Blitz | Kliko dhe Informohu

Rreth e Rrotull

Mustafa Nano nuk kursehet ndaj Rovena Dilos: Tekst mizerabël!

    Mustafa Nano nuk kursehet ndaj Rovena Dilos: Tekst mizerabël!

Vazhdojnë polemikat pas finales së Këngës Magjike, këtë herë jo për Enedën, as për Fifin, Besën e të tjerë. Bëhet fjalë për Rovena Dilon. Gazetari Mustafa Nano në emisionin e

Read Full Article

Edhe Adrola Dushi ka diçka për të thënë për Ardit Gjebrean!

    Edhe Adrola Dushi ka diçka për të thënë për Ardit Gjebrean!

Diçka shumë ndryshe nga ajo që Noizy tha më herët sot gjithsesi. Kënga Magjike u mbyll për këtë vit fundjavën që lam pas, me Eneda Tarifën si fituese të festivalit

Read Full Article

Stresi ka një përgjigje për ato që i thonë “ndërro mallin”!

    Stresi ka një përgjigje për ato që i thonë “ndërro mallin”!

Nuk janë të rralla rastet kur ndjekësit i kundërvihen personazheve të njohur të ekranit në llogaritë e tyre sociale, ama të rralla nuk janë as kundër-përgjigjet e të “sulmuarve”. Rasti

Read Full Article

“Kush jam unë të merrem me punët e botës?”- Sulmoi hapur Gjebrean, pendohet Noizy!

    “Kush jam unë të merrem me punët e botës?”- Sulmoi hapur Gjebrean, pendohet Noizy!

Mëngjesin e sotëm, rap-artisti pasi sulmoi hapur pak kohë më parë Top Awards, pasardhësin e Top Fest, me në krye Ledion Liçon, këtë herë nuk ka kursyer kritikat e mendimin

Read Full Article

“Kur isha shtatzënë mësova që kisha tumor”, rrëfimi prekës i aktores shqiptare

    “Kur isha shtatzënë mësova që kisha tumor”, rrëfimi prekës i aktores shqiptare

Adriana Matoshi është  një nga aktoret më të spikatura të kinematografisë shqiptare. Së fundmi ajo është komentuar për dy rolet protagoniste në dy filma në kinematë e Kosovës, “Zana” dhe

Read Full Article

Robert Berisha habit me deklaratën: Gruaja ka vendin e vet, por edhe dashnoret janë shumë në modë

    Robert Berisha habit me deklaratën: Gruaja ka vendin e vet, por edhe dashnoret janë shumë në modë

Robert Berisha ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike muajt e fundit për shkak të ndarjes nga Nora Istrefi. Këngëtari ishte i ftuar në emisionin “Ftesë në pesë” me Bieta

Read Full Article

“Matuni mirë”- Besa Kokëdhima hedh në gjyq emisionin e Aulonës dhe Fatmës

    “Matuni mirë”- Besa Kokëdhima hedh në gjyq emisionin e Aulonës dhe Fatmës

Agjenti 00Thumb ka shkaktuar sërish turbullira. Mbrëmjen e djeshme gjatë trasmetimit live në ThumbON, Agjenti 00Thumb tha për Aulonën dhe Fatmën se Besa Kokëdhima u tërhoq nga gara e “Kënga

Read Full Article

Ndjekësit ç’nuk i thonë për Eneda Tarifën, Fifi bën atë që nuk pritej!

    Ndjekësit ç’nuk i thonë për Eneda Tarifën, Fifi bën atë që nuk pritej!

Jo pa zhurmë u kalua fitorja e Eneda Tarifës në “Kënga Magjike 2019”, që nga momenti i shpalljes, salla më së shumti brohoriste emrin e Filloreta Raçit, kjo e fundit

Read Full Article

Vetëm 34 vjeç, Sanna Marin do të jetë kryeministrja më e re në botë

  Vetëm 34 vjeç, Sanna Marin do të jetë kryeministrja më e re në botë

Sanna Marin, aktualisht ministrja e Transportit në Finlandë, është gati për tu bërë kryeminisrja më e re në botë, në

Read Full Article

Zbulohet çfarë kishte marrë reperi 21-vjeçar, pak momente para se të ndërronte jetë

  Zbulohet çfarë kishte marrë reperi 21-vjeçar, pak momente para se të ndërronte jetë

Ditën e djeshme bota e muzikës u shokua nga lajmi i ndarjes së parakoheshme nga jeta të reperit të talentuar

Read Full Article

Portokalli ironizon Këngën Magjike: Këndojmë për të ndihmuar!

