Blitz

Thuhet se POOOR...

Transgjinorja Lola, varësia ndaj drogës dhe familja: Babi më thotë “kujdes nga cunat”

    Transgjinorja Lola, varësia ndaj drogës dhe familja: Babi më thotë “kujdes nga cunat”

Lola, Transgjinorja 25 vjeçare që ka pranuar hapur orientimin e saj seksual,ka qenë e ftuar në emisionin “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus. Për herë të parë në një intervistë

Read Full Article

“Ne nuk rrimë shumë bashkë…” Ja cili është pengu më i madh i ministrit të turizmit

    “Ne nuk rrimë shumë bashkë…” Ja cili është pengu më i madh i ministrit të turizmit

I ftuar në emisionin “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus,Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka zbuluar ‘pengun’ e tij më të madh karshi fëmijëve. Si çdo politikan ,

Read Full Article

Coronavirus-i: Manastirliu inspekton dhomat e izolimit në Spitalin Infektiv

    Coronavirus-i: Manastirliu inspekton dhomat e izolimit në Spitalin Infektiv

Në Spitalin Infektiv në QSUT janë krijuar dhomat e izolimit në rast se do të ketë persona të dyshuar me koronavirusin e ri. Ambientet u inspektuan nga Ministrja Ogerta Manastirliu

Read Full Article

“Ruaj burrin që të mos shkojë tek dashnorja!”,Robert Berisha pendohet dhe kërkon falje publike

    “Ruaj burrin që të mos shkojë tek dashnorja!”,Robert Berisha pendohet dhe kërkon falje publike

Dy javë më parë, Robert Berisha bëri një deklaratë në emisionin “Prive”, e cila ngjalli shumë komente tek ndjekësit. Sipas tij nuk ka asgjë të keqe, nëse një mashkull ka dashnore

Read Full Article

“Kam mbajtur vathë që kushtojnë sa një shtëpi”- deklarata e moderatores trazon rrjetin

    “Kam mbajtur vathë që kushtojnë sa një shtëpi”- deklarata e moderatores trazon rrjetin

Fjodora Fjora ishte pjesë e diskutimit të sotëm në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku u fol rreth rëndësisë së diamanteve dhe “botox-it” për vajzat në ditët e

Read Full Article

Po bën namin në skenat ndërkombëtare, balerina shqiptare shpërthen në të shara për Shkollën e Baletit!

    Po bën namin në skenat ndërkombëtare, balerina shqiptare shpërthen në të shara për Shkollën e Baletit!

“Janë hedhur lekë kot,studentëve po i’u shkatërrohet karriera”, balerina shqiptare me tone të ashpra për shkollën e Baletit Oriada Islami, balerina e parë shqiptare që ka shkelur në skenën e

Read Full Article

Hemm ok! Një reality-show do të nisë në Rtv Ora, por prezantuesja kush është?

    Hemm ok! Një reality-show do të nisë në Rtv Ora, por prezantuesja kush është?

Ekrani i Ora News do të sjellë së shpejti një show televiziv, ku disa prej virtyteve më të mira të një personi do të vihen përballë sfidash e lojërash.  Bukuria,

Read Full Article

Moderatorja shqiptare del në trasmetim shtrirë mbi divan dhe me këmbën e vrarë

    Moderatorja shqiptare del në trasmetim shtrirë mbi divan dhe me këmbën e vrarë

Të jesh çdo ditë në ekran, në mëngjes, live është impenjim i madh. Këtë rrisk e kanë marrë përsipër Kelvi Kadilli dhe Arjola Shehu të cilët moderojnë “Ditë e re”

Read Full Article

Grupi “Aurora” prej 3 vitesh radhazi refuzohen nga festivali i RTSH: Kënga jonë më e mirë se e fitueses

    Grupi “Aurora” prej 3 vitesh radhazi refuzohen nga festivali i RTSH: Kënga jonë më e mirë se e fitueses

Ata kanë qenë një nga grupet më të dashur për publikun shqiptar. Jemi duke folur për grupin “Aurora” i cili

Read Full Article

“Folëm 1 orë në telefon dhe…”, Lorenc Hasrama flet për sherrin me Olsi Bylykun!

    “Folëm 1 orë në telefon dhe…”, Lorenc Hasrama flet për sherrin me Olsi Bylykun!

