Blitz | Kliko dhe Informohu

Rreth e Rrotull

Vëllai i Diena Karanxhës rrëfen mes emocionesh momentet e saj të fundit dhe historinë që e ndjera la pas

    Vëllai i Diena Karanxhës rrëfen mes emocionesh momentet e saj të fundit dhe historinë që e ndjera la pas

Që prej natës së tmerrshme të 26 nëntorit, vëmendja e gjithë shqiptarëve ka qenë nga zonat e prekura nga tërmeti, personave që humbën shëpitë e tyre apo më keq akoma,

Read Full Article

Pamjet satelitore: Si u transformua Durrësi nga ndërtimet ndër vite

    Pamjet satelitore: Si u transformua Durrësi nga ndërtimet ndër vite

Pamjet satelitore të nxjerra nga “Google Earth Timelapse”, një program që të lejon të shikosh ndryshimet që ka pësuar cdo vend në planet që prej 1984, tregojnë se zona e

Read Full Article

Iris Luarasi ironizon Olta Xhaçkën? “Nuk na bën mirë një ministre që qan!”

    Iris Luarasi ironizon Olta Xhaçkën? “Nuk na bën mirë një ministre që qan!”

Pedagodia e njohur Iris Luarasi ishte e ftuar pasditen e sotme në emisionin e pasdites, “Rudina”, e cila foli për situatën dhe tragjedinë që shkaktoi tërmeti i 26-Nëntorit. Ajo është

Read Full Article

Ermali nuk ndalet, pasi dhuroi 100 mijë euro do të ndërtojë një shtëpi

    Ermali nuk ndalet, pasi dhuroi 100 mijë euro do të ndërtojë një shtëpi

Ermal Fejzuallu në emër të familjes të tij dhuroi 100 mijë euro në ndihmë të të prekurve nga tërmeti, por nuk mbaron me kaq. Sipas “Prive”, Ermal Fejzullahu do të

Read Full Article

Roza Lati: Ja përse i kisha buzët e lyera me të kuqe ditën e tërmetit!

    Roza Lati: Ja përse i kisha buzët e lyera me të kuqe ditën e tërmetit!

Roza Lati, moderatorja e “Why Not” ishte sot e ftuar në “Ditë e Re” në Ora News. Roza ishte një prej personazheve që iu bashkua ndihmave të të prekurve nga

Read Full Article

Dajana Shabani për Zogun: “Nuk e kam pjellur unë”

    Dajana Shabani për Zogun: “Nuk e kam pjellur unë”

Hermes Nikaj, i njohur si Zogu i Tiranës u dënua me 15 ditë heqje lirie nga Gjykata e Tiranës. Mbi të binin akuzat për shfrytëzimin e femrave për prostitucion. Zogu,

Read Full Article

Si ja shpjegoi Florjan Binaj fëmijëve lëkundjet e tërmetit?

    Si ja shpjegoi Florjan Binaj fëmijëve lëkundjet e tërmetit?

Më të frikësuarit dhe ata që kuptojmë më pak se çfarë po ndodh rreth nesh, këto ditë kur lëkundjet e tërmetit kanë qenë të pranishme në pjesë të ndryshme të

Read Full Article

“Isha nën rrënoja me mamin, mbesën dhe motrën shtatzënë”-Noizy tregon momentet e tërmetit

    “Isha nën rrënoja me mamin, mbesën dhe motrën shtatzënë”-Noizy tregon momentet e tërmetit

Vëmendja e të gjithë shqiptarëve këto ditë ka qenë padyshim në pjesën e vendit të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, ku për fat të keq, përveç banesave dhe shtëpive

Read Full Article

“Humba 7 persona nga tërmeti”, e veshur me të zeza në emision, Evi Reçi prek me rrëfimin e saj

  “Humba 7 persona nga tërmeti”, e veshur me të zeza në emision, Evi Reçi prek me rrëfimin e saj

E gjithë Shqipëria u trondit nga tërmeti që ra një javë më parë në vend, prej të cilit humbën jetën

Read Full Article

Brenda 3 vitesh humbi dy fëmijët, historia tragjike e familjes në Bubq që Bebe Rexha do iu ndërtojë shtëpinë

  Brenda 3 vitesh humbi dy fëmijët, historia tragjike e familjes në Bubq që Bebe Rexha do iu ndërtojë shtëpinë

