Blitz

Sporti

Gattuso i jep lamtumirën Milanit, ekipi Italian bëhet gati për revolucionin e tretë brenda pak vitesh

    Gattuso i jep lamtumirën Milanit, ekipi Italian bëhet gati për revolucionin e tretë brenda pak vitesh

Moskualifikimi në Champions League ka bërë që ekipi i Milanit të ndryshojë planet për vitin tjetër dhe të bëj gati fillimin e një revolucioni të tretë, brenda pak vitesh. Fjalët

Read Full Article

Edi Reja shpall listën e Kombëtares për ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë

    Edi Reja shpall listën e Kombëtares për ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë

Trajneri i kuqezinjve, Edi Reja, ka shpallur listën e kombëtares për dy ndeshjet eliminatore të EURO 2020 kundër Islandës dhe Moldavisë. Pas disa ditëve grumbullimi me lojtarë që janë në

Read Full Article

Pas infarktit në zemër, Iker Casillas merr mendimin e rëndësishëm për karrierën e tij

    Pas infarktit në zemër, Iker Casillas merr mendimin e rëndësishëm për karrierën e tij

Pas frikës së madhe, Iker Casillas merr edhe vendimin më të rëndësishëm, duke i dhënë fund karrierës së tij. Pritet vetëm zyrtarizimi, por në Portugali janë të sigurt se portieri

Read Full Article

Pas 5 vitesh Massimiliano Allegri do të largohet nga stoli i Juventus

    Pas 5 vitesh Massimiliano Allegri do të largohet nga stoli i Juventus

Massimiliano Allegri do të largohet nga stoli i Juventus në fund të këtij sezoni, pas 5 viteve si trajner i kulbit Italian. Në një njoftim të postuar ditën e sotme

Read Full Article

Femrat “mundëse” të Shqipërisë, tabutë që ato thyejnë duke sfiduar vetveten

    Femrat “mundëse” të Shqipërisë, tabutë që ato thyejnë duke sfiduar vetveten

Fusha e sportit është po aq e madhe sa edhe e bukur, por ajo ç’ka i bën sportet interesante, mbetet gjithmonë “lufta” mes dy kundështarëve. Një sport i tillë është

Read Full Article

Konfirmohet nga UEFA, shtyhet inagurimi i stadiumit “Arena Kombëtare”

    Konfirmohet nga UEFA, shtyhet inagurimi i stadiumit “Arena Kombëtare”

Ndeshja kundër Moldavisë në program më 11 qershor ishte afati i vendosur nga Federata Shqiptare e Futbollit për inagurimin e stadimit të ri “Arena Kombëtare”. Por për të parë skuadrën

Read Full Article

Probleme kardiake, Iker Casillas shtrohet me urgjencë në spital

    Probleme kardiake, Iker Casillas shtrohet me urgjencë në spital

Iker Casillas është shtruar urgjentisht në spital ditën e sotme pas një problemi në zemër. Sikurse bëjnë me dije mediat portugeze, portieri i “Porto”-s pësoi një atak kardiak gjatë trajnimit

Read Full Article

Përfshihet në një aksident, ndërron jetë futbollisti i njohur

    Përfshihet në një aksident, ndërron jetë futbollisti i njohur

Sulmuesi i njohur i kombëtares çeke, Josef Sural, ka ndërruar jetë pasi autobuzi që transportonte atë dhe gjashtë lojtarë të tjerë të klubit turk, Aytemiz Alanyaspor, u përfshi në një

Read Full Article

Messi i siguron titullin e 26-të Barcelonës

  Messi i siguron titullin e 26-të Barcelonës

Barcelona fitoi ndaj Levantes me rezultat 1-0 duke siguruar matematikisht titullin në La Liga për sezonin 2018/19. Barcelona siguroi titullin

Read Full Article

(Video) Publikohet momenti i arrestimit të Conor McGregor

  (Video) Publikohet momenti i arrestimit të Conor McGregor

Para pak kohësh, ish-kampioni i MMA-së, Conor McGregor, u përfshi në një incident me një fans. Në dalje të një