Ata të dy përveccëse kanë shumë bashkëpunime janë edhe miq shumë të mirë. Mirëpo në portale është diskutuar së fundmi

Read Full Article

Linda Jarani flet për largimin jo miqësor nga “Boeing Boeing” dhe rolin e Nexhmije Hoxhës!

    Linda Jarani flet për largimin jo miqësor nga “Boeing Boeing” dhe rolin e Nexhmije Hoxhës!

Të gjithë e kemi njohur nga seriali “O sa mirë” ndërsa sot njihet si ndër të aktoret që guxon me

Read Full Article

Martohet Ermal Hoxha dhe Rezarta Shkurta!

    Martohet Ermal Hoxha dhe Rezarta Shkurta!

Teksa një prej çifteve më “cool” në show biz, Ermal Hoxha dhe Rezarta Shkurta ndodhen me pushime në Dubai, gentelman-i

Read Full Article

Foto ekskluzive/ Zbulohet e dashura e këngëtarit Khuba

    Foto ekskluzive/ Zbulohet e dashura e këngëtarit Khuba

Khuba, këngëtari shqiptar me origjinë nga Kosova u bë i njohur në edicionin e fundit të “Kënga Magjike”, me baladën

Read Full Article

Zbulohet ekrani ku do të rikthehet Kiara Tito!

    Zbulohet ekrani ku do të rikthehet Kiara Tito!

Kiara Tito së fundmi është angazhuar me realizimin e videove nga jeta e saj në YouTube. E zbuluar nga Top

Read Full Article

Lamtumirë Jonida! Xheisara propozon publikisht Romeo Veshaj!

    Lamtumirë Jonida! Xheisara propozon publikisht Romeo Veshaj!

Këngëtarja Xheisara është bërë pjesë e një debati, që nisi në Këngën Magjike, vazhdoi në emisione televizive, e mesa duket

Read Full Article

E martuar me një djalë të Komunitetit Egjiptian, babai refuzon të bijën

    E martuar me një djalë të Komunitetit Egjiptian, babai refuzon të bijën

Ndër vite dhe ndër shekuj kemi parë dhe kemi dëgjuar histori nga më të ndryshmet të dashurisë dhe se si

Read Full Article

Këtë vit, Enca do të bëhet pak si Noizy…

    Këtë vit, Enca do të bëhet pak si Noizy…

Enca ishte pjesë e premierës së filmit “I Love Tropoja” si një nga personazhet kryesorë të projektit.   Gjatë parakalimit

Read Full Article

“Mashtrime, s’më ke dhënë asnjë kacidhe”- plas sherri për filmin e Ermal Mamaqit!

    “Mashtrime, s’më ke dhënë asnjë kacidhe”- plas sherri për filmin e Ermal Mamaqit!

*SHERR VIRTUAL* Duket se saga e debateve të filmave shqiptarë të cilët kohët e fundit janë rikthyer fuqishëm, të paktën

Read Full Article

“Për dikë që ka ikur…” dedikimi i Mateus Frrokut na lë të kuptojmë se diçka ka ndodhur

    “Për dikë që ka ikur…” dedikimi i Mateus Frrokut na lë të kuptojmë se diçka ka ndodhur

Mateus Frroku është një single “i diskutuar”… Po themi i diskutuar pasi asnjëherë nuk thotë qartazi nëse është në një

Read Full Article

Revoltohet gazetari shqiptar: “10 mijë vite njerëzim dhe ti zgjedh të bëhesh ku*vë!

    Revoltohet gazetari shqiptar: “10 mijë vite njerëzim dhe ti zgjedh të bëhesh ku*vë!

“Zhveshja në Instagram! Bukuri apo vulgaritet?” ka qenë kjo tema e diskutimit këtë të shtunë në op Culture. Të ftuar

Read Full Article

Kamela Islamaj kujton pjesëmarrjen e saj në konkursin e njohur: Më detyruan të shkoja…

    Kamela Islamaj kujton pjesëmarrjen e saj në konkursin e njohur: Më detyruan të shkoja…

Është një nga këngëtaret më të mira të muzikës live dhe një nga zërat më të bukur të muzikës shqiptare, por këngëtarja Kamela Islamaj është përpjekur të qëndrojë gjithnjë larg

Read Full Article