Blitz

Klipe te Reja

Dashuria në ajër! Pas fejesës Seldi dhe Mimoza publikojnë këngën e parë së bashku

    Dashuria në ajër! Pas fejesës Seldi dhe Mimoza publikojnë këngën e parë së bashku

Pak ditë më parë Seldi dhe Mimoza Shkodra kanë shpallur fejesën. Por sigurisht nuk e lanë vetëm me këtë pasi së fundmi i shohim kudo së bashku. Ditën e sotme,

Read Full Article

Pas skenave të nxehta, Bruno ka një mesazh për të: “Ti s’di të mbash premtimet”

    Pas skenave të nxehta, Bruno ka një mesazh për të: “Ti s’di të mbash premtimet”

Vjeshta e Brunos ka filluar me një këngë dedikuar dashurisë. Disa muaj më parë këngëtari i njohur i labelit “Threedots” ka publikuar këngën solo “Ajo”, e fill pas saj pati

Read Full Article

Jo më një ish banor, tashmë edhe këngëtar! Damiano publikon klipin e parë “Dashnia”

    Jo më një ish banor, tashmë edhe këngëtar! Damiano publikon klipin e parë “Dashnia”

Damiano Agalliu ka qenë një ndër personazhet më të përfolur në shtëpinë e Big Brother por edhe jashtë saj. Pak kohë më parë ai kishte lajmëruar nëpërmjet postimeve në rrjetet

Read Full Article

Prisni pak, ‘Poppa Bottle’ është këngë shqiptare? Toquel & Adriano sapo na sollën këtu pak Amerikë…

    Prisni pak, ‘Poppa Bottle’ është këngë shqiptare? Toquel & Adriano sapo na sollën këtu pak Amerikë…

Vetëm disa javë më parë ne të Blitz.al dëgjuam në Youtube këngën e re të titulluar ‘Lambo’ të një artisti po ashtu të ri në tregun muzikor, pikërisht një djalë

Read Full Article

“Skifterja e zemrës” nga Klajdi dhe Besi do t’ju tregojë se si dasma e vitit u kthye në klip 

    “Skifterja e zemrës” nga Klajdi dhe Besi do t’ju tregojë se si dasma e vitit u kthye në klip 

Surpriza e Besit për Xhensilën në dasmën e tyre, “Skifterja e zemrës”, mban firmën “Threedots”, ndaj dhe suksesi do të ishte sigurisht i garantuar. Sytë e mbushur me lot të

Read Full Article

Çiljeta ka një mesazh për të: “Edhe pa ty jetoj…”

    Çiljeta ka një mesazh për të: “Edhe pa ty jetoj…”

Ashtu siç kishte premtuar, Çiljeta u rikthyer sërish fuqishëm. Vetëm pak më parë, ajo ka publikuar këngën e saj më të re me titull “Pa ty jetoj”. Çiljeta ka bashkëpunuar

Read Full Article

Këngëtarja shqiptare lë “On Records” për një tjetër label të njohur dhe publikon “Bonita”

    Këngëtarja shqiptare lë “On Records” për një tjetër label të njohur dhe publikon “Bonita”

Të gjithë e dimë se “On Records” është një familje e madhe me këngëtarë të rinj. Edhe Adelina Berisha ka qenë pjesë e këtij labeli deri pak kohë më parë,

Read Full Article

Do ta lërë apo jo? Këtë jua tregon vetë Agon Amiga

    Do ta lërë apo jo? Këtë jua tregon vetë Agon Amiga

Vetëm pak më parë, reperi i label-it “Babastars”, Agon Amiga, ka publikuar këngën e tij të fundit në bashkëpunim me një reper të ri, Timin. Agon Amiga dhe Tim kanë

Read Full Article

E dashura e Mozzik sapo e çoi “xhelozinë” e tij në një tjetër nivel

  E dashura e Mozzik sapo e çoi “xhelozinë” e tij në një tjetër nivel

Ka shumë kohë që një nga reperat më të rinj dhe më të pëlqyer, Mozzik, është mjaft aktiv si në

Read Full Article

Jemi jashtë shtetit apo janë thjesht Ledri dhe Buta që na çuan mbi re?

  Jemi jashtë shtetit apo janë thjesht Ledri dhe Buta që na çuan mbi re?

