Blitz

Klipe te Reja

Kujt i nevojitet Rihanna?

Kujt i nevojitet Rihanna?

Pak minuta më parë, Rihanna ka publikuar videon e radhës nga albumi “Anti”. Videoja titullohet “Needed Me” dhe ka mbledhur plot 500.000 klikime brenda 30 minutave. “Needed Me” ka përmbajtje

Read Full Article

Ja cila është “aventura” e re e Çiljetës

    Ja cila është “aventura”  e re e Çiljetës

Mbrëmjen e djeshme Çiljeta lançoi bashkëpunimin e saj me Armand Ademin të paralajmëruar prej disa ditësh. Kënga dhe klipi janë ndryshe nga performancat e mëparshme të Çiljetës, pasi këngëtarja e

Read Full Article

Dreq! Doli…

    Dreq! Doli…

Ashtu siç kishte lajmëruar, Enca ka publikuar disa minuta më parë klipin e saj të titulluar “Dreq” dhe mund t’ju themi që duhet ta shikoni patjetër. Videoja, 3 minuta e

Read Full Article

Bebe Rexha sjell “No broken hearts” në bashkëpunim me Nicki Minaj

    Bebe Rexha sjell “No broken hearts” në bashkëpunim me Nicki Minaj

Pas suksesit që pati vetëm videoja me tekst, këngëtarja me origjinë nga Kosova, Bebe Rexha, ka sjellë në bashkëpunim me Nicki Minaj klipin e ri “No broken hearts”. Kohët e

Read Full Article

Cozman, vetëm këtë herë, repon për të djeshmen

    Cozman, vetëm këtë herë, repon për të djeshmen

Para pak minutash, reperi Cozman, pjesë e grupit Babastars, lançoi single-in e tij me titullin “Si dje”. Kjo është kënga e parë për reperin me të cilën vjen solo dhe

Read Full Article

Kur Vedat Ademi “Nuk ta fal”

    Kur Vedat Ademi “Nuk ta fal”

  Vedat Ademi ka lançuar klipin e ri nën titullin “S’kom me ta fal”. Kënga është në të njëjtën rrymë muzikore me të cilën e identifikojmë tashmë këngëtarin, pop-rock. Teksti i

Read Full Article

Çfarë bëjnë Eriku, Enca dhe Çiljeta në klipin e ri të Noizy-t?

    Çfarë bëjnë Eriku, Enca dhe Çiljeta në klipin e ri të Noizy-t?

Noizy publikoi pak minuta më parë këngën e radhës nga albumi i tij “ZinCity”. Kënga titullohet “Grande” dhe është e zhanrit hip/hop-rep. Videoja e këngës është e xhiruar në sheshin

Read Full Article

Blunt & Real me ritme të ngrohta, “Vera” – projekti më i ri muzikor

    Blunt & Real me ritme të ngrohta, “Vera” – projekti më i ri muzikor

Edon Dedi, i njohur ndryshe si Dj Blunt, në bashkëpunim me Real, ka lançuar pasditen e sotme projektin më të ri muzikor të titulluar “Vera”. Ky projekt është realizuar nga

Read Full Article

Ylli Limani lançon ““Ku je kon prom”

  Ylli Limani lançon ““Ku je kon prom”

  Mbrëmjen e djeshme, këngëtari i dalë nga skena e “The Voice of Albania”, Ylli Limani, ka lançuar këngën e

Read Full Article

Rihanna, “topless” në videon e re

  Rihanna, “topless” në videon e re

Këngëtarja nga Barbadosi ka publikuar pak minuta më parë videon e saj më të re të këngës “Kiss it better”.

Read Full Article

Eranda Libohova, rikthim te baladat

  Eranda Libohova, rikthim te baladat

Pas një mungese të gjatë, këngëtarja Eranda Libohova prezantoi ditën e sotme për publikun këngën e re me titull “Pa mua”.

Read Full Article

A është krijim “Origjinal” kënga e re e Getoarit?

  A është krijim “Origjinal” kënga e re e Getoarit?

Mesa duket tradita e “Babastars” nuk është thyer edhe këtë herë në të gjitha drejtimet. Gjithçka mbetet në të njëjtat

Read Full Article

Babastarsat i këndojnë sërish vetes

  Babastarsat i këndojnë sërish vetes

“Babastars”, më saktë dy anëtarët Getoar Selimi dhe Onat, sapo publikuan bashkëpunimin e ri. Kohët e fundit duket se mes

Read Full Article

Nick Jonas dhe Tove Lo bashkojnë forcat për “Close”

  Nick Jonas dhe Tove Lo bashkojnë forcat për “Close”

  Në rast se “Jealous” dhe “Levels” nuk ju kanë bërë të mendoni se Nick Jonas ka potencialin e duhur

Read Full Article

Ja ku e keni “Numrin e ri” të Dhuratës!

  Ja ku e keni “Numrin e ri” të Dhuratës!

Ajo na ka paralajmëruar për “Numrin e ri”, edhe pse “Atij” të këngës nuk dëshiron t’ia japë. Dhurata sapo na

Read Full Article

(VIDEO) Duda në aksion…

  (VIDEO) Duda në aksion…

Rikthehet pas një mungese pak të gjatë reperi i një kohe tjetër, të themi, Duda. I njëjti djalë i gërshetave

Read Full Article

Capital T godet sërish

  Capital T godet sërish

Ashtu siç edhe pati premtuar, Capital T publikoi këngën e tij të radhës të titulluar “Hitman”. Kënga është e zhanrit

Read Full Article

Sia “kënaqet me pak”

  Sia “kënaqet me pak”

Nëse menduat se “Cheap thrills” i Sias do të mbetej pa një video zyrtare, e kishit gabim. Sia publikoi sot versionin zyrtar

Read Full Article

Vajza “e arratisur” e Florit dhe 2po2

  Vajza “e arratisur” e Florit dhe 2po2

Një bashkëpunim i Flori Mumajesit dhe 2po2 është përsëritur, duke sjellë kështu një sukses muzikor. Patjetër që Flori do t’

Read Full Article

Sabiani dhe Marseli sjellin “S’ta fali”

  Sabiani dhe Marseli sjellin “S’ta fali”

Është publikuar dje bashkëpunimi i radhës mes Sabianit dhe Marselit. Dyshja e pandashme ka vendosur të mbetet e tillë, duke

Read Full Article

Më në fund… Soni me Skivin

  Më në fund… Soni me Skivin

Pas këngës “Me rrena” duket se Soni ka zgjedhur të vijë me një bashkëpunim që e kishte njoftuar edhe më

Read Full Article