Blitz

Social-Info

Zbulohet skica e fshehtë e Leonardo Da Vinçit, del në ankand për 15.8 milionë dollarë

    Zbulohet skica e fshehtë e Leonardo Da Vinçit, del në ankand për 15.8 milionë dollarë

Një skicë e panjohur e Leonardo Da Vinçit doli në ankand nga një mjek në pension dhe u vlerësua me shifrën prej 15.8 milionë dollarësh. Sipas shtëpisë së ankandeve  “Tajan”,

Read Full Article

Lira Gjika: Si t’u përgjigjeni fëmijëve kur pyesin për Babagjyshin?

    Lira Gjika: Si t’u përgjigjeni fëmijëve kur pyesin për Babagjyshin?

Sapo kemi hyrë në muajin dhjetor, i cili njihet ndryshe si muaji i festave. Të gjithë e dimë se festat e fundvitit po vijnë, por bashkë me to vazhdon të

Read Full Article

Zbulo se si duke festuar mund të bësh një fëmijë të lumtur

    Zbulo se si duke festuar mund të bësh një fëmijë të lumtur

Festat e fundvitit po afrojnë dhe meqenëse këto festa janë gëzimi më i madh i fëmijëve, këshilli studentor, në bashkëpunim me Civils In Action – C.I.A dhe me mbështetjen e

Read Full Article

Vajzat që nuk veshin reçipeta a japin mesazh të gabuar?

    Vajzat që nuk veshin reçipeta a japin mesazh të gabuar?

Ka ndodhur disa herë, sidomos së fundmi, të shohim se personazhe publike shqiptare ose të huaja zgjedhin që të veshin bluza ku duket qartazi mungesa e reçipetave. Shpesh këto vajza

Read Full Article

“Të mbijetuarit e krimeve të urrejtjes”, një vajzë u mëson grave myslimane si të vetëmbrohen

    “Të mbijetuarit e krimeve të urrejtjes”, një vajzë u mëson grave myslimane si të vetëmbrohen

Një grua myslimane u mëson vetëmbrojtjen të gjitha grave  ndërkohë që sulmet ndaj figurës femërore vazhdojnë të shtohen.  Urrejtja kundër myslimanëve aktualisht është në nivelin më të lartë, sidomos pas

Read Full Article

(Video) Habit artistja! Lejon meshkujt t’i prekin pjesët intime për të mbrojtur një kauzë të madhe

    (Video) Habit artistja! Lejon meshkujt t’i prekin pjesët intime për të mbrojtur një kauzë të madhe

Një artiste nga Zvicra, Milo Moire, ka bërë një performancë publike që shumë e kanë konsideruar jo të përshtatshme në disa qytete të Europës. Duke vendosur një kuti me pasqyra

Read Full Article

Sa “followers” kam? Pyetja e rrezikshme që po shkatërron egon e secilit prej nesh

    Sa “followers” kam? Pyetja e rrezikshme që po shkatërron egon e secilit prej nesh

Historinë e Narcizit, që pa veten të pasqyruar në ujë, u dashurua marrëzisht pas imazhit të tij dhe duke u zgjatur për ta prekur dhe shtrënguar ra në ujë e u

Read Full Article

Loja që i bëri shqiptarët të renditen të parët për kontributin në shkencë

Loja që i bëri shqiptarët të renditen të parët për kontributin në shkencë

Hera e parë në histori që një lojë në telefon mbledh të dhëna shkencore që u shërbejnë shkencëtarëve për studime në gjetjen e zgjidhjes për sëmundjen e rëndë të demencës

Read Full Article

Historia e pazakontë e burrit me HIV që kreu marrëdhënie me 104 vajza dhe gra

  Historia e pazakontë e burrit me HIV që kreu marrëdhënie me 104 vajza dhe gra

Edhe pak ditë ndajnë nga gjykimi i një burri, i cili është arrestuar në Malawi sepse ka kryer marrëdhënie seksuale

Read Full Article

Kush ka zemër të ecë në këtë lartësi?

  Kush ka zemër të ecë në këtë lartësi?

