Blitz

Sporti

Hidhet shorti i Champions League, përballje fantastike në fazën e 1/8

    Hidhet shorti i Champions League, përballje fantastike në fazën e 1/8

Champions League futet zyrtarisht në fazën më të bukur të tij, teksa në Nion u hodh shorti për fazën e 1/8. 16 ekipet më të mira të europës, mësuan kundërshtarët

Read Full Article

Arrihet marrëveshja, Edi Reja trajner i kombëtares për katër vitet e ardhshme

    Arrihet marrëveshja, Edi Reja trajner i kombëtares për katër vitet e ardhshme

Edi Reja dhe Federata Shqiptare e Futbollit, kanë arritur marrëveshje që Reja të jetë trajner i kombëtares tonë edhe për 4 vitet e ardhshme. SIpas Top Channel i vetmi detaj

Read Full Article

Ofendoi tifozët e Arsenal-it, Granit Xhaka reagon duke sqaruar situatën

    Ofendoi tifozët e Arsenal-it, Granit Xhaka reagon duke sqaruar situatën

  Kapiteni i Arsenalit reagoi me zemërim pasi zëvendësimi i tij gjatë barazimit 2-2 të Arsenalit me Crystal Palace të dielën u përshëndet nga brohoritjet sarkastike. Granit Xhaka ka fajësuar

Read Full Article

Granit Xhaka shkëputet nga futbolli: “Ka gjëra më të rëndësishme në jetë”

    Granit Xhaka shkëputet nga futbolli: “Ka gjëra më të rëndësishme në jetë”

Granit Xhaka është një ndër futbollistët më të talentuar shqiptarë, që tashmë gëzon një karrierë të suksesshme disa vjeçare. Por ka ardhur momenti që ai të bëjë një shkëputje nga

Read Full Article

Partizanit i prishet festa pas fitores, merr flakë autobusi i tifozëve

    Partizanit i prishet festa pas fitores, merr flakë autobusi i tifozëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pas fitores së Partizanit në Superkupën shqiptare kundër Kukësit.  Autobusi që transportonte tifozët e Partizanit pas suksesit në Superkupën e Shqipërisë ndaj Kukësit, është

Read Full Article

Skëndërbeu, 1 milion Euro për ti paguar UEFA-s, ç’po ndodh me skuadrën?

    Skëndërbeu, 1 milion Euro për ti paguar UEFA-s, ç’po ndodh me skuadrën?

Dënimi i Skënderbeut që u la në fuqi edhe nga KAS përmban një sanksionim me gjobë në vlerë monetare prej 1 milion eurosh. Skuadra e Skënderbeut është e detyruar që

Read Full Article

Pas eleminimit nga Europa League, Kukësi shkarkon për herë të dytë trajnerin Gjoka

    Pas eleminimit nga Europa League, Kukësi shkarkon për herë të dytë trajnerin Gjoka

Ernest Gjoka nuk do të jetë më trajner i KF Kukësit. Lajmin e ka bërë të ditur të ditur vetë faqja zyrtare e klubit verilindor mëngjesin e sotëm, duke u

Read Full Article

CAS trondit Skëndërbeun, lë në fuqi pezullimin 10-vjeçar në kompeticionet europiane

    CAS trondit Skëndërbeun, lë në fuqi pezullimin 10-vjeçar në kompeticionet europiane

Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në kompeticionet europiane. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar, i cili shpresonte

Read Full Article

Neymar humb bonusin prej 375 mijë euro, ja cila ishte arsyeja

  Neymar humb bonusin prej 375 mijë euro, ja cila ishte arsyeja

Vitin e kaluar u zbulua se në kontratën e Neymarit me PSG ekzistonte një klauzolë që do ta shpërblente brazilianin

Read Full Article

Lazio shtyn rikthimin e Strakoshës në fushën e blertë

  Lazio shtyn rikthimin e Strakoshës në fushën e blertë

Ka qenë një sezon i mirë ky i fundit për portierin e Kombëtares,Thoma Strakosha. Por një dëmtim që pësoi në

Read Full Article

Pjesëmarrja e Milan në Kupat e Europës, ky është vendimi zyrtar i UEFA-s

  Pjesëmarrja e Milan në Kupat e Europës, ky është vendimi zyrtar i UEFA-s

Website-i zyrtar i TAS (Gjykata Arbitrare Sportive), ka publikuar para pak minutash, marrëveshjen mes Milan-it dhe Uefa-s , në të

Read Full Article

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Lojrat Europiane!

  Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Lojrat Europiane!

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) transmetoi drejtpërdrejt momentin kur Majlinda Kelmendi mori medaljen e artë në Lojërat Europiane në ‘Minsk’.

Read Full Article

Zhvillim i ri në rastin e Emiliano Sala, arrestohet një i dyshuar për vrasje

  Zhvillim i ri në rastin e Emiliano Sala, arrestohet një i dyshuar për vrasje

Një zhvillim i ri ka ndodhur në rastin e Emiliano Sala, futbollistit i cili ndërroi jetë në 21 janar si

Read Full Article

Arrestohet Michel Platini, ish-presidenti i UEFA akuzohet për korrupsion

  Arrestohet Michel Platini, ish-presidenti i UEFA akuzohet për korrupsion

Michel Platini, ish-presidenti i UEFA-s, është arrestuar për shkak të vendimit që Kupa e Botës në vitin 2022 të zhvillohet

Read Full Article

Pas akuzave për përdhunim, Neymar merret në pyetje nga policia për 5 orë: “Herët ose vonë do të dalë e vërteta!”

  Pas akuzave për përdhunim, Neymar merret në pyetje nga policia për 5 orë: “Herët ose vonë do të dalë e vërteta!”

Pak kohë më parë Neymar është akuzuar për përdhunim nga njuë modele në Paris. |Ai është marrë për rreth 5

Read Full Article

Renditja e FIFA/ Shqipëria humbet pozicione, Kosova thyen rekord

  Renditja e FIFA/ Shqipëria humbet pozicione, Kosova thyen rekord

FIFA ka publikuar ditën e sotme renditjen e re të shteteve për muajin qeshor. Shqipëria ka humbur 4 vende nga

Read Full Article

Nuk pranoi të drejtonte skuadrën në ndeshjen me Kosovën, Mali i Zi përzë trajnerin

  Nuk pranoi të drejtonte skuadrën në ndeshjen me Kosovën, Mali i Zi përzë trajnerin

Ditën e djeshme, në prag të ndeshjes Kosovë-Mali i Zi, lajmi që trajneri Ljubisha Tumbakoviç dhe lojtarët Filip Stojkoviç dhe

Read Full Article

Një super ofertë për Pogba nga Real Madrid!

  Një super ofertë për Pogba nga Real Madrid!

Real Madrid as që ka ndërmend të heq dorë nga Paul Pogba. Plani i presidenti Florentino Perez nuk njeh limite,

Read Full Article

Liverpool fiton “Champions League” për herë të 6, mposht 2-0 Totenhemin

  Liverpool fiton “Champions League” për herë të 6, mposht 2-0 Totenhemin

Liverpooli rikthehet në majën e futbollit europian, pasi mposht në finalen emocionuese të Champions League rivalët anglezë të Tottenhamit. Gjithçka

Read Full Article

Hysaj thotë lamtumirë: “Jam gati për një aventurë të re, vitet tek Napoli kanë mbaruar”

  Hysaj thotë lamtumirë: “Jam gati për një aventurë të re, vitet tek Napoli kanë mbaruar”

Pas ardhjes së Giovanni Di Lorenzo tek Empoli, Napoli po përgatitet për të përshëndetur Elseid hysajn. Aventura e shqiptarit me

Read Full Article

Luciano Spalleti shkarkohet nga Interi, ky është trajneri i ri i klubit zikaltër

  Luciano Spalleti shkarkohet nga Interi, ky është trajneri i ri i klubit zikaltër

Pas dy sezoneve dhe kualifikimeve në Champions, aventura mes Interit dhe Luciano Spallettit ka mbaruar. Largimi është bërë zyrtar dhe

Read Full Article
1 2 3 85