Blitz

Stil

 Breaking News

9 rregulla për veshjen në këtë valë të nxehti

    9 rregulla për veshjen në këtë valë të nxehti

Kur temperaturat vetëm rriten, ajo që duhet të bëni është të përzgjidhni me kujdes veshjen tuaj, edhe në fundjavë. Ju rendisim nëntë rregulla që duhet të kini parasysh për t’u

Read Full Article

“Sex and the City” jo vetëm një film, por edhe një manual mode! Ja leksionet që morëm prej Carrie Bradshaw…

    “Sex and the City” jo vetëm një film, por edhe një manual mode! Ja leksionet që morëm prej Carrie Bradshaw…

“Sex and the City” ka qenë një ndër filmat që rrëmbeu zemrat e të gjitha vajzave. Ai nuk ishte thjesht një film por ishte një manual dashurie, jete dhe stili.

Read Full Article

Rihanna sapo na tregoi recetën e ‘makeup’-it për një pamje flirtuese si ajo në këtë foto

    Rihanna sapo na tregoi recetën e ‘makeup’-it për një pamje flirtuese si ajo në këtë foto

Në kategoritë e makeup-it, kudo në botë, çdo ditë e më shumë po bëhet gjithmonë më i famshëm, ai që quhet rëndom “makeup-it flirtues” (i cili për hir të së

Read Full Article

Vera po vjen! Njihuni me trendet e reja për flokët tuaj

    Vera po vjen! Njihuni me trendet e reja për flokët tuaj

Me ndryshimin e stinëve vajzat kujdesen të ndryshojnë edhe pamjen e tyre. Çdo ndryshim fillon nga ngjyra e flokëve për të vazhduar më tej me detajet e ndryshme. Prej disa

Read Full Article

7 këshilla për të zgjedhur buzëkuqin e duhur!

    7 këshilla për të zgjedhur buzëkuqin e duhur!

Buzëkuqi nuk mungon asnjëherë në çantën e vajzave, por duhet të dini sesi të zgjidhni pikërisht atë të duhurin. Buzëkuqi ndikon në ndryshimin e tipareve të fytyrës suaj kështu që

Read Full Article

Mjaft ndoqët modën e vjetër, hiqni dorë prej këtyre trendeve

    Mjaft ndoqët modën e vjetër, hiqni dorë prej këtyre trendeve

Moda ndryshon shumë  shpejt dhe ky është një problem madhor për të apasionuarit pas saj. Teksa tentojnë të ndjekin modën njerëzit bëjnë disa gabime të mëdha, por ne mund tu

Read Full Article

Dëshironi të bëni një grim perfekt? Ja truket që mund t’u ndihmojnë

    Dëshironi të bëni një grim perfekt? Ja truket që mund t’u ndihmojnë

Grimi është mjaft i rëndësishëm për vajzat por shpeshherë ato nuke  bëjnë pasi ju merr shumë kohë. Të gjithë e dimë se askush nuk ka kohë për të humbur para

Read Full Article

Grida Duma provoi trendin e “çmendur” të vetullave për 2018-ën dhe ia doli shumë mirë

    Grida Duma provoi trendin e “çmendur” të vetullave për 2018-ën dhe ia doli shumë mirë

Besojmë se ju kanë rënë në sy disa trende mjaft të çudtishme për vetullat këto kohët e fundit. Nga ngjyrosja e tyre me ngjyra të ndryshme, tek mos-përdorimi i piskatores

Read Full Article

Kapeni trendin: Këto katër produkte “makeup”-i do të jenë miqtë tuaj më të mirë të verës!

  Kapeni trendin: Këto katër produkte “makeup”-i do të jenë miqtë tuaj më të mirë të verës!

Çdo stinë ka veçantinë e vetë përsa i përket mënyrës se si duhet të kombinohemi dhe lyhemi. Por duke qenë

Read Full Article

Detajet që do tu bëjnë të dukeni sikur vishni rroba të shtrenjta!

  Detajet që do tu bëjnë të dukeni sikur vishni rroba të shtrenjta!

