Blitz

Stil

 Breaking News

Shtatzënë në verë? Ja disa ide kombinimesh nga personazhet e njohur

    Shtatzënë në verë? Ja disa ide kombinimesh nga personazhet e njohur

Ardhja e verës, përveç pushimeve, nënkupton dhe mot të nxehtë të papërballueshëm. Kjo vlen dyfish kur je në një pritje të ëmbël. Prandaj, për të gjithë mamat e ardhshme ka

Read Full Article

Nuk ka më kod veshjeje! Personazhet që sfiduan rregullat në evente javës që shkoi

    Nuk ka më kod veshjeje! Personazhet që sfiduan rregullat në evente javës që shkoi

Kodet e veshjeve nuk kanë më të njëjtën vlerë si dikur, por disa rastë të veçanta kanë një grup rregullash të pashkruara që duhen respektuar. Të gjithë e dinë si

Read Full Article

Doni të visheni stil? Ja 7 kombinime për javën e ardhshme!

    Doni të visheni stil? Ja 7 kombinime për javën e ardhshme!

Muaji Qershor sapo ka filluar dhe temperaturat janë rritur ndjeshëm. Zyrtarisht vera ka ardhur! Por këtu nis dhe problemi: si të kombinohemi që të dukemi stil, por dhe të përballojmë

Read Full Article

Si u veshën personazhet e njohur në ceremoninë e amfAR në Kanë?

    Si u veshën personazhet e njohur në ceremoninë e amfAR në Kanë?

Ditën e djeshme në Kanë u organizua ceremonia e përvitshme gala e amfAR: The Foundation for AIDS Research. Ceremonia që synon të mbështesë me të ardhura studimet kërkimore në luftën

Read Full Article

Si të visheni vetëm me të bardha? Vajzat e showbizit shqiptar ju japin këto ide

    Si të visheni vetëm me të bardha? Vajzat e showbizit shqiptar ju japin këto ide

E bardha është ngjyra që simbolizon pastërtinë dhe fisnikërinë. Dhe ndonëse është e lehtë të kombinohet me çdo ngjyrë tjetër në veshje, të vishesh kokë e këmbë me të bardhë

Read Full Article

15 kombinime për t’u dukur në formë ditët e fundit të majit

    15 kombinime për t’u dukur në formë ditët e fundit të majit

Tashmë gjysma e muajit maj ka kaluar, dhe duke shpresuar që moti të përmirësohet dhe të fillojmë të veshim fustanet apo bluzat tona të preferuara, merrni disa ide nga 15

Read Full Article

Pranverë në plazh, tendencat e rroba banjove të këtij sezoni sjellë nga VIP-at shqiptarë

    Pranverë në plazh, tendencat e rroba banjove të këtij sezoni sjellë nga VIP-at shqiptarë

Moti është ende i paqëndrueshëm, por kjo nuk ndalon askënd të marrë avionin për në vendet ekzotike dhe të shijojë disa ditë të ngrohta buzë detit. Dhe në këtë fillim

Read Full Article

Showbiz me ngjyra neon, trendi i pranverës që ka përfshirë personazhet shqiptarë!

    Showbiz me ngjyra neon, trendi i pranverës që ka përfshirë personazhet shqiptarë!

Në këto muaj të parë pranvere, personazhet shqiptarë kanë rënë në një mendje dhe ju tregojnë tendencën që duhet të ndiqni: ngjyrat neon. Ato gjithnjë kanë qenë sinjalizuese të ditëve

Read Full Article

Tendencat pranverë-verë, 22 modele flokësh për t’u dukur stil

  Tendencat pranverë-verë, 22 modele flokësh për t’u dukur stil

Flokët janë një element shumë i rëndësishëm i pamjes sonë. Me ardhjen e stinës së pranverës, të gjithë rendin të

Read Full Article

Në prag të Met Gala 2019, ju rikujtojmë 24 veshjet më të mira të të gjitha kohërave

  Në prag të Met Gala 2019, ju rikujtojmë 24 veshjet më të mira të të gjitha kohërave

Që nga eventi i parë Met Gala në 1971, kjo ceremoni njihet për veshjet më të mrekullueshme të tapetit të

Read Full Article

Çfarë veshën VIP-at në fundjavën e dytë të festivalit Coachella?