Read Full Article

Edy Reja me risi në pankinë, “bomber” shqiptar në stafin teknik

  Edy Reja me risi në pankinë,  “bomber” shqiptar në stafin teknik

“Më duhet pak kohë për të njohur skuadrën dhe si punohet në Federatë”. Kjo ishte një nga deklaratat e Edi

Read Full Article

Edy Reja trajneri i ri i Kombëtares shqiptare, firmos kontratën me presidentin Duka

  Edy Reja trajneri i ri i Kombëtares shqiptare, firmos kontratën me presidentin Duka

Edy Reja është tashmë zyrtarisht trajneri i ri i Kombëtares shqiptare. Ai së bashku me presidentin e FSHF –së me

Read Full Article

Vazhdon “beteja 17 milionëshe” mes Cardiff dhe Nantes për Emiliano Sala

  Vazhdon “beteja 17 milionëshe” mes Cardiff dhe Nantes për Emiliano Sala

Kanë kaluar më shumë se 3 muaj nga aksidenti ajror që i mori jetën tragjikisht sulmuesit Emiliano Sala, e sërish

Read Full Article

Hidhet shorti për gjysmëfinalet në Kupën e Shqipërisë!

  Hidhet shorti për gjysmëfinalet në Kupën e Shqipërisë!

Është hedhur shorti në Federatën Shqiptare të Futbollit që përcakton përballjet në gjysmëfinalet e Kupës. Një finale e parakohshme është

Read Full Article

Zyrtare: Federata Shqiptare e Futbollit zgjedh trajnerin e ri!

  Zyrtare: Federata Shqiptare e Futbollit zgjedh trajnerin e ri!

Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj, pas një periudhe gati njëmujore kërkimesh, sa i përket

Read Full Article

Panucci kthehet në pankinë,  ja kë do të marrë në drejtim ish trajneri i kombëtares shqiptare

  Panucci kthehet në pankinë,  ja kë do të marrë në drejtim ish trajneri i kombëtares shqiptare

Pas shkarkimit nga pankina e kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi nuk do të qëndrojë pa punë për një kohë të

Read Full Article

A është Reja trajneri i ri i kombëtares shqiptare? Flet për herë të parë Armando Duka

  A është Reja trajneri i ri i kombëtares shqiptare? Flet për herë të parë Armando Duka

Pas Beppe Dossena, Gianni De Biasi dhe Christian Panucci, Edy Reja do të jetë “azzurri” i 4-ët që do të

Read Full Article

Sipas mediave italiane, Kombëtarja shqiptare tashmë e ka gjetur trajnerin e saj

  Sipas mediave italiane, Kombëtarja shqiptare tashmë e ka gjetur trajnerin e saj

Presidenti i FSHF-së  Armand Duka duke se ditën e djeshme nuk ka udhëtuar drejt Italisë për tu takuar vetëm me

Read Full Article

Federata Italiane e Futbollit gjobit me 5 mijë € Igli Taren, ja arsyeja!

  Federata Italiane e Futbollit gjobit me 5 mijë € Igli Taren, ja arsyeja!

Drejtori sportive i Lacios, Igli Tare ka përfunduar në Komisionin e Disiplinës të Federatës Italiane të Futbollit, pas episodit të

Read Full Article

Arrestohet babai i Lionel Messit, zbulohet arsyeja

  Arrestohet babai i Lionel Messit, zbulohet arsyeja

Mbrëmjen e djeshme është arrestuar nga policia e Rosarios në Argjentinë, Jorge Messi, babai i Lionel Messit. Shkak për arrestimin

Read Full Article

20 futbollistët më të paguar në botë, “France Futboll” publikon shifrat marramendëse

  20 futbollistët më të paguar në botë, “France Futboll” publikon shifrat marramendëse

Revista e mirënjohur e futbollit “France Football” ka publikuar listën me 20 lojtarët më të paguar në botë. Këto shifra

Read Full Article