristiano Ronaldo në përfundim të

Read Full Article

Ideja e “çmendur” që vjen nga Spanja: “Të klonojmë Leo Messi-n”

  Ideja e “çmendur” që vjen nga Spanja: “Të klonojmë Leo Messi-n”

Prej vitesh jemi mësuar që të shohim driblime spektakolare, gola fantastike dhe magji me topin, nga ai që prej shumë

Read Full Article

Alarmohet Kombëtarja kuqezi, sulmuesi largohet nga stërvitja

  Alarmohet Kombëtarja kuqezi, sulmuesi largohet nga stërvitja

Kombëtarja kuqezi duket se është vënë në alarm ditën e sotme . Në seancën stërvitore të paradites së kësaj të

Read Full Article

Juventus, UEFA nis hetimin për gjestin e Cristiano Ronaldo në Champions League

  Juventus, UEFA nis hetimin për gjestin e Cristiano Ronaldo në Champions League

Gjesti i Cristiano Ronaldos si përgjigje për  Diego Simeone në fund të kthimit fantastik të rezultatit  nga Juventus në ndeshjen

Read Full Article

Kombëtarja, Panucci: “Ata që i thonë po Shqipërisë dhe pastaj fikin celularin nuk do bëhen kurrë lojtarë të vërtetë”

  Kombëtarja, Panucci: “Ata që i thonë po Shqipërisë dhe pastaj fikin celularin nuk do bëhen kurrë lojtarë të vërtetë”

Kombëtarja shqiptare do të nisë aventurën kualifikuese për në “Euro 2020” në 22 mars në stadiumin “Loro Boriçi”, ku do

Read Full Article

UEFA ndërhyn në shortin e Champions League, ja ndryshimi që do t’i ndodhë ndeshjeve të City dhe United

  UEFA ndërhyn në shortin e Champions League, ja ndryshimi që do t’i ndodhë ndeshjeve të City dhe United

Përpara shortit të hedhur nga UEFA për ndeshjet çerek finale të “Champions League”, ishte vendosur vetëm një rregull që kishte

Read Full Article

Hidhet shorti i Champions League, ja cilët janë çiftet çerekfinaliste

  Hidhet shorti i Champions League, ja cilët janë çiftet çerekfinaliste

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës çerekfinale në Champions League ku për herë të parë pas 9

Read Full Article

Kualifikueset “Euro2020”, Panucci publikon listën e lojtarëve për ndeshjet me Turqinë dhe Andorën

  Kualifikueset “Euro2020”, Panucci publikon listën e lojtarëve për ndeshjet me Turqinë dhe Andorën

Pas ndeshjeve të kombëtares në “Nations League”, kualifikuese që nuk shkuan dhe aq mirë për kuqezinjtë, në 22 mars do

Read Full Article

Refuzoi penalltinë në favor të tij, fansat duartrokasin gjestin e Messit

  Refuzoi penalltinë në favor të tij, fansat duartrokasin gjestin e Messit

Lionel Messi vodhi zemrat e fansave edhe një herë në ndeshjen e fundjavës, Barcelona- Rayo Vallecano. Skuadra e tij doli

Read Full Article