Blitz

Sociale

Mediat sociale, OBSH: Të rinjtë shqiptarë, të parët ndër përdoruesit

    Mediat sociale, OBSH: Të rinjtë shqiptarë, të parët ndër përdoruesit

Organizata Botërore e Shëndetësisë rendit të rinjtë shqiptarë si të parët përdorues të mediave sociale. 15-vjeçarët, meshkuj dhe femra, renditen të parët duke lënë pas gjithë shtetet e rajonit, por

Read Full Article

Pamje të trishta! Ja si torturohen kafshët në Shqipëri

    Pamje të trishta! Ja si torturohen kafshët në Shqipëri

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Prej kohësh është ndaluar gjuetia, por mesa duket në Shqipëri e kanë të vështirë ta pranojnë këtë ligj. Fatkeqësisht nuk kanë

Read Full Article

Vajza, nëse dje ju zuri gjumi duke qarë bëni mirë ta lexoni këtë artikull!

    Vajza, nëse dje ju zuri gjumi duke qarë bëni mirë ta lexoni këtë artikull!

Një listë e shkurtër se ku dhe pse qajnë zakonisht femrat: Në makinë (dëgjon Coldplay dhe qan, muzika të prek telat e zemrës apo jo?). Në trotuar (sheh një gjysh

Read Full Article

Pse e bëra shoqe dashnoren e burrit?

    Pse e bëra shoqe dashnoren e burrit?

  Zemra sa nuk po më plaste nga vendi! Ka kuptim, duke konsideruar faktin se nuk dija se çfarë të bëja. Çdo minutë që kalonte, ajo tjetra mund të hynte

Read Full Article

(VIDEO) Si ndihet një fëmijë autik? Jua thotë David…

    (VIDEO) Si ndihet një fëmijë autik? Jua thotë David…

Arsyeja më madhore se pse nuk dimë, nuk kuptojmë dhe nuk përshtatemi më autizmin është në fakt edhe më e thjeshta: zakonisht jemi mësuar ta konsiderojmë sëmundje. Ky gabim në

Read Full Article

Tregu i punës në fshat, pjesëmarrje shumë e ulët e grave

Një studim i kryer nga organizata “Partnerë në Zgjidhje dhe Zhvillim” dhe që do të prezantohet nesër, në bashkëpunim me Ministrinë e Bujqësisë dhe UN Women, vë në dukje pjesëmarrjen

Read Full Article

(FOTO) Skandaloze, ja si prodhohen lëngjet e frutave që konsumojmë

    (FOTO) Skandaloze, ja si prodhohen lëngjet e frutave që konsumojmë

Disa foto të shpërndara së fundmi në rrjetet sociale tregojnë qartazi prodhimin në kushte skandaloze të lëngjeve të frutave që ne konsumojmë. Çdo ditë ne konsumojmë ushqime dhe lëngje, pa

Read Full Article

Panairi i Punës, 28-30 prill 2016. Ja çfarë do të gjeni

    Panairi i Punës, 28-30 prill 2016. Ja çfarë do të gjeni

Në fund të muajit prill do të zhvillohet Panairi i Punës 2016, një mundësi për punëdhënësit dhe punëmarrësit. Ky panair vjen si organizim i Bashkisë së Tiranës në bashkëpunim me

Read Full Article

Raporti: 59,009 të internuar gjatë regjimit komunist, 7,022 humbën jetën

  Raporti: 59,009 të internuar gjatë regjimit komunist, 7,022 humbën jetën

Raporti vjetor i Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit flet për internimin e 59,009 shqiptarëve në kampe

Read Full Article

Dola vetëm dhe më bënë kurvë!

  Dola vetëm dhe më bënë kurvë!

  Kisha kaluar një javë të zhurmshme dhe të lodhshme. E premte mbrëma… Vendosa të vishja fustanin tim të preferuar,

Read Full Article

Ankthi i nënës, paraqiteshin si punonjës socialë dhe donin t’i rrëmbenin fëmijën

  Ankthi i nënës, paraqiteshin si punonjës socialë dhe donin t’i rrëmbenin fëmijën

Një nënë ka përshkruar momentin tronditës kur një vajzë adoleshente tentoi t’i rrëmbente  fëmijën, duke krijuar një faqe të rreme

Read Full Article

Ja se si italianët “ironizojnë” shqiptarët

La "Differenza" tra un Albanese e un Italiano quando sono al bar accompagnati da una ragazza. ?? Posted by Albanesi

Read Full Article

Jam me aftësi të kufizuara, por dua të dashuroj!

  Jam me aftësi të kufizuara, por dua të dashuroj!

Një letër e hapur nga një 34-vjeçare me aftësi të kufizuara që në lindje. “Disa njerëz fantazojnë për takimin e

Read Full Article

E trishtë! Detaje nga dasma e një 15-vjeçareje!

  E trishtë! Detaje nga dasma e një 15-vjeçareje!

Një ndodhi jo e zakonshme ajo e fotografes Allison Joyce, e cila teksa shëtiste për punë verën e kaluar në

Read Full Article

Vrau 77 njerëz, sot kërkon që në burg kafeja t’i shërbehet e ngrohtë

  Vrau 77 njerëz, sot kërkon që në burg kafeja t’i shërbehet e ngrohtë

Me siguri ju kujtohet ngjarja e 22 korrikut 2011 në Norvegji, kur një person i quajtur Anders Breivik vrau plot

Read Full Article

Lufta në Siri: 5 vite uri, horror dhe vuajtje!

  Lufta në Siri: 5 vite uri, horror dhe vuajtje!

Një panoramë e përgjithshme e luftës. Dr. Mohamed Katoub ka mbaruar shkollën për stomatolog, por teksa të papriturat e shëmtuara

Read Full Article

Projekti “Tap”: 5 minuta pa përdorur telefonin, dhuroni 1 ditë ujë të pastër!

  Projekti “Tap”: 5 minuta pa përdorur telefonin, dhuroni 1 ditë ujë të pastër!

Më shumë se 650 milionë njerëz në mbarë botën nuk kanë ujë të pastër në vendet ku jetojnë. Sot keni

Read Full Article