Ditën e djeshme Bebe Rexha udhëtoi drejt shtëpisë për t’u ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti. Këngëtarja shqiptare mori

Read Full Article

Bebe Rexha mbërrin në Shqipëri: “Nuk e harroj nga vij, do ndërtoj shtëpitë e dy familjeve”

  Bebe Rexha mbërrin në Shqipëri: “Nuk e harroj nga vij, do ndërtoj shtëpitë e dy familjeve”

Të shumë kanë qenë personazhet e njohur, të cilët në këto ditë të vështira për Shqipërinë kanë ofruar ndihmën e

Read Full Article

Ermal Meta merr përsipër të rindërtojë një shtëpi të prekur nga tërmeti

  Ermal Meta merr përsipër të rindërtojë një shtëpi të prekur nga tërmeti

Të shumtë kanë qenë personazhet e njohur të ekranit, që janë solidarizuar me situatën e vështirë të Shqipërisë dhe një

Read Full Article

Ministrja Shahini në konferencë për mediat: Pezullohet mësimi në qarqet e Durrësit, Tiranës dhe Lezhës

  Ministrja Shahini në konferencë për mediat: Pezullohet mësimi në qarqet e Durrësit, Tiranës dhe Lezhës

Është pezulluar mësimi për nxënësit në qarqet e Durrësit, Tiranës dhe Lezhës. Njoftimi zyrtar u bë nga Ministrja e Arsimit,

Read Full Article

Ankthi nga tërmetet, sizmologu Rrapo Ormeni: Pasgoditjet do të vijojnë, nuk ka vend për panik

  Ankthi nga tërmetet, sizmologu Rrapo Ormeni: Pasgoditjet do të vijojnë, nuk ka vend për panik

“Pas goditjes me magnitudë 6.3 të shkallës rihter, do të ketë të tjera lëkundje që do të pasohen. Njerëzit duhet

Read Full Article

Tërmeti, Shahini: Ende herët që mësimi të nisë të hënën në Tiranë, Durrës e Lezhë

  Tërmeti, Shahini: Ende herët që mësimi të nisë të hënën në Tiranë, Durrës e Lezhë

Mes shumë ndërtesave që pësuan dëmtime nga tërmeti i së martës, me një magnitudë 6.3 të shkallës rihter, ishin edhe

Read Full Article

Lajmi i fundit/ Dorëhiqet kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako

  Lajmi i fundit/ Dorëhiqet kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako

Është dorëhequr nga posti i saj, kryetarja e bashkisë së Durrësit, Valbona Sako. Vendimi i Sakos vjen, pas reagimeve ndaj

Read Full Article

Gjykata e Tiranës dënon me 15 ditë burg Hermes Nikaj

  Gjykata e Tiranës dënon me 15 ditë burg Hermes Nikaj

Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si “Zogu i Tiranës” u arrestua pak ditë më parë nga Policia e Tiranës. Sipas

Read Full Article

Stresi shpërthen në të shara për kolegët pas tërmetit: Ku i keni rolex-at, varëset 10K€, makinat e shtrenjta?

  Stresi shpërthen në të shara për kolegët pas tërmetit: Ku i keni rolex-at, varëset 10K€, makinat e shtrenjta?

Një prej personave publik që ka shkuar për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti ka qenë reperi i njohur Stresi.

Read Full Article

“U prehsh në paqe o gjaku im, o vëllai im”- Albano Bogdo humb njeriun e shtrenjtë

  “U prehsh në paqe o gjaku im, o vëllai im”- Albano Bogdo humb njeriun e shtrenjtë

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, komediani i njohur ka treguar ndarjen nga jeta të një personi shumë

Read Full Article

Kisha vëllain në Durrës: Hygerta Sako tregon përjetimin e tmerrshëm të tërmetit

  Kisha vëllain në Durrës: Hygerta Sako tregon përjetimin e tmerrshëm të tërmetit

Tërmeti i ka prekur të gjithë, disa fizkisht, disa në dëme materiale e disa të tjerë plot ankth për vete,

Read Full Article

Si duhet ta shohim situatën e tërmetit tani sipas Ermal Mamaqit

  Si duhet ta shohim situatën e tërmetit tani sipas Ermal Mamaqit

Padyshim që fatkeqësia natyrore që ka goditur vendin tonë dhe tragjedia që ka lënë pas, i ka tronditur të gjithë.

Read Full Article