E përballoni dot të ecni në 340 m lartësi, mbi një urë xhami të tejdukshme, pa rrip sigurimi? Sfida e

Read Full Article

Fakte që duhet t’i dini: Fëmijët nuk e trashëgojnë inteligjencën nga mamatë e tyre

  Fakte që duhet t’i dini: Fëmijët nuk e trashëgojnë inteligjencën nga mamatë e tyre

Një studim i “Psychology Spot”, që është shpërndarë në mënyrë virale në rrjet në muajin shtator, tregonte se inteligjenca e

Read Full Article

Meksikë, pastori abuzon me 8-vjeçaren në këmbim të 2 arkave me birrë

  Meksikë, pastori abuzon me 8-vjeçaren në këmbim të 2 arkave me birrë

Një pastor është akuzuar për përdhunimin e një vajze 8 vjeç, në këmbim të 2 arkave me birrë për babanë

Read Full Article

Muaji i ndërgjegjësimit për sindromën Down, ja aktivitetet që do të zhvillohen dhe personazhet që do t’i bashkohen

  Muaji i ndërgjegjësimit për sindromën Down, ja aktivitetet që do të zhvillohen dhe personazhet që do t’i bashkohen

Për të katërtin vit radhazi, fondacioni “Down Sindrome Albania” organizon aktivitete në mbështetje të muajit të ndërgjegjësimit për sindromën Down

Read Full Article

Pse disa fëmijë ushtrojnë bullizmin mbi fëmijët e tjerë?

  Pse disa fëmijë ushtrojnë bullizmin mbi fëmijët e tjerë?

Ju mund të jeni një nga ata prindër që gjatë një dite në punë ju telefonojnë dhe ju thonë se

Read Full Article

Sa prekëse! Babai i shkruan një letër vogëlushes së tij për partnerin e saj të ardhshëm…

  Sa prekëse! Babai i shkruan një letër vogëlushes së tij për partnerin e saj të ardhshëm…

E dashur  vogëlushja ime e ëmbël, Kohët e fundit, unë dhe mamaja jote kemi qenë duke kërkuar në Google për

Read Full Article

A po jetojmë në dekadën kur tradhtia thjesht pranohet? Ja çfarë thotë studimi

  A po jetojmë në dekadën kur tradhtia thjesht pranohet? Ja çfarë thotë studimi

Kur shohim çifte të dashuruarish rreth e rrotull menjëherë pyesim veten se kur do të jetë momenti që do të

Read Full Article

Nëse ndjeni se jeni një “mama e keqe”, lexoni këtë!

  Nëse ndjeni se jeni një “mama e keqe”, lexoni këtë!

Me siguri jeni një nënë që për momentin ndiheni shumë keq. Jeni duke fajësuar veten, jeni duke pyetur dhe analizuar

Read Full Article

(Intervistë) Afërdita Rada: Prindërit shqiptarë e thërrasin fëmijën mbret, por nuk e trajtojnë si të tillë

  (Intervistë) Afërdita Rada: Prindërit shqiptarë e thërrasin fëmijën mbret, por nuk e trajtojnë si të tillë

Me ardhjen në jetë të një fëmije, përveç gëzimit dhe lumturisë, vijnë edhe ndjesi të tjera, si përgjegjësia apo detyra

Read Full Article

Gratë duhet t’i trajtonin kështu burrat në 1955-n! Aktuale apo të vjetruara këto zakone?

  Gratë duhet t’i trajtonin kështu burrat në 1955-n! Aktuale apo të vjetruara këto zakone?

Do të habiteni që disa prej tyre janë shumë aktuale dhe të tjerat thjesht shumë të frikshme për t’i menduar!

Read Full Article

Leksioni i ndarjes Jolie-Pitt: Një martesë përfundon kur prindërit dështojnë në misionin e prindërimit!

  Leksioni i ndarjes Jolie-Pitt: Një martesë përfundon kur prindërit dështojnë në misionin e prindërimit!

(Një shkrim nga psikologia Darby Fox) Angelina Jolie, në dosjen që ka hapur për divorcin nga bashkëshorti i saj Brad

Read Full Article

Dhuna ekstreme, alarmi i psikologëve: Po shkatërrojnë shëndetin mendor të minorenëve!

  Dhuna ekstreme, alarmi i psikologëve: Po shkatërrojnë shëndetin mendor të minorenëve!

Dhuna ekstreme që po shfaqet mes të rinjve në shkolla është produkt i mungesës së komunikimit në familje dhe këshillimit

Read Full Article