  Portokalli ironizon Këngën Magjike: Këndojmë për të ndihmuar!

Pas tërmetit që goditi vendin më 26 Nëntor të këtij viti, producenti i festivalit “Kënga Magjike”, pas tërmetit, pas polemikave

Read Full Article

Aleks Seitaj: Me kapi afshi për Xhesika Polon dhe përfunduam në shtrat!

  Aleks Seitaj: Me kapi afshi për Xhesika Polon dhe përfunduam në shtrat!

Shumëkush rrëfen se mund të bëjë çmenduri nën efektin e alkoolit dhe një histori mjaft interesante ka rrëfyer edhe Aleks

Read Full Article

Ardit Çuni për jurinë e Këngës Magjike: Gjykohesh nga ata që hapin kutitë, DJ të vetshpallur dhe kompozitorë që s’u njohim hite

  Ardit Çuni për jurinë e Këngës Magjike: Gjykohesh nga ata që hapin kutitë, DJ të vetshpallur dhe kompozitorë që s’u njohim hite

Ardit Çuni ka qenë dje i ftuar në “ThumbON” ditën e djeshme ku ka folur për votimet në festivalin “Kënga

Read Full Article

Xheisara thumbon Jonida Maliqin: Nuk i kam ngacmuar Romeon, se kuptoj pse u kap personalisht me mua

  Xheisara thumbon Jonida Maliqin: Nuk i kam ngacmuar Romeon, se kuptoj pse u kap personalisht me mua

Mbrëmjen e djeshme Xheisara ka qenë e ftuar në “ThumbON” ku ka folur për eleminimin e saj nga “Kënga Magjike”.

Read Full Article

Ishte duke vdekur nga hemoragjia e brendshme, aktori shqiptar tregon se si u detyrua të ngjitej në skenë

  Ishte duke vdekur nga hemoragjia e brendshme, aktori shqiptar tregon se si u detyrua të ngjitej në skenë

Aleks Seitaj ka qenë i ftuari i Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiu në “ThumbOn” në RTV ORA këtë të diel.

Read Full Article

Xheisara thumbon këngëtarët Big: “Pse duhet të penalizohesha unë, të gjithë stonuan”

  Xheisara thumbon këngëtarët Big: “Pse duhet të penalizohesha unë, të gjithë stonuan”

E ftuar në emisionin “ThumbOn” mbrëmjen e sotme në RTV Ora ka qenë këngëtarja e talentuar Xheisara. Prej tre vitesh

Read Full Article

Zbulohet kur do të publikohen këngët e Festivalit të Këngës!

  Zbulohet kur do të publikohen këngët e Festivalit të Këngës!

Prej muajsh, që kur lista e pjesëmarrësve në Festivalin e Këngës u bë publike, të gjithë kishin një dëshirë, t’i

Read Full Article

Reperi i famshëm ndërron jetë në moshën 21-vjeçare

  Reperi i famshëm ndërron jetë në moshën 21-vjeçare

Juice Wrld, artisti i ri i talentuar ka ndëruar jetë në moshën 21 vjeçare, pasi pësoi një goditje në aeoportin

Read Full Article

20 filmat që duhet t’i shihni në dhjetor!

  20 filmat që duhet t’i shihni në dhjetor!

Okay, meqë dhjetori është muaji i dritave, i ngrohtësisë së shtëpisë dhe mbi të gjitha i Krishtlindjeve, jeni të shumtë

Read Full Article

Aktori i njohur paguan 25 mijë dollarë çdo muaj, për të bijën që nuk e ka takuar kurrë

  Aktori i njohur paguan 25 mijë dollarë çdo muaj, për të bijën që nuk e ka takuar kurrë

Një histori tërësisht Hollywod-i por mesa duket aktori i njohur Owen Wilson, paguan rreth 25 mijë dollarë në muaj, për

Read Full Article

Flori Mumajesi uron Eneda Tarifën për fitoren: ”Kur askush nuk më konsideronte, ma ke zgjatur dorën”

  Flori Mumajesi uron Eneda Tarifën për fitoren: ”Kur askush nuk më konsideronte, ma ke zgjatur dorën”

Mbrëmjen e djeshme Eneda Tarifa u shpall fituese e “Kenga Magjike”, me këngën “Ma zgjat dorën”, fitore që sigurisht u

Read Full Article
1 2 3 965