Jo të gjitha vajzat i kanë mundësitë për të blerë veshje të shtrenjta por ne mund tu japim një zgjidhje.

Read Full Article

Çizme, atlete, këpucë… Çdo gjë që ju duhet këtë pranverë!

  Çizme, atlete, këpucë… Çdo gjë që ju duhet këtë pranverë!

Këpucët janë një pjesë shumë e rëndësishme e veshjes suaj. Duhet të kini kujdes dhe ti kombinoni ato me rrobat.

Read Full Article

Trendi pranveror i syzeve sapo na pushtoi!

  Trendi pranveror i syzeve sapo na pushtoi!

Syzet janë një aksesor shumë i rëndësishëm për të gjithë njerëzit. Çdo sezon ne njihemi me tendencat e reja, të

Read Full Article

Shmangni rrëmujën në garderobën tuaj, hiqni këto veshje të panevojshme!

  Shmangni rrëmujën në garderobën tuaj, hiqni këto veshje të panevojshme!

Shumë vajzë kanë një garderob të tejmbushur dhe kështu shkaktohet një rrëmujë e madhe. Ato veshin të njëjtat gjëra pasi

Read Full Article

Keni kaluar të 40-tat? Erdhi koha të ndryshoni stilin tuaj të veshjes!

  Keni kaluar të 40-tat? Erdhi koha të ndryshoni stilin tuaj të veshjes!

Koha ikën shumë shpejt dhe pa u kuptuar. Bashkë me kohën ndryshon edhe stili. Çdo stil bazohet në gjërat më

Read Full Article

Kush tha që në pranverë nuk vishen çizme? Ja çizmet pranverore që do tu rrëmbejnë zemrën…

  Kush tha që në pranverë nuk vishen çizme? Ja çizmet pranverore që do tu rrëmbejnë zemrën…

Shumë prej vajzave nuk preferojnë të veshin çizme në pranverë pasi mendojnë se nuk është periudha e duhur. Por në

Read Full Article

Rrobabanjot më të çuditshme dhe interesante që rrëmbyen zemrat e personazheve të njohur

  Rrobabanjot më të çuditshme dhe interesante që rrëmbyen zemrat e personazheve të njohur

Verën e kaluar, shtëpitë e modës na prezantuan me trendet e reja të rrobabanjove, disa duken të çuditshme por jo

Read Full Article

Trendet e grimit dhe flokëve të viteve 80′ janë rikthyer sërish!

  Trendet e grimit dhe flokëve të viteve 80′ janë rikthyer sërish!

Shumë prej dizanjuesve të njohur janë frymëzuar prej trendeve të viteve më parë. Por kjo gjë nuk ndodh vetëm për

Read Full Article

Vera po afron, ja rrobabanjot që duhet të zgjidhni!

  Vera po afron, ja rrobabanjot që duhet të zgjidhni!

Muajt e verës po afrojnë dhe sigurisht që duhet të përgatitemi për  në plazh. Çdo vit shtëpitë e modës na

Read Full Article

Pranvera erdhi së bashku me trendet e reja! Zbuloni ngjyrën më “in” të flokëve

  Pranvera erdhi së bashku me trendet e reja! Zbuloni ngjyrën më “in” të flokëve

Pranvera ka ardhur zyrtarisht dhe bashkë me të janë prezantuar edhe trendet e reja të flokëve. Këtë pranvere trendi i

Read Full Article

Kritikët bien dakord: Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Tapetin e Kuq të “Oscars 2018”!

  Kritikët bien dakord: Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Tapetin e Kuq të “Oscars 2018”!

U mbajt dje në mbrëmje ceremonia e 90-të e ndarjes së çmimeve Oscars. Por siç e dimë, në këtë event

Read Full Article

Shpëtoni prej xhinseve të ngushta, ja cilat janë të duhurat për këtë pranverë…

  Shpëtoni prej xhinseve të ngushta, ja cilat janë të duhurat për këtë pranverë…

Vajzat janë fiksuar pas xhinseve të ngushta, por duhet të kenë parasysh se ekzistojnë me mijëra modele të tjera xhinsesh.

Read Full Article