Prej kohësh, Ledri Vula dhe Buta na kishin paralajmëruar se do të sillnin një bashkëpunim, i cili premtonte shumë. Pak

Read Full Article

(Video) Norës nuk i mjafton vetëm Roberti, i tregon Gjikos se njerëzit gabojnë…

  (Video) Norës nuk i mjafton vetëm Roberti, i tregon Gjikos se njerëzit gabojnë…

Të gjithë ishim përgatitur prej javësh se Nora Istrefi këtë verë do të rikthehej fuqishëm me këngë të reja dhe

Read Full Article

Mos e besoni po deshët, po Bebe Rexha sapo bëri bashkëpunim me këngëtarin e “One Direction”

  Mos e besoni po deshët, po Bebe Rexha sapo bëri bashkëpunim me këngëtarin e “One Direction”

Bebe Rexha ka publikuar këngën e saj më të re në bashkëpunim me Louis Tomlinson, i cili është një ndër

Read Full Article

Dueti i Norës dhe Robertit erdhi për të na treguar se në dashuri nuk ka inat

  Dueti i Norës dhe Robertit erdhi për të na treguar se në dashuri nuk ka inat

Janë një nga dyshet më simpatike të showbiz-it shqiptar dhe ndër më të komentuarit. Bëhet fjalë për Nora Istrefin dhe

Read Full Article

KAOS dhe Ermal Fejzullahu kanë diçka për të thënë: “Pse s’po rri me ne? Bëhu sonte VIP!”

  KAOS dhe Ermal Fejzullahu kanë diçka për të thënë: “Pse s’po rri me ne? Bëhu sonte VIP!”

Vetëm pak më parë, KAOS dhe Ermal Fejzullahu kanë publikuar klipin e tyre më të ri me titull “VIP”. Kënga është

Read Full Article

“Nallane” e re jo vetëm ritmike, por edhe “smart ass”

  “Nallane” e re jo vetëm ritmike, por edhe “smart ass”

Ju kishte marrë malli për “Nallane”? Tashmë është hedhur në treg edhe projekti i ri, duke plotësuar kështu trilogjinë e

Read Full Article

Kida bën thirrje: “Unë po e du veç edhe një herë…”

  Kida bën thirrje: “Unë po e du veç edhe një herë…”

Vetëm pak më parë, Kida ka publikuar këngën e saj më të re për këtë sezon. Ajo titullohet “Pe du”

Read Full Article

Në shpirtin e Flori Mumajesit dhe Elinelit…

  Në shpirtin e Flori Mumajesit dhe Elinelit…

  Si mund të mendohej një verë pa Flori Mumajesin? Producenti i njohur ka publikuar para pak minutash projektin e

Read Full Article

Këngëtari shqiptar sapo na prezantoi me klipin më të veçantë të verës

Këngëtari shqiptar sapo na prezantoi me klipin më të veçantë të verës

Ylli Limani është bërë mjaft i njohur me baladat e tij kënduar dashurisë. E fundit ka qenë balada “Shiu”, me

Read Full Article

Njerëz harrojeni, për Greta Koçin dhe Genc Prelvukajn nuk ka “dashni”!

  Njerëz harrojeni, për Greta Koçin dhe Genc Prelvukajn nuk ka “dashni”!

Greta Koçi kishte paralajmëruar se këtë verë do të lançonte një këngë shumë verore në bashkëpunim me Genc Prelvukaj dhe

Read Full Article

Dilemë publike në videoklip: Pasqyrë moj pasqyrë, më mirë me kostum apo fustan?

Dilemë publike në videoklip: Pasqyrë moj pasqyrë, më mirë me kostum apo fustan?

Silva Gunbardhi dy muaj më parë publikoi bashkëpunimin e saj “Lalushe”  me Defrin. Vetëm pak orë më parë, këngëtarja ka

Read Full Article

Kida bashkëpunon me Dj-in e njohur francez, por i qëndron besnike gjuhës shqipe

  Kida bashkëpunon me Dj-in e njohur francez, por i qëndron besnike gjuhës shqipe

Këngëtarja kosovare, Kida, më në fund ka publikuar bashkëpunimin e saj me Dj-in shumë të njohur francez Hcue. Hcue ka

Read Full Article