Blitz

Une i Paragjykuari

(Foto) E tallnin për nishanet, tashmë 20-vjeçarja malajziane regjistrohet në “Miss Universe”

    (Foto) E tallnin për nishanet, tashmë 20-vjeçarja malajziane regjistrohet në “Miss Universe”

Një vajzë 20-vjeçare malajziane ka rënë pre e bullizmit përgjatë gjithë jetës së saj për shkak të mijëra nishaneve që ka të shpërndara në të gjithë trupin. Por kjo nuk

Read Full Article

Historia e dhimbshme, vajza 12-vjeçare mbeti shtatzënë. Fati i keq bëri që fëmija të lindte me sindromën Down

    Historia e dhimbshme, vajza 12-vjeçare mbeti shtatzënë. Fati i keq bëri që fëmija të lindte me sindromën Down

Një histori prekëse e një vajze të vogël është transmetuar sot në emisionin “Me zemër të hapur”. Një 14-vjeçare që ngeli shtatzënë kur ishte vetëm 12 vjeçe dhe sot rrit

Read Full Article

Anglezi e kupton pas 90 vitesh se është… femër

    Anglezi e kupton pas 90 vitesh se është… femër

Një ushtar që ka luftuar në Luftën II Botërore ka thënë se ka vendosur të jetojë si femër në moshën 90-vjeçare, pas një jete të tërë kur ka mohuar gjininë

Read Full Article

Fjalët prekëse të nënës me fëmijë me sindromën Down

    Fjalët prekëse të nënës me fëmijë me sindromën Down

Një nënë amerikane me 3 fëmijë, 2 prej të cilëve me sindromën Down, ka shkruar një letër prekëse për fëmijët e saj dhe trajtimin që duhet t’u bëhet fëmijëve me

Read Full Article

E tallën se kishte lëkurën me shenja, vajza i çudit me veprimin e saj

    E tallën se kishte lëkurën me shenja, vajza i çudit me veprimin e saj

Ash Soto ishte vetëm 12 vjeçe kur u diagnostikua me një sëmundje lëkure që i shkaktonte asaj një lëkurë me shenja në të gjithë trupin. Kjo sëmundje vinte pasi lëkura

Read Full Article

Zakonet e vjetra, babai refuzon të takojë vajzën edhe pas 15 vitesh

    Zakonet e vjetra, babai refuzon të takojë vajzën edhe pas 15 vitesh

Historia e një vajze me babain e saj, të cilët kanë humbur 15 vite nga jeta e tyre pa u takuar me njëri-tjetrin për shkak të një zakoni në një

Read Full Article

“Ti më bëre vrasës, nënë!”. Letra e të burgosurit

    “Ti më bëre vrasës, nënë!”. Letra e të burgosurit

Një i dënuar me vdekje në pritje të ekzekutimit kërkoi si dëshirë të fundit një laps dhe një letër. Pasi shkroi për disa minuta, i dënuari thirri rojën dhe i

Read Full Article

“Më detyruan të flija me disa meshkuj”, rrëfimet e tmerrshme të vajzave shqiptare të trafikuara në Angli

    “Më detyruan të flija me disa meshkuj”, rrëfimet e tmerrshme të vajzave shqiptare të trafikuara në Angli

Trafikimi i njerëzve në Britaninë e Madhe është në rritje. Të dhënat e fundit tregojnë se në vitin 2015, më shumë se 3266 njerëz janë bërë pre e trafikimit, një

Read Full Article

16-vjeçarja: “Mami më tha të shkoja për 100 mijë lekë me shokun e të dashurit të saj”

  16-vjeçarja: “Mami më tha të shkoja për 100 mijë lekë me shokun e të dashurit të saj”

Mami donte të më lidhte me shokun e të dashurit të saj dhe ai do t’i jepte 100 mijë lekë”.

Read Full Article

E bija i kërkon të kthehet në shtëpi, babai e refuzon

  E bija i kërkon të kthehet në shtëpi, babai e refuzon

Në vazhdën e historive sociale të trajtuara te “Shihemi në gjyq”, këtë herë kanë qenë babë e bijë në qendër

Read Full Article

Letra prekëse e 15-vjeçares së përdhunuar: “Ju paralajmëroj për atë që më ndodhi mua”

  Letra prekëse e 15-vjeçares së përdhunuar: “Ju paralajmëroj për atë që më ndodhi mua”

Një adoleshente australiane, e cila vrau veten pasi u përdhunua nga 2 persona, ka shkruar në një letër ngjarjen e

Read Full Article

Videot e seksit, tragjedia e italianes që vrau veten

  Videot e seksit, tragjedia e italianes që vrau veten

Në prill të vitit 2015, italiania 31-vjeçare Tiziana Cantone nga Napoli shpërndau gabimisht në WhatsApp disa video seksi të regjistruara,

Read Full Article

Përjetimet e frikshme: “Më ngjan djali me atë që më përdhunoi”

  Përjetimet e frikshme: “Më ngjan djali me atë që më përdhunoi”

Vajzat që janë bërë viktima përdhunimesh dhe kanë mbijetuar, por duke mbetur shtatzëna nga përdhunuesit e tyre, kanë rrëfyer përjetimet

Read Full Article

I dashur babi, vajza jote të kërkon një nder!

  I dashur babi, vajza jote të kërkon një nder!

(Letra e një vajze pa lindur akoma në barkun e nënës) I dashur babi, Doja të të falënderoja që kujdesesh

Read Full Article

7-vjeçari që duket si 77 vjeç

  7-vjeçari që duket si 77 vjeç

Mohammad Abdelmajeed është një vogëlush 7-vjeçar nga Damasku që vuan nga një sëmundje e rrallë e plakjes, që e bën

Read Full Article

E tallën për pamjen. Ja përgjigjja e saj

  E tallën për pamjen. Ja përgjigjja e saj

Një grua, fotoja e së cilës u shpërnda mijëra herë në Facebook, nga morën shkas shumë njerëz që e tallën

Read Full Article

Politikania e përdhunuar: Nuk jam viktimë, por e mbijetuar

  Politikania e përdhunuar: Nuk jam viktimë, por e mbijetuar

Një ligjbërëse britanike ka prekur mijëra njerëz me rrëfimin e saj të trishtë. Michelle Thomson tregoi gjatë një seance në

Read Full Article

Bullizmi për pamjen e jashtme

  Bullizmi për pamjen e jashtme

“Kur isha 10 vjeç, dikush më erdhi afër dhe më tha se nëse do të dukej si unë do të

Read Full Article

Boksieri gay që synon të bëhet kampion bote

  Boksieri gay që synon të bëhet kampion bote

Orlando Cruz është boksieri portorikan me prirje homoseksuale, që synon të bëhet sot në mbrëmje kampion bote në peshën e

Read Full Article

Paragjykohej për vetullat e saj të trasha, sot është modele

  Paragjykohej për vetullat e saj të trasha, sot është modele

Një 17-vjeçare, e paragjykuar për një kohë të gjatë për shkak të vetullave të saj të trasha, sot është modele

Read Full Article

Lolita poston foto me ferexhe, komentuesit i vërsulen

  Lolita poston foto me ferexhe, komentuesit i vërsulen

Rrjetet sociale, sipas specialistëve të komunikimit, veçanërisht kur ato përdoren nga persona anonimë, mund të bëhen të rrezikshme si “vend

Read Full Article