  Çfarë veshën VIP-at në fundjavën e dytë të festivalit Coachella?

Kjo fundjavë shënoi dhe të dytën e festivalit Coachella, ku sigurisht vëmendje të veçantë marrin dhe veshjet e personazheve të

Read Full Article

Kombinimi i guximshëm i pranverës, vajzat shqiptare veshën këto dy ngjyra!

  Kombinimi i guximshëm i pranverës, vajzat shqiptare veshën këto dy ngjyra!

Trendet gjithnjë duan guxim për t’u veshur. Këto dy ngjyra nuk i mendojmë dot bashkë, por kombinimet e kësaj pranvere

Read Full Article

Nëse do të shkonin në Coachella, ja si mund të visheshin personazhet shqiptarë

  Nëse do të shkonin në Coachella, ja si mund të visheshin personazhet shqiptarë

Coachella është një ndër festivalet më të njohur në botë, ku çdo njeri ëndërron të shkelë vetëm një herë. Ditë

Read Full Article

Coachella 2019: çfarë veshën personazhet e njohur në festivalin më cool?

  Coachella 2019: çfarë veshën personazhet e njohur në festivalin më cool?

Coachella është festivali i përvitshëm që organizohet në Palm Springs për gjatë 2 fundjavave. Artistët më të njohur ndezin skenën,

Read Full Article

Harrojini çantat që mbahen në bel, erdhi koha e një trendi të ri!

  Harrojini çantat që mbahen në bel, erdhi koha e një trendi të ri!

2018 ishte viti që solli si trend çantat e vogla që mbaheshin në bel. Ato u përqafuan mjaft mirë nga

Read Full Article

30 kombinime për t’u dukur në super formë këtë muaj

  30 kombinime për t’u dukur në super formë këtë muaj

Muaji prill është muaji në të cilin koha ngrohet dhe hedhim tutje rrobat e rënda të dimrit. Tashmë është momenti

Read Full Article

Buzë më të plota? Grimierja e Beyonce jep 5 këshilla si t’i lyejmë ato

  Buzë më të plota? Grimierja e Beyonce jep 5 këshilla si t’i lyejmë ato

Kourtney Kardashian ka lançuar faqen e saj të re “Poosh” ku publikohen artikuj mbi stilin e jetesës. Këtë herë ajo

Read Full Article

10 vajzat shqiptare prezantojnë trendin e pranverës, njësoj si Kardashians

  10 vajzat shqiptare prezantojnë trendin e pranverës, njësoj si Kardashians

Është një fakt i ditur tashmë që veshjet me printet e kafshëve janë një ndër trendet që me kalimin e

Read Full Article

Trend i fundit, Rita Ora dhe Xhensila Myrtezaj zgjedhin të njëjtin kombinim

  Trend i fundit, Rita Ora dhe Xhensila Myrtezaj zgjedhin të njëjtin kombinim

Trendet e modës janë bërë për t’u ndjekur dhe ndonëse shumë prej nesh mund të mos ndjekin rregullisht pasarelat e

Read Full Article

Plot shije e trende, 10 intervista stil nga Jonida Maliqi

  Plot shije e trende, 10 intervista stil nga Jonida Maliqi

Jonida Maliqi ka nisur përgatitjet për rrugëtimin e saj në Tel Aviv, si përfaqësuesja shqiptare në “Eurovision”. Ne kemi arritur

Read Full Article

Si Bieta dhe Rudina, zgjodhën ta prezantojnë emisionin me “pizhame”

  Si Bieta dhe Rudina, zgjodhën ta prezantojnë emisionin me “pizhame”

Personazhet publikë përvec profesionit dhe aktivitetit të tyre, janë gjithnjë në qendër të vëmendjes dhe për mënyrën se si vishen.

Read Full Article