Blitz

Stil

 Breaking News

7 kombinime vjeshte për t’u dukur bukur 7 ditët e javës!

    7 kombinime vjeshte për t’u dukur bukur 7 ditët e javës!

Vjeshta erdhi dhe ndonjëherë është e vështirë të gjesh kombinimin e duhur për t’u dukur bukur por dhe për t’u ndjerë rehat. Vishni një fustan floral sipër xhinseve për një pamje

Read Full Article

Modelet me tre gjinj në Milan Fashion Week që çuditën botën

    Modelet me tre gjinj në Milan Fashion Week që çuditën botën

Dikujt mund t’i duket gjetje e një tjetri diçka jo e këndshme për syrin por modelet me tre gjinj kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve kur u shfaqën në Milan

Read Full Article

Mes politikës dhe seksualitetit, ja cfarë propozoi Londra gjatë javës së modës!

    Mes politikës dhe seksualitetit, ja cfarë propozoi Londra gjatë javës së modës!

Nga Servio Avdyli VICTORIA BECKHAM Edhe këtë herë Victoria na kujtoi sa shumë i do fustanet asimetrike, gjysmë-golfet, pantallonat tub dhe T-shirt-et që së bashku me xhaketat oversize, bëjnë look-un

Read Full Article

Të gjitha trendet e vjeshtës… të sjella dhe nga showbiz-i shqiptar!

    Të gjitha trendet e vjeshtës… të sjella dhe nga showbiz-i shqiptar!

Vjeshta po mbërrin dhe pasarelat kanë përcaktuar dhe trendet e këtij sezoni. Por për t’i ndjekur ato nuk ka nevojë të shkoni dhe aq larg, pasi disa trende i kanë

Read Full Article

“Me të zeza, me të zeza veshur o…” Personazhet që nuk i ndahen kurrë kësaj ngjyre!

    “Me të zeza, me të zeza veshur o…” Personazhet që nuk i ndahen kurrë kësaj ngjyre!

Ngjyra e zeza është ngjyra që nuk del kurrë nga moda, ose e thënë ndryshe ajo nuk vdes kurrë! Të gjithë njerëzit zgjedhin veshjet e zeza sepse përveç se ju

Read Full Article

Ja kush ishin të veshurat më mirë dhe më keq të ceremonisë Emmy Awards!

    Ja kush ishin të veshurat më mirë dhe më keq të ceremonisë Emmy Awards!

Ceremonia e Emmy Awards u mbajt dje në Los Angeles, dhe përveç çmimeve dhe të ftuarve, vëmendja ishte tek veshjet e tapetit të kuq. Prandaj, pasi pamë të gjithë veshjet,

Read Full Article

Ja cilat ishin 10 koleksionet më të mira të javës së modës në New York!

    Ja cilat ishin 10 koleksionet më të mira të javës së modës në New York!

Nga Servio Avdyli MICHAEL KORS COLLECTION Akoma pa mbaruar vera, Michael Kors na rikujton edhe njehere te gjithe rehatine e plazhit me ngjyrat me te theksuara te saj dhe kombinimin

Read Full Article

Ja cilat trende të viteve ’90 duhet të rikthehen sërish në modë… menjëherë!

    Ja cilat trende të viteve ’90 duhet të rikthehen sërish në modë… menjëherë!

Ato që vitet ’90 ofruan për ne duket se do të qëndrojnë për shumë gjatë, duke filluar nga muzika e mirë, filmat e pazëvëndësueshëm dhe sigurisht që stili i të

Read Full Article

Disa këshilla stili nga dukesha Meghan Markle, të cilat do ju duhen në jetë!

  Disa këshilla stili nga dukesha Meghan Markle, të cilat do ju duhen në jetë!

Meghan Markle është gjithnjë në vëmendje të medias dhe në fakt, duket gjithnjë në formë. Ka disa këshilla stili që

Read Full Article

10 sekreti stili për vajzat e shkurtra që të shkëlqejnë këtë vjeshtë!

  10 sekreti stili për vajzat e shkurtra që të shkëlqejnë këtë vjeshtë!

Të gjesh veshje që të përshtaten kur je e shkurtër është një ndër sfidat më të vështira. Por gjithsesi, nëse

Read Full Article

Vidhni të gjithë vëmendjen me këto 5 kombinime për ditët e para të shtatorit!

