Blitz

Social-Info

Histori si nëpër filma! Vajza e marrë rob lajmëron policinë: Shpejtoni! Policia gjen 3 femra të vdekura

    Histori si nëpër filma! Vajza e marrë rob lajmëron policinë: Shpejtoni! Policia gjen 3 femra të vdekura

Portali i “CNN” ka publikuar një video në të cilën tregohet një histori si nëpër filma. Një vajzë e marrë rob ka bërë të mundur të çlirohet për pak kohë,

Read Full Article

Mirela Sula: I lava me lot rrugët e Tiranës. Jam ndeshur me doktorë të akullt kur humba vajzën time…

    Mirela Sula:  I lava me lot rrugët e Tiranës. Jam ndeshur me doktorë të akullt kur humba vajzën time…

Mirela Sula është një psikologe e njohur, e cila prej vitesh jeton në Londër, e njohur më së shumti si “Migrant Woman”. Psikologia, e cila më herët ka marrë dhe

Read Full Article

Skandaloze! Mamaja ftonte meshkuj të abuzonin seksualisht me të bijën 10-vjeçare, vajza ndërron jetë

    Skandaloze! Mamaja ftonte meshkuj të abuzonin seksualisht me të bijën 10-vjeçare, vajza ndërron jetë

Mamaja e një 10-vjeçareje gjendet aktualisht përpara autoriteteve policore pasi ajo sistematikisht ka ftuar meshkuj në shtëpinë e saj të abuzojnë seksualisht me të bijën 10- vjeçare thjesht sepse i

Read Full Article

Fotot skandaloze të vogëlushes kosovare! Komentuesit, akuza për pedofili…

Fotot skandaloze të vogëlushes kosovare! Komentuesit, akuza për pedofili…

Go3 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Jetojmë në kohën kur një nga manitë më të mëdha të vajzave është bota e modës. Me sytë nga yjet botërorë,

Read Full Article

Letra prekëse e mësueses për 13-vjeçarin që humbi jetën pak ditë më parë

    Letra prekëse e mësueses për 13-vjeçarin që humbi jetën pak ditë më parë

Një ngjarje e rëndë tronditi kryeqytetin mbrëmjen e së dielës, kur një 13-vjeçar ra nga ballkoni i apartamentit ku jetonte dhe  humbi jetën. Bëhet fjalë për Jusif Hussin, djaloshi me

Read Full Article

“Seksizmi në punë” – Punonjësit meshkuj mbajnë kalendar për periodat e kolegeve të tyre

    “Seksizmi në punë” – Punonjësit meshkuj mbajnë kalendar për periodat e kolegeve të tyre

Ka bërë bujë në rrjetet sociale fakti se meshkujt janë vazhdimisht duke kërkuar zgjidhje për të kuptuar se kur femrat me të cilat ata kalojnë një pjesë të mirë të

Read Full Article

Blerjet online, Posta Shqiptare refuzon të përgjigjet. Ja ç’mendojnë konsumatorët

    Blerjet online, Posta Shqiptare refuzon të përgjigjet. Ja ç’mendojnë konsumatorët

Vendimi i miratuar nga Këshilli i Ministrave me kërkesë të ministrisë së Financave, për uljen e kufirit të pataksueshëm në 22 euro për blerjet online, nuk është pritur mirë nga

Read Full Article

6 tregime frymëzuese nga njerëz që kanë takuar Nënë Terezën

    6 tregime frymëzuese nga njerëz që kanë takuar Nënë Terezën

Ka mjaftuar një moment apo edhe një kohë e shkurtër në të cilën këta personazhe e kanë njohur Nënë Terezën sa për të thënë se shenjtorja rrezaton praninë e Perëndisë. Disa

Read Full Article

(Intervistë) Lira Gjika: Prindër, çojini fëmijët në çerdhe/kopsht! Kështu i ndihmoni të zhvillohen!

  (Intervistë) Lira Gjika: Prindër, çojini fëmijët në çerdhe/kopsht! Kështu i ndihmoni të zhvillohen!

Me fillimin e vitit të ri shkollor, fëmijët janë tema kryesore e diskutimeve dhe data 1 shtator ka qenë dita e

Read Full Article

Vasil Lupu, shqiptari që udhëhoqi Moldavinë për 19 vjet

  Vasil Lupu, shqiptari që udhëhoqi Moldavinë për 19 vjet

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Nga Marin Mema Një nga figurat më pak të trajtuara nga

Read Full Article

Kush i shikon fotografitë nudo që ju dërgoni nëpërmjet internetit?

  Kush i shikon fotografitë nudo që ju dërgoni nëpërmjet internetit?

Pas hyrjes së internetit dhe rrjeteve sociale në jetët tona, ka ndryshuar në mënyrë rrënjësore edhe seksualiteti dhe mënyra se

Read Full Article

Shenjtërimi i Nënë Terezës – besimtarët, jobesimtarët dhe… shqiptarët!

  Shenjtërimi i Nënë Terezës – besimtarët, jobesimtarët dhe… shqiptarët!

Vetëm pak ditë na ndajnë nga 4 shtatori i shënuar, data që Papa Françesku ka përzgjedhur për të kryer ceremoninë

Read Full Article

10 zakone të thjeshta që iu bëjnë të lumtur e të shëndetshëm

  10 zakone të thjeshta që iu bëjnë të lumtur e të shëndetshëm

Kur bëhet fjalë për një ndryshim në jetën tuaj, e gjitha qëndron në përpjekjen tuaj, enegjinë që vini në punë

Read Full Article

Psikologët: Një marrëdhënie e lumtur përcaktohet nga këto dy tipare themelore

  Psikologët: Një marrëdhënie e lumtur përcaktohet nga këto dy tipare themelore

Një marrëdhënie që të jetë e gjatë, e qëndrueshme dhe e fortë ka nevojë për shumë punë dhe përpjekje të

Read Full Article

Ekspertët e punësimit: Vajza, hiqeni unazën e martesës kur shkoni në intervistë

  Ekspertët e punësimit: Vajza, hiqeni unazën e martesës kur shkoni në intervistë

Një intervistë pune sigurisht është shumë stresuese. Përpos faktit se një intervistë është shumë e vështirë për tu menaxhuar nga

Read Full Article

Intervistë me një pedofil: Kur eksitohesh seksualisht nga një 4-vjeçare…

  Intervistë me një pedofil: Kur eksitohesh seksualisht nga një 4-vjeçare…

Sipas studimeve të fundit, rreth 1 për qind e meshkujve të rritur (mbi 18 vjeç) fill pas pubertetit kanë dëshira

Read Full Article

(Video) Drithëruese! Mënyra se si u flisni fëmijëve tuaj thotë shumë për të ardhmet e tyre

  (Video) Drithëruese! Mënyra se si u flisni fëmijëve tuaj thotë shumë për të ardhmet e tyre

Shkolla “Atlanta Speech” ka realizuar një video për të sensibilizuar të gjithë të rriturit (prindër, mësues etj.) për mënyrën se

Read Full Article

Rio 2016: Notarja kineze tregon se ç’do të thotë të të vijnë periodat gjatë garës

Rio 2016: Notarja kineze tregon se ç’do të thotë të të vijnë periodat gjatë garës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 1 Notarja kineze, Fu Yuanhui, ka thyer tabu duke folur publikisht për

Read Full Article

Gratë heqin perçet, burrat presin mjekrën pasi qyteti i tyre në Siri shpëtohet nga sundimi i ISIS-it

Gratë heqin perçet, burrat presin mjekrën pasi qyteti i tyre në Siri shpëtohet nga sundimi i ISIS-it

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Pas dy vitesh jetese nën sundimin e Shtetit Islamik, banorët e

Read Full Article

Rio 2016: Ndjekësit “kryqëzojnë” sportistët mbipeshë; ja reagimi i tyre…

  Rio 2016: Ndjekësit “kryqëzojnë” sportistët mbipeshë; ja reagimi i tyre…

Edhe pse sportistët që kanë mundësinë të garojnë në Lojërat Olimpike të këtij viti në Rio, janë lodhur për të

Read Full Article

Fatkeqësisht, edhe këtë herë femrat janë diskriminuar në Lojërat Olimpike! Ja cilat janë rastet…

Fatkeqësisht, edhe këtë herë femrat janë diskriminuar në Lojërat Olimpike! Ja cilat janë rastet…

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Sigurisht, në çdo event që përfshin të gjithë botën ka edhe

Read Full Article