  Vidhni të gjithë vëmendjen me këto 5 kombinime për ditët e para të shtatorit!

Një fund deri në gju me vija dhe një bluzë me mëngë të gjata E këndshme dhe e përshtatshme për

Read Full Article

Trendi i ri i momentit! Veshja që do ju bëj të dukeni cool e që me patjetër duhet ta keni

  Trendi i ri i momentit! Veshja që do ju bëj të dukeni cool e që me patjetër duhet ta keni

Kompania e njohur e veshjve SPANX sapo ka lançuar dizajnin më stil të streçeve me ngjyrë. Brandi mjaft i përphapur 

Read Full Article

Flokët bisht i kanë rezistuar trendeve të të gjitha kohërave. Ja modelet më “in” të spikatura edhe nga VIP-at

  Flokët bisht i kanë rezistuar trendeve të të gjitha kohërave. Ja modelet më “in” të spikatura edhe nga VIP-at

Flokët bisht janë një ndër trendet që i kanë rezistuar kohës. Përveç se komode ato  mund të stilohen lehtësisht. Madje

Read Full Article

(Foto) Jeni në kërkim të dikujt që t’ju frymëzojë? Ju tregojmë 8 blogger-et e modës që duhet t’i ndiqni patjetër në Instagram!

  (Foto) Jeni në kërkim të dikujt që t’ju frymëzojë? Ju tregojmë 8 blogger-et e modës që duhet t’i ndiqni patjetër në Instagram!

Një blog i ri mode hapet çdo minutë, ose të paktën ashtu duket. Konkurrenca është shumë e madhe, por janë

Read Full Article

Këshillat e bukurisë që nënat u dhanë vajzave të famshme, ja vlejnë ti provoni!

  Këshillat  e bukurisë që nënat u dhanë vajzave të famshme, ja vlejnë ti provoni!

Ne mendojmë se vajzave të njohur u qëndrojnë parukierët tek koka nga mëngjesi në darkë, por veç kësaj duhet të

Read Full Article

Meqë Rihanna ndryshoi trendin e vetullave, le të bëhemi pak nostalgjik e të rikujtojmë stilet më “in” ndër vite

  Meqë Rihanna ndryshoi trendin e vetullave, le të bëhemi pak nostalgjik e të rikujtojmë stilet më “in” ndër vite

Ditën e sotme ka bërë namin në media trend i ri  që sapo na ka prezantuar Rihanna, në fakt për

Read Full Article

Mozzik është më detajist seç mendonim! Detaji që u ka shpëtuar në videoklipet e tij

  Mozzik është më detajist seç mendonim! Detaji që u ka shpëtuar në videoklipet e tij

Detaji që u ka shpëtuar në videoklipet e Mozzik! Mozzik është një ndër reperët më të dashur për publikun. Pavarësisht

Read Full Article

18 sugjerime që nuk duhet t’i humbësh! Vishu mirë, vishu stil! Këtë verë zgjidh të bardhën

  18 sugjerime që nuk duhet t’i humbësh! Vishu mirë, vishu stil! Këtë verë zgjidh të bardhën

Kur është fjala për modën, ne tentojmë të thyejmë rregullat në vend që t’i ndjekim ato. Nëse ju jeni një

Read Full Article

Vajzat e famshme na tregojnë 7 modelet perfekte të flokëve për këto ditë të nxehta vere

Sikur të mos mjaftojë e gjithë vapa që ndjejmë në trup, flokët e gjatë në verë duket se janë shqetësim

Read Full Article

Ju tregojmë produktet kozmetike nën 10 dollarë që përdor Kim Kardashian dhe mund të bëjnë magji dhe për juve 

  Ju tregojmë produktet kozmetike nën 10 dollarë që përdor Kim Kardashian dhe mund të bëjnë magji dhe për juve 

Kim Kardashian sapo ka treguar se në fakt look-un e saj mund ta arrini me çdo buxhet që mund të

Read Full Article

Bëja vetes qejfin dhe zbukuro garderobën tënde! Kjo veshje nuk duhet t’ju mungojë

  Bëja vetes qejfin dhe zbukuro garderobën tënde! Kjo veshje nuk duhet t’ju mungojë

E keni dollapin plot por vijoni të thoni se nuk keni çfarë të vishni? Mendoni se garderoba e verës së